RSS

Михайло Подоляк — людина, яка «розвела» Думчева на $20 мильйонів

ноября 6, 2015

Михайло Подоляк (крайній зліва) у товаристві Віктора Януковича та українських журналістів)

Михайло Подоляк (крайній зліва) у товаристві Віктора Януковича та українських журналістів)

 

Нині всі потішаються з результату «Руху за реформи» та Сергія Думчева. Експерти підрахували, що кампанія цього політпроекту коштувала $20 млн. ЗМІ писали, що політтехнологом «носорогів» був Михайло Подоляк.

У пресі ім’я Подоляка з’являлося не часто. В основному за часів режиму Януковича. Колишній головний редактор сайту «Обозреватель» навіть встиг засвітитися у Межигір’ї, куди потрапив у компанії Савіка Шустера, Євгена Кисельова, Андрія Куликова, Ігоря Гужви, Олександра Ткаченка. Ще тоді всіх дивувало, за які такі заслуги непублічний журналіст опинився в цьому пулі. За даними ЗМІ, секрет полягав у тому, що Подоляк був радником глави Адміністрації Януковича Сергія Льовочкіна, а на парламентських виборах 2012 року фактично виконував роль «смотрящого» за мажоритарними округами в Києві. Тоді, нагадаємо, в столиці пролетіли всі ставленики Банкової, які йшли в якості самовисуванців. Також кажуть, що Подоляк мав стосунок до намагань відбілити одіозного Юрія «Єнакієвського» Іванющенка. Утім, сьогодні цей земляк Януковича у розшуку, тому якщо таке відбілювання і мало місце, зараз це вже неважливо.

У лютому деякі ЗМІ писали, що Подоляк начебто очолить столичний штаб «БПП». Проте ця інформація не підтвердилася. Натомість у столиці влітку з’явилися безкоштовні газетки «Київський носоріг», в яких вздовж і впоперек проходилися по Кличку. Згодом з’ясувалося, що це за газетки і що це за такий «рух».

Ці вибори взагалі відбувалися за схемою: білл-борд з гучним але безсенсовим гаслом — джинса в пресі і на телебаченні — липова соціологія. Це коштує велетенських грошей, що вигідно політтехнологам, експертам, рекламникам
Подоляк раніше мешкав у Білорусі, звідки у 2004-му році був депортований до України. Де й зайнявся піаром, спочатку попрацювавши на сайті Михайла Бродського. Його вважають досить неперебірливим у замовниках, якщо мова йде про інформаційні війни. З одного боку це приносить гарний заробіток, з іншого — таких фахівців наймають на короткі кампанії, тривалу вони не витягують, тому що потрібно видавати і позитивні меседжі. А цим у подібних людей, зазвичай, проблеми.

Проект «Думчев» став черговим підтвердженням того, що жодні мільйони, викинуті на рекламу, не дають гарантії потрапляння політсили будь-куди. Ці вибори взагалі відбувалися за схемою: білл-борд з гучним але безсенсовим гаслом — джинса в пресі і на телебаченні — липова соціологія. Це коштує велетенських грошей, що вигідно політтехнологам, експертам, рекламникам. Що ж до кандидатів, то, здавалося б, уже всі мали еволюціонувати до того, що результат досягається не кількістю зображень обличчя висуванця, а зовсім іншими речами. І що політтехнологів, які пропонують перемогу, загорнуту в блискучий рекламний папірець, потрібно відразу гнати в три шиї. Навіть якщо вони надувають щоки та козиряють минулими «успіхами».

Юрій Васільченко, Національне бюро розслідувань України

985 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям