RSS

Приватна фірма без договору катає керівника податкової Романа Насірова на «Лексусах» вартістю $ 173 тисячі. 2 фото. Відео

августа 4, 2015

Nasirov-Roman-leksus1

Голова державної фіскальної служби Роман Насіров і його заступник Костянтин Лікарчук їздять на новеньких Lexus вартістю 173 тисячі доларів кожен, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів «Схеми», що виходить на Радіо Свобода.

При цьому автомобілі належать приватній фірмі Рута, яка не бере за це гроші ні в Насирова, ні у податковій, і ця послуга не оформлена як оренда і ніде по бухгалтерії не проходить, йдеться у журналістському розслідуванні.

«Три дні підряд ми фільмували авто, що заїжджають у двори центрального офісу ДФС та її структурного підрозділу – митниці. (…) Нам вдалося зафільмувати авто, яким їздить головний податківець країни Роман Насіров. Це Lexus LS 600 l h. Таку ж модель «Лексуса» із дуже схожим номером ми помітили, потрапивши у внутрішній двір Митниці. Працівники розповіли, що на ній їздить заступник Романа Насірова Костянтин Лікарчук», — повідомляють журналісти «Схем».

Дані із бази ДАІ показали, що обидві автівки – власність комерційно-виробничої фірми «Рута», а її засновники – три профспілкові організації працівників фіскальної служби, тобто профспілки самої податкової.

При цьому, як наголошується у розслідуванні, ДФС не має договору оренди на автомобілі з цією фірмою.

Голова відомства повідомив, що ДФС не орендує автівки у «Рути»: «Державна фіскальна служба розглянула ваш запит та повідомляє про відсутність відносин між ДФС та виробничо-комерційною фірмою «Рута» в частині оренди автомобілів», — йдеться у документі за підписом самого Романа Насірова.

Крім того, у розмові з журналістами чиновники наголосили, що не орендують автомобілі як приватні особи.

«І взагалі, Костянтин Ігорович дав зрозуміти, що його, як державного службовця і податківця, мало обходять питання, чому він їздить на автівці приватної юридичної особи і чи існують для цього правові підстави. Для нього той «Лексус» – як квиток на літак: «А що, я повинен вникати в усі правовідносини, які є в нашій державі? А ви вникаєте в ті правовідносини, які вас стосуються? От коли ви купуєте квиток на літак?», — йдеться у розслідуванні.

Nasirov-Roman-leksus2

Олена Щербан, юрист ГО «Центр протидії корупції» підсумовує: нема договорів оренди – значить незаконно.

«Якщо якихось підстав, документів немає, які визначають порядок використання автомобіля, то це взагалі незаконно. І може свідчити про те, що така фірма отримує перевагу, надаючи послуги чи щось інше», – зазначила вона.

Також у статті йдеться, що дочірнє підприємство фірми «Рута» купило три шестисоті «Лексуси» у розпал Революції гідності 27 січня 2014 року. Вартість кожного – один мільйон 384 тисячі гривень. Їх номери АІ 7672 ЕК, АІ 7673 ЕК та АІ 7674 ЕК.

Джерела у ДФС розповіли, що це зробили за вказівкою Олександра Клименка для використання керівництвом Міністерства доходів і зборів.

«Революція перемогла, Клименко втік, а цими автівками тепер їздять Роман Насіров, Костянтин Лікарчук та, за нашою інформацією, перший заступник голови ДФС Сергій Білан», — наголошують журналісти.

992 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям