RSS

Коли Яценюк вимагатиме голову колаборанта Жебрівського

июня 14, 2015

Zhebryvskyi-Pavlo1

З перших днів на посаді губернатора Донеччини Павло Жебрівський почав повторювати тези свого попередника Олександра Кіхтенка, після яких Кабмін почав цілу кампанію зі звільнення губернатора

Павло Жебрівський дав своє перше інтерв’ю в якості губернатора Донеччини, після якого склалося враження, що голові Донецької ОДА просто змінили прізвище. За великим рахунком Жебрівський продовжив всі ті тези, які були озвучені Кіхтенком і за які останній отримав, як він сам висловлювався «війну з Кабміном».

Нагадаємо, на початку квітня 2015 року Кіхтенко в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» висловився щодо необхідності налагодження економічної співпраці з окупованими територіями Донеччини. «Найскладніше — переконати громадськість і керівництво країни в тому, що необхідно відновлювати економічні зв’язки з окупованими територіями. Я виходжу з власного розуміння того, що повинні працювати шахти, заводи, всі підприємства регіону. Щоб люди могли зберегти своє робоче місце, отримувати заробітну плату і забезпечувати свої сім’ї», — зазначив губернатор.

Свою позицію він пояснив тим, що «насправді розірвати економічні зв’язки між окупованою і не окупованою територією — неможливо». «Які б укази і постанови ми не видавали. Їх можна або ввести в якесь законне поле, домовляючись. Або ж заборонити — і відправити їх в тінь, породивши купу корупційних і контрабандних схем. Бо не можна заборонити те, що існує. Воно все одно буде жити, але тільки в інших формах і на інших умовах», — сказав Кіхтенко.

Одразу ж після цієї публікації глава МВС Арсен Аваков відповів Кіхтенку гнівним постом у «Фейсбуці». Арсен назвав Кіхтенка колаборантом, додавши, що необхідно «розірвати зв’язки Кіхтенка з державною службою». «На найближчому Кабміні обов’язково внесу пропозицію звільнити з посади голову Донецької ОДА!» — підсумував Аваков і одразу ж отримав підтримку нардепа Мосійчука, який розвинув і поглибив ідею Авакова, започаткувавши збір підписів за відставку Кіхтенка.

Як відомо, за якийсь час Кіхтенка таки було звільнено, правда під приводом зриву будівництва фортифікаційних споруд на Донеччині. Але, як бачимо, справа Кіхтенка живе і перемагає, новий губернатор Павло Жебрівський в інтерв’ю тому ж таки «Дзеркалу тижня» розповів своє бачення блокади «ДНР». Потрібно віддати Жебрівському належне, він висловився значно обережніше, ніж попередник, до співпраці з терористами відверто не закликаючи, але напрямок думок все одно той самий. «Я особисто розумію, що сьогодні для України ключове питання — не дати окупованим територіям продовжувати заробляти гроші на продовження війни, використовуючи продукцію, що виробляється на їх і на нашій території. У той же час частина продукції, що не має такого призначення (медикаменти, продукти харчування), на мій погляд, повинна потрапляти туди. Все це необхідно чітко узгодити і регламентувати», — заявив губернатор, окремо зазначивши, що обов’язково виконуватиме закон, яким би він не був прийнятий Верховною Радою.

Крім того, Жебрівський закликав амністувати частину терористів «ДНР», провівши дуже сумнівну аналогію з боротьбою СРСР на Західній Україні проти УПА. «Ми маємо готувати амністію для людей, у яких руки не у крові. Ми повинні повернути їх у правове поле України. Потрібно буде ініціювати такі амністії щомісяця — робитимемо це щомісяця», — заявив Жебрівський.

Попри всю обережність Жебрівського він наговорив цілком достатньо для того, аби викликати праведний гнів патріотів. Заклики годувати, лікувати та амністувати терористів — це цілком тягне на колабораціонізм і політичний остракізм. Поки Аваков мовчить. Мовчать і інші члени Кабміну, але якщо Кіхтенко заслуговував на звільнення, то те само має стосуватися і Жебрівського. Інакше виходять подвійні стандарти.

Олексій Сергієнко, Національне бюро розслідувань України

1 720 переглядів

БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям