RSS

Дон Пилипишин і його “коза-ностра”

апреля 19, 2012

“Хресний батько” дон Віто Корлеоне, герой бестселера Маріо П’юзо про сіцилійських мафіозі в Америці, на старості полюбив займатись садівництвом. Дід вирощував помідори, огірки, квіточки, відволікаючись від думок про численні звірячі вбивства, якими він розчищав собі дорогу до багатства та влади. До честі старого бандита слід зазначити, що він не посідав державних посад і не продавав державі свої овочі втридорога, користуючись службовим становищем. Але він заздрив держслужбовцям. “Один юрист з портфелем може вкрасти у тисячу разів більше, ніж банда головорізів з пукавками” – це улюблене прислів’я мафіозі.

Афоризм дона Корлеоне якнайкраще пасує Віктору Пилипишину, голові Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації. За час управління районом він не оминув жодної можливості наповнити власні кишені за державний рахунок.

В публічних інтерв’ю Віктор Петрович любить підкреслювати, що “брехливі” чутки про його бізнес розпускають конкуренти. Мовляв, ніякий він не олігарх, а скромний чиновник, який “передусім” піклується про киян.

Що ж, це легко перевірити! Зазирнемо, наприклад, до загальнодоступної бази даних “Зареєстровані в Україні знаки для товарів і послуг” на сайті Державного підприємства “Український інститут промислової власності” (Укрпатент) і пошукаємо товарні знаки, зареєстровані на прізвище Пилипишин.

Таких товарних знаків знаходимо аж 15! Чотирма з них – на логотипи Batik і “Домашній”, а також слова “Батік” та “Batik” – володіє особисто Пилипишин Віктор Петрович, який мешкає за адресою: вул. Сухумська, буд. 7а, м. Київ, 04114. Іншими володіє його дружина Пилипишина Людмила Костянтинівна, яка мешкає за тією ж адресою. Серед них – товарні знаки: “Украфлора”, “Стоік” та “Stoic Group” в різних варіаціях, “Добра кава”, “Беркофф штрассе”.

Чи треба говорити, що подружжя Пилипишиних отримує прибуток від продажу кожного товару, на якому нанесено відповідні товарні знаки? Це зрозуміло кожному. Неважко оцінити і розмах бізнес-імперії “скромного чиновника”, враховуючи, що товари під такими брендами можна знайти мало не в кожному продуктовому магазині чи кіоску. І тут мова вже не про якісь чутки. “Укрпатент” – державна установа, її дані є офіційним документом.

Але якби Пилипишини просто займались бізнесом! Вони роблять бізнес за рахунок бюджету Шевченківського району…

30 грудня 2008 року Шевченківська районна у м. Києві рада ухвалила рішення “Про підсумки заготівлі плодоовочевої продукції та картоплі на зимове зберігання 2007-2008 р.р.”. В документі прямим текстом написано: “ТОВ “Пасат” забезпечує плодоовочевою продукцією загальноосвітні навчальні заклади, дитячі та лікувальні установи (…) До кінця 2008 року ТОВ “Пасат” буде реалізовано дошкільним закладам Шевченківського району 490, 494 тн. продукції… на загальну суму 2 248 073, 00 грн.”.

Цей документ – один з багатьох, які засвідчують, що за час керівництва в районі Віктора Пилипишина ТОВ “Пасат” постійно отримує вигідні багатомільйонні контракти. І це не дивно. Бо цим товариством з обмеженою відповідальністю володіє… сім’я Пилипишина!

Як вже зазначалося, торгова марка “Стоік” офіційно належить дружині районного голови Людмилі Пилипишиній. Бренд “Стоік” та інші зареєстровані на Пилипишиних бренди служать для відмивання грошей: про людське око Пилипишини не мають власного бізнесу, але водночас тихенько отримують відрахування від підставних осіб за використання їхніх торгових знаків.

Засновником ТОВ “Пасат” є ТОВ “Стоік-плюс”, директором якого є Олена Антонова – депутат Київської міської ради від “Блоку Литвина”, довірена особа Пилипишина. Не дивно, що ТОВ “Пасат” і компанії групи “Стоік” знаходяться за однією адресою: на вулиці Туполева, 12 в Києві. За тією ж адресою знаходиться Святошинська районна організація Народної партії Литвина, яку в Києві очолює Пилипишин. Зв’язок ТОВ “Пасат” з особистими бізнес-інтересами “господаря” Шевченківського районну стирчить, як шило з мішка!

Віктор і Людмила Пилипишини також є засновниками фірми “Украфлора”. Торговий знак “Украфлора”, як вже зазначалося, офіційно належить дружині спритного чиновника.

Державні закупівлі на значні суми в Україні формально проводяться на засадах відкритості та прозорості. Результати закупівель публікуються в офіційному виданні “Вісник Державних Закупівель”. І хоча в Шевченківській райдержадміністрації тендери проводяться так, що “чужому” ніколи не дозволять і поріг переступити, однак, принаймні, ми можемо довідатись із офіційних джерел, хто отримав від кишенькового тендерного комітету бюджетні грошики.

Тільки за 2008 рік, за даними “Вісника Державних Закупівель” (ВДЗ), “Украфлора” двічі отримувала значні суми з районного бюджету.

У ВДЗ № 1 (299) за квітень 2008 року, на сторінці 40 за номером 00032 (ТРП) опубліковане офіційне повідомлення, що Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Шевченківського району м. Києва 4.04.2008 замовило ТОВ СП “Украфлора” розсаду квітів, 31 найменування на суму 1 499 946 грн.

У ВДЗ № 15 (313) за липень 2008 року, на сторінці 250 за номером 22657 (ТРП) опубліковане офіційне повідомлення, що Шевченківська районна у м. Києві держадміністрація 11.07.2008 замовила ТОВ СП “Украфлора” продукцію розсадників та квітництва – 10 найменувань на суму 219 989 грн.

Таким чином, лише одна з численних фірм та фірмочок Пилипишина поскубла районний бюджет майже на два мільйони гривень.

Зауважте: перед нами офіційні дані, які можуть служити підставою для порушення кримінальної справи. Відповідно до Закону України “Про боротьбу з корупцією”, державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, не має права займатися підприємницькою діяльністю безпосередньо чи через посередників або підставних осіб. Заборонено також сприяти, використовуючи своє службове становище, фізичним і юридичним особам у здійсненні ними підприємницької діяльності.

Тож цю статтю прошу вважати офіційним запитом до правоохоронних органів, які вже давно зобов’язані були розплутати павутиння сімейної “коза-ностри” Пилипишиних. Платники податків поповнюють Шевченківський районний бюджет не для того, щоб його отак грабували серед білого дня.

Григорій Коршун для Національного бюро розслідувань України

84 168 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям