RSS

Генпрокуратура приховувала держзакупівлі за завищеними цінами у секретних спецвипусках “Вісника”. Подробиці

марта 24, 2016

prokuratura1

Генеральна прокуратура публікувала свої тендери у спецвипусках «Вісника державних закупівель», про які ніхто не знав. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 12 січня 2016 року.

20 лютого 2015 р. Генпрокуратура почала розслідувати закупівлі ГПУ товарів і послуг у ТОВ «БМС Консалтинг» у 2012 році за завищеними цінами (провадження №42015000000000197). Йдеться про закупівлі програмної й апаратної частини Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчі мають копії бюлетенів «Вісника держзакупівель» з оголошеннями тендерів. Водночас на загальнодержавному веб-порталі «Державні закупівлі» ці оголошення відсутні, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Слідчі повідомили, що мають підстави вважати, що колишні керівники ДП «Зовнішторгвидав України» за попередньою змовою із службовими особами Генеральної прокуратури України видавали так звані спецвипуски вісника, які друкувалися в обмеженій кількості та надавалися виключно ГПУ для долучення до тендерної документації.

На сайті «Вісника держзакупівель» такі оголошення розміщувались тимчасово, що не дає змоги їх побачити загальному користувачу, а тільки адміністратору порталу.

Наприклад, у публічному доступі так і не зявились дані про угоди Генпрокуратури з ТОВ «Телсі» на суму 68,36 млн грн. щодо ремонту прокурорських офісів.

Відтак необхідна комп’ютерна експертиза, щоб встановити, чи були доступні на веб-порталі станом на липень-вересень 2012 р. оголошення по вищевказаним закупівлях.

Встановлено, що 12.12.2012 Служба безпеки в рамках кримінального провадження №22012000000000038 провела обшук у ДП «Зовнішторгвидав України», за результатами якого співробітниками Інституту кібернетики імені В.М. Глушкова було зроблено резервну копію веб-порталу «Державні закупівлі».

Ця резервна копія веб-порталу зберігається у матеріалах кримінального провадження №22012000000000038 у приміщенні Головного слідчого управління СБУ.

Виїмка документів проводилась у рамках карної справи проти заступника керівника «Зовнішторгвидаву» Володимира Мирутенка. Його звинувачували у тому, що він заднім числом розмістив на веб-порталі інформацію про тендер ДО «Київмедавтотранс». Мирутенко уклав із прокурором угоду про визнання винуватості і 27.12.2013 р. був покараний 13 600 грн. штрафу. Після цього Мирутенко ще якийсь час продовжив працювати замдиректора «Зовнішторгвидаву». Директором цього держпідприємства у 2012 році був Олександр Кулак. Після початку карної справи він звільнився, але вже 2013 році повернувся на посаду директора «Зовнішторгвидаву».

Остаточно Кулака звільнили з «Зовнішторгвидаву» у 2015 році за згодою сторін. При цьому Мінекономрозвитку подякувало Кулаку за «плідну співпрацю» і побажало «успіху у подальшій кар’єрі».

778 переглядів

БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям