RSS

Родичі розповіли, де була Вітамінка (Віта Заверуха) під час розстрілу беркутів. Розслідування. 9 фото

мая 11, 2015

Zaviruha-Vita2

 

Журналісти говорили з родичами та друзями затриманої 18-річної Віти «Вітамінки» Заверухи. Вони розповіли, що в момент нападу на КПП у Биківні та стрілянини, під час якої загинуло двоє міліціонерів, дівчина була у Вінниці. Правоохоронці зайшли в квартиру під виглядом комунальників, а за декілька хвилин із нею обірвався зв’язок. Фото із «нацистською символікою», якими рясніє сторінка в соцмережах, – це спосіб захисту та «тролінг вати». Перший бій Вітамінки відбувся під Металістом, де того дня полонили Надію Савченко. Після того Віта брала участь у всіх боях «Айдару», а згодом і у Широкиному. Нещодавно вона вийшла заміж, а через важку контузію часто втрачає свідомість.

Zaviruha-Vita3-500x375

 

Родичі 18-річної Віти Заверухи розповіли хронологію подій, яка передувала затриманню та звинуваченню у тяжкому злочині. 30 квітня 2015 року дівчина дійсно була в Києві. Чотири дні провела із чоловіком. Він киянин, зараз воює на сході.

«В той, останній день квітня вони разом ходили у зоопарк, гусей та качок там годували. Навіть відео є. Ну яка вона терористка? А наступного дня, тобто 1 травня, її чоловік повертався на схід, посадив дружину в автобус на Вінницю. Після того вони були постійно на зв’язку. Єдина провина дівчини в тому, що зняла на свій паспорт квартиру знайомим. Хлопцям, яких знала по АТО. Попросили, бо самі не мали документів. Після того з ними вона не зустрічалася, а тільки говорила по телефону. Тобто, навіть 2 травня, коли був обстріл КПП, її не могло бути в Києві», — каже родич.

Також, він розповів, що за номером мобільного силовики можуть перевірити, де саме вона перебувал в той час. А у Вінниці її бачило багато людей.

Zaviruha-Vita7-500x346

«Їй хтось із знайомих того ранку дійсно подзвонив і повідомив, що хлопців арештували, а Моргана вбили. Друзі після того радили тікати. Пояснили, що при Януковичу добре запам’ятали – краще адвокатів спочатку знайти, бо потім нічого не доведеш. Але вона відповіла: „Я нічого не зробила, нащо мені тікати?“. Згодом додому прийшов чоловік, який представився працівником комунальної служби. Це був співробітник міліції, і дівчина це розуміла. А за декілька хвилин у Віти телефон вже був „поза зоною“. Не знаю, що там сталося у Моргана. Сумніваюся, що він міг пограбувати заправку. І Віта не могла знати того, що там сталося. Але теракту ніколи б не скоїла. Ніколи навіть жартома такого не могла допустити», — каже родич.

Він припускає, що через паніку Віта щось зайве наговорила проти себе. Додає, що з підлітків також могли вибити проти неї покази. Адже, ані 2 травня, ані в ніч на 4-е в Києві її не було.

«На неї дуже багато бруду в соцмережах виливають. Але забувають, що дівчині 18 років на війні виповнилося. Вона з такими ж малими з Майдану відразу Батьківщину захищати поїхала. Не всі чоловіки на це наважилися б. Ї, якщо дитину можна саджати в тюрму тільки за радикальні висловлювання, то я чогось в цьому житті не розумію», — розказує нам родич.

Zaviruha-Vita4-500x375

 

Додає, що фото, жахливі картинки та відео – це був тролінг. В житті дівчина зовсім інша.

«Вона ідейна, за революцію та зміни в країні. Це був спосіб захисту від інтернет-тролів, які писали капості на її сторінці ще з часів Майдану. Взагалі, вона ніжна дуже. Це вона викаблучувалася, що різка та скандальна, завжди вдавала, що не має проблем. А насправді їй важкувато довелося. В „Айдар“ минулої весни поїхала, влітку по ній танк стрельнув. Було декілька „двохсотих“, а її контузило сильно. Барабанну перетинку у вусі вибило. Поїхала лікуватися додому, а восени повернулася. Потім під Маріуполем воювала. Після того поїхала додому, вийшла заміж, посадили в тюрму. Таке життя в неї невезуче вийшло. Останнім часом із здоров’ям мала серйозні проблеми, вона свідомість втрачає від гучних звуків. Останній раз танк по БТРу потрапив, снаряд зрикошетив. Тоді всіх всередині контузило жорстко. Але в лікарню вона не звернулася», — додає родич.

Zaviruha-Vita5-500x375

До «Айдару» Віта потрапила в травні минулого року. Від комбата дівчину ховали, поки їй не виповнилося 18. Деякі ЗМІ пишуть, що їй вже 22. Насправді ж, святкувати 19-річчя Віта буде тільки у середині червня.

“Тоді, у травні, були серйозні проблеми із озброєнням. Ми два тижні його ніяк не могли його отримати. Весь цей час Вітамінка казала, що «поцупить автомата, та піде до лісу партизанити». З того часу приймала участь у всіх боях «Айдару. Дівчини її віку точно не зустрічав більше на війні», — розповів нам товариш по службі Валерій.

Zaviruha-Vita6-500x374

 

Ярослав, теж служив із Вітою в «Айдарі». Каже, що разом брали участь у своєму першому бою біля селища Металіст. Саме там, у середині червня, взяли у полон Надію Савченко.

«Коли везуть на блокпост, ти не знаєш – буде бій чи ні. Так сталося і в нас. Савченко тоді заміщала тимчасово комбата Мельничука. А я з Вітою був тоді в другій роті. Обов’язки ротного тоді виконував Євген Дикий. Підрозділ, в якому служила Вітамінка, називався – імені Боба Марлі. І ми усі разом вперше поїхали з Половинкиного, аж за Щастя, до Металісту. Пуля, тобто Надія Савченко, вже чекала там на нас. Ми висунулися уперед, зайняли позиції перед самісіньким мостом. Пуля ж тоді чкурнула взагалі ще далі, ближче до Луганська», — каже Ярослав.

Згодом вінничанка брала безпосередню участь у всіх боях, які були у «айдарівців».

Zaviruha-Vita9

«Здається, її не було тільки під Лутугиним. На Георгіївці вона отримала сильну контузію та поранення. Її примусово відправили до Вінниці, хоча плакала та опиралася. На війні вона була стрілком. А в бою занадто фанатичною, не мала почуття самозбереження взагалі. Іноді її доводилося за шкірку в окоп втягувати. Через це у розвідку б із нею не пішов, але в штурмах разом бували часто. Взагалі дивно, що вона живою залишилася після того. А ще вона кошеня з під обстрілу врятувала. Прямо з-під куль витягла», — додає Валерій.

Згодом дівчина пішла у диверсійно-розвідувальну групу друга «Берета». Займалася розвідувально-агентурною діяльністю. Також брала участь в операції біля села Широкине під Маріуполем.

Zaviruha-Vita11

 

«Була гранатометницею. Саме там танк попав по БТРу, і дівчина отримала складну контузію», — пригадав один з бійців, який був поруч.

6 травня прокуратура Києва повідомила, що 18-річну Віту Заверуху затримали правоохоронці. Пояснили, що її підозрюють у нападі на АЗС та розстрілі міліціонерів. Це сталося в ніч на 4 травня цього року. Ще троє підозрюваних перебувають під вартою. Одного з них – бійця «Азова» Моргана вбили під час перестрілки із правоохоронцями.

«Встановлено, що дівчина брала участь в організації обстрілу посту ДАІ у Биківні, який було скоєно напередодні, 2 травня, цією ж групою осіб», — пояснили в прокуратурі.

Кримінальне провадження відкрили за статтею «посягання на життя працівника правоохоронного органу». Суд заарештував захистницю України із правом внести заставу — 3 млн. 654 тис. грн.

Zaviruha-Vita8-500x375

Віра Сполох, Національне бюро розслідувань України

3 076 переглядів

БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям