RSS

Екс-міністр МВС Віталій Захарченко все ще контролює видобуток золота в Україні. Документ

ноября 17, 2015

Zaharchenko-Vitalyi7

 

Три з семи спецдозволів на вивчення родовищ або видобуток руд дорогоцінних металів досі перебувають у компаній, пов’язаних з колишнім міністром МВС Віталієм Захарченко.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала журналістка DeutscheWelle Катерина Каплюк, повідомляє  Національне бюро розслідувань України.

Як вона зазначає, зараз в Україні видано лише 7 спецдозволів на вивчення родовищ або видобуток руд дорогоцінних металів.

«Три дозволи, дія яких призупинена, але вони ще не скасовані, належать пов’язаним з Захарченко компаніям», — підкреслює журналістка.

Zaharchenko-Vitalyi-gold1

Два дозволи на Мужіївське та Берегівське родовища отримала раніше «Карпатська рудна компанія».

Третій дозвіл — на вивчення Квасівського рудного поля — було видано «Західної геолого-розвідувальній компанії». Її директором і одним із кінцевих власників є Валерій Бредихин — партнер Віталія Захарченка, якого також називають правою рукою екс-міністра.

Квасівська рудне поле є найменш вивченим у Берегівському рудному районі і промисловий видобуток там не проводиться. Відомо, що перспективною для робіт є площа до 2,5 кв км.

ТОВ «Західна геолого-розвідувальна компанія» отримала спеціальний дозвіл на користування надрами у 2012 році, термін дії — до 16 березня 2017 року.

У березні 2014 року, співробітниками СБУ була проведена позапланова перевірка компанії, в ході якої були виявлені порушення умов користування надрами, йдеться у відповіді Держслужби геології та надр України на запит журналістки.

У документі зазначається, що Держгеонадрами України 16 жовтня 2014 року подано позовну заяву до Закарпатського окружного адміністративного суду про анулювання спеціального дозволу на користування надрами
«Західної геолого-розвідувальної компанії», але станом на 28 вересня 2015 року рішення Закарпатського окружного суду про анулювання спеціального дозволу на користування надрами не ухвалено.

В даний момент спеціальний дозвіл на користування надрами призупинено, але він досі перебуває у «Західної геолого-розвідувальної компанії».

Крапку в цій справі може поставити наступне засідання суду, яке відбудеться наприкінці листопада, повідомляє Каплюк.

Згідно із відповіддю на запит так само стало відомо, що ТОВ «Західна геолого-розвідувальна компанія» подала до Держгеонадр України заяву з доданими до неї документами щодо переоформлення спеціального дозволу на користування надрами.

Як сказано у відповіді, «у разі надходження заяви з відповідним пакетом документів у повному обсязі Держгеонадра України розглянуть її відповідно до вимог чинного законодавства».

Згідно з даними ЄДР, на даний момент «Західною геолого-розвідувальною компанією» як і раніше володіє Валерій Бредихин.

Захарченко та Бредихін є співвласниками торгових марок «Трибушани» і «CarboKarp», які займаються продукцією з мармурової крихти. Крім того, разом з дружиною глави МВС — Людмилою Захарченко — Бредихін був партнером у фірмах «Линкруст» і «Гірничорудні технології».

781 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям