RSS

Нардеп Сольвар з партії Порошенка грабує державу на вантажних перевезеннях. Розслідування. Документи

марта 29, 2015

Solvar-Ruslan1-500x333

Народний депутат від президентської партії та людина “регіонала” Колеснікова вже понад 10 років нагріває руки на вантажних залізничних перевезеннях в Україні.

Як показує практика, представники “серйозного” бізнесу в політиці прекрасно почуваються за будь-якої влади. В Україні ж серйозний бізнес доволі часто дивним чином пов’язаний зі “збитковими” державними підприємствами. Так, наприклад, народний депутат 7-го та 8-го скликань Руслан Сольвар у попередньому скликанні був першим заступником голови комітету Верховної Ради з питань транспорту і зв’язку, який очолював “регіонал” Борис Колесніков.  У 2012 році Сольвар також став головним радником гендиректора Асоціації траспортно-експедиторських організацій України «Укрзовніштранс». У нинішній же Раді він є членом Комітету з питань транспорту, крім того, –  представником впливової президентської партії “Блок Петра Порошенка”.

Водночас, як стало відомо, наразі Руслан Сольвар отримує прибутки від цілої низки фірм, що спеціалізуються на вантажних перевезеннях. Зокрема,

—   ПП «Фреш Лайн», м. Київ, вул. Щорса, 29, код ЄДРПОУ 3239927, засноване у 2000 році зі статутним капіталом 1 тис. грн, засновник та директор — Мозговий О.М. Підприємство спеціалізується на транспортно-експедиційному обслуговуванні транзиту вантажів залізницями України.

У 2014 році обсяг експедиції становив понад 1,6 млн тонн (залізна руда, нафтопродукти, чорні метали, кам’яне вугілля тощо), відповідно дохід склав приблизно 30 млн грн, у 2015 році перевезено лише 6 тис. тонн (кам’яне вугілля), прибуток — 10 тис. грн.

Мозгового було призначено директором «Фреш лайну» у 2003 році, коли засновником фірми був Руслан Сольвар, який вийшов зі складу засновників «Фреш лайну» у 2004 році, однак не втратив контроль над підприємством. Як свідчить сайт Верховної Ради України, Мозговий наразі є помічником нардепа Сольвара на громадських засадах.

Solvar-Ruslan2

Як відомо, «Фреш лайн» уклав угоду з «Укрзалізницею» 17 грудня 2010 року, тобто через тиждень після призначення міністром інфраструктури Бориса Колеснікова з партії регіонів (першим заступником якого в комітеті Верховної Ради з питань транспорту і зв’язку згодом став Сольвар).

Попри постійне подорожчання залізничних квитків для українців через “збитковість” держпідприємства, основне джерело доходів — саме вантажні перевезення, які становлять 80% від усієї діяльності “Укрзалізниці”. І одним з “улюблених” зловживань “Укрзалізниці” є необґрунтоване заниження тарифів на перевезення вантажів для “своїх” компаній, що виливається в мільйонні збитки для підприємства, а отже і для держави. Одним із таких “своїх” підприємств тривалий час було ПП “Фреш лайн”, яке завдяки зниженим тарифам економило щомісяця сотні тисяч доларів.

Лише в 2014 році, коли у Сольвара стався особистий конфлікт із колишнім гендиректором “Укрзалізниці” Борисом Остапюком, «Укрзалізниця» ініціювала розрив угоди з ПП «Фреш лайн» на організацію перевезень транзитних вантажів залізницями України. Офіційною причиною стало те, що приватна фірма кілька разів зривала перерахування грошей залізниці за транзитні перевезення, у зв’язку з чим тричі призупинялась дія «десятизначного» коду «Фреш лайну», що і дає право на виконання транзиту. В результаті чого «УЗ» вирішила взагалі розірвати відносини.

Крім того, ще раніше Тарифною комісією Укрзалізниці з ПП «Фреш Лайн» стягнуто штрафні санкції на суму 3,5 млн грн через невиконання у 2013 році цим експедитором задекларованого річного обсягу транзиту нафти сирої зі станцій Республіки Казахстан у напрямку припортових станцій України.

Однак на цьому історія не завершилася. За заявою ПП «Фреш Лайн» УМВСУ на Південно-Західній залізниці зареєстроване кримінальне провадження №12014100130000053 від 29.09.2014 за фактом зловживання службовими особами Укрзалізниці своїми службовими повноваженнями, слідство триває.

А оскільки в  Укрзалізниці більше немає Остапюка, який став “незручним” для Сольвара, у “Фреш лайну” є хороші перспективи знову почати паразитувати на державному підприємстві та живитися державними коштами.

Ще одна фірма, що працює на кишеню пропрезидентського нардепа,

— ТОВ «МетРудТранс», м. Київ, вул. І.Кудрі, 2, оф. 8, код ЄДРПОУ 34980991, засноване у 2007 році, статутний капітал 40 тис. грн.   Товариство    спеціалізується    на   транспортно-експедиційному обслуговуванні експортно-імпортних та внутрішніх перевезень вантажів залізницями України.

У 2014 році обсяг експедиції 757 тис. тонн (різні вантажі), дохід близько 15 млн грн. У 2015 році — 69 тис. тонн (різні вантажі) дохід — 100 тис. грн.

З “Вісника державних закупівель” стало відомо, що вже 19 січня 2015 р. ДП «Рогатинське лісове господарство» (Івано-Франківська обл.)  уклало угоди з ТОВ «Метрудтранс» на послуги перевезення вантажів залізничним транспортом на суму 1,55 млн грн. Перевезення замовлено по території України і країн Європи (обсяги і характеристики послуги – див. табл.).

Засновником і директором «Метрудтрансу» у 2007—2013 рр. був Артем Мініч. Наразі власником фірми значиться Володимир Пашко. Директором з вересня 2014 р. є Андрій Федоровський. У 2005 р. Мініч працював директором ПП «Українська дезинфекційна компанія ДП», власником якого значиться Федоровський.

Артем Мініч щонайменше до початку 2013 р. був засновником ТОВ «Укрзернотранс-К». Віднедавна його частку переоформлено на Володимира Пашка. Відомо, що в «Укрзернотранс-К» у 1999—2012 рр. на посаді комерційного директора працював Руслан Сольвар, а до 2004 р. входив до складу її засновників.

Єдиним конкурентом, допущеним до оцінки, було ТОВ «Моноліттранскомпані», де засновником є Микола Бачала, а директором – Богдан Вікторович Катрук. Фірму засновано в квітні 2013 р.

Свого часу Богдан Катрук розміщував у мережі інтернет резюме для пошуку роботи, де вказав, що походить із смт Піщанка Вінницької області. Нагадаємо, що уродженцем саме цього селища є Руслан Сольвар.

За даними ВДЗ, «Метрудтранс» отримує підряди на послуги перевезень від лісгоспів з березня 2012 року. Сума підписаних з компанією договорів складає 9,90 млн грн.

Станція відправки Рогатин (код 361609) Укрзалізниця-22 Рогатин (код 361609) Укрзалізниця-22 Рогатин (код 361609) Укрзалізниця-22
Найменування вантажу лісові грузи (код 24), лісоматеріали круглі не поіменованів алфавіті (код ЕТСНВ 081135) лісові грузи (код 24), деревина паливна для технологічних потреб не поіменована в алфавіті (код ЕТСНВ 102026) лісові грузи (код 24), деревина паливна для технологічних потреб не поіменована в алфавіті (код ЕТСНВ 102026)
Країна призначення Україна Словаччина (код 703) Словаччина (код 703)
Станція призначення Одеса-Пересип експ. (код 400700) Лискова (код 130716) Нижний Грабовец (код 159905)
Місце прикордонних переходів ЧОП, 380309 Ужгород, 381104
Код вагонів 60 -піввагони . 90-лісовози 60 -піввагони . 90-лісовози 60 -піввагони . 90-лісовози
Кількість вагонів в місяць – штук 5 10 5
Кількість тонн в місяць 310 500 250

Ще одна компанія, пов’язана з Сольваром,

— ТОВ «Транссеть», м. Київ, вул. І.Кудрі, 2, оф. 7,код ЄДРПОУ 36387427, засноване у 2009 році, статутний капітал 60,5 тис. грн, засновник та директор Хомич Ю.В. Спеціалізація: транспортно-експедиційне обслуговування транзиту вантажів залізницями України. У 2014 році обсяг експедиції склав 12 тис. тонн (кам’яне вугілля, нафтопродукти, агрохімія тощо), прибуток близько 20 тис. грн. У 2015 році перевезення відсутні.

Протягом майже року, починаючи з квітня 2014 року, використовуючи сприятливу політичну ситуацію в Україні та статус народного депутата, Руслан Сольвар вдається до всіх можливих засобів, щоб переорієнтувати на користь підконтрольних йому структур основні високодохідні маршрути залізничного транзиту, отримати якомога більше привілеїв для своїх компаній і водночас “задушити” конкурентів.

Так, чинить тиск на менеджмент Укрзалізниці (насамперед, на Тарифну комісію Укрзалізниці та ДП «Український транспортно-логістичний центр»), щоб ставити палиці в колеса конкурентам, зокрема ТОВ «Лемтранс Транзит», ТОВ «ІТЕК ТРАНС», «РLASКЕ», ТОВ «Тенгизшевройл» – перешкоджає погодженню їхніх планів “Укрзалізницею” та отримання ними знижок до тарифів.

Як розповідають джерела, Сольвар використовує шахрайський метод заволодіння прибутковими маршрутами — попередньо домовляється з вантажовласниками про майбутні перевезення за демпінговою ціною, а далі тисне на Тарифну комісію Укрзалізниці, ставлячи перед фактом необхідності зниження тарифу на перевезення за конкретним маршрутом.

СольвараЗ іншого боку, підробляє та поширює розпорядчі документи, в т.ч. урядові, з метою дискредитації конкурентів та службових осіб Укрзалізниці; підбиває колег-нардепів на направлення звернень до органів державної влади та правоохоронних структур з надуманими звинуваченнями стосовно конкурентів.

Solvar-Ruslan3

Підроблений лист Яценюка щодо перервання “Укрзалізницею” відносин із конкурентами фірм Сольвара

Solvar-Ruslan4

Звернення до Яценюка щодо незаконного тиску “Фреш лайну” на конкурентів

 

Ініційовані Сольваром депутатські звернення компрометування конкурентів:

Solvar-Ruslan5

Solvar-Ruslan6

Варто зазначити, що наразі правоохоронні органи перевіряють інформацію про фіктивну підприємницьку діяльність ПП «Фреш Лайн» та ТОВ «Метрудтранс», які ухилялися від сплати податків та переводили у готівку власні прибутки (близько 45 млн грн) з використанням безтоварних господарських операцій.

Однак, враховуючи, що людина, яка стоїть за цими компаніями, має високий статус нардепа та членство в парламентському комітеті, що дає можливість впливати на всю транспортну політику держави, навряд чи справа зрушить з місця і ситуація кардинально зміниться. А одночасна підтримка олігархів та влади дає в Україні стовідсоткову гарантію недоторканності.


Валерій Трофілов, Національне бюро розслідувань України

2 778 переглядів

БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям