RSS

Олександр Данченко з партії «Самопоміч» хоче 97,7% мобілок відключити від мережі. Законопроект

апреля 22, 2015

Danchenko-Oleksandr1-500x281

 

Глава парламентського комітету з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко 22 квітня 2015 року провів зустріч з представниками Американської торгової палати в Україні, а також операторів мобільного зв’язку щодо їх правок до законопроекту № 1888.

Про це повідомляє кореспондент «Економічної правди».

АТП звернулася до Данченко з листом і попросила відкликати зазначений законопроект.

За інформацією ЕП, він може бути винесений на голосування в першому читанні в парламенті в четвер, 23 квітня.

На думку експертів АТП, положення законопроекту не призведуть до дерегулювання використання радіочастотного ресурсу в Україні і можуть завдати значної шкоди впровадженню третього покоління зв’язку (3G).

Законодавча ініціатива Данченко повертає скасовану в минулому році норму щодо реєстрації легально заведених в країну мобільних пристроїв в базі ідентифікаторів (кодів IMEI). Її знову буде вести «Укрчастотнагляд».

Нелегальні апарати мобільні компанії повинні будуть відключити від мережі.

Як зазначено в листі АТП, така норма несе ризик обмеження можливостей користування громадянами своєю власністю.

«Я хочу бути відвертим і прозорим… Я вважаю, що це відкритий лобізм трьох мобільних операторів», — розпочав зустріч Данченко.

На що представник АТП додав, що виражає інтереси чотирьох операторів — ще й «Укртелекому».

«На мобільних операторів лягає найбільший вантаж», — сказав він, підкресливши, що законопроект, який пропонується до першого читання є незбалансованим.

У дискусію постійно намагався включитися депутат від опозиційного блоку Юрій Мороко. Представники парламенту перебивали один одного.

«Я буду зустрічатися з членами американської палати, або я зараз зустріч завершу», — попередив Данченко.

Він додав, що вже й так прислухався до ряду зауважень АТП за проектом і зняв ряд норм. Зокрема норму по вимірюванню ефективності використання радіочастотного ресурсу.

«Виключення цього терміна звільняє від відповідальності десятки компаній, які за копійки купили радіочастоти і не використовують їх», — вигукнув Данченко.

Він натякнув, що виключення таких норм буде тільки сприяти корупції.

На що представник АТП відповів, що захищатиме корупцію він не має наміру, а просто хоче домогтися об’єктивності ініціативи по відношенню до всіх порушених сторонам.

У дискусію знову спробував втрутитися Мороко. Побачивши це, Данченко встав, особисто запросив представника АТП до себе в кабінет і швидко покинув зал, в якому проходила нарада.

«Це у вас не ТОВ „Датагруп“, а комітет Верховної Ради», — кинув услід Мороко.

Данченко до приходу в парламент був генеральним директором цієї компанії.

Мороко додав, що на голосування для депутатів були підготовлені роздруківки висновків комітету, які не відповідають дійсності і нібито йде фальсифікація.

За даними Асоціації підприємств інформаційних технологій України — АПІТУ, тільки 2,3% IMEI пристроїв є у базі. Таким чином Олександр Данченко з партії «Самопоміч» хоче  97,7% мобілок відключити від мережі, повідомляє sprotiv.org.

1 838 переглядів

БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям