RSS

НАБУ знайшло докази спроби виведення з арештованих рахунків Арбузова 150 млн доларів

мая 19, 2016

arbuzov-grati1-500x305

 

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) в ході обшуку у приймальні одного з народних депутатів виявило докази спроби виведення з арештованих рахунків 150 млн дол., які належали колишньому першому віце-прем’єр-міністру України Сергію Арбузову.

Про це глава НАБУ Артем Ситник заявив у ході парламентських слухань «Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні», повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Ми проводили обшук в приміщенні, яке було названо „приймальнею народного депутата“, і знайшли там документи і схеми, які свідчили про те, що почали реалізовуватися наміри виведення 150 млн дол., які були заарештовані (вони входять у 1,5 млрд, про які згадував міністр юстиції) та заблоковані у вигляді частково грошових коштів, частково – облігацій внутрішньої позики на одній з фірм, яка підконтрольна колишньому чиновнику Арбузова», — сказав Ситник.

Також директор НАБУ закликав суддів, які отримують заяви про виведення цих коштів з-під арешту на підставі того, що ця офшорна фірма вже не належить Арбузову, не ухвалювати таких рішень, «які потім закінчаться кримінальним переслідуванням цих суддів».

20 травня 2014 року слідчим суддею Печерського районного суду було накладено арешт на майно Арбузова, а в серпні 2014 р. було заарештовано майно його дружини Ірини Арбузової.

21 листопада того ж року слідчим суддею Печерського суду під час розгляду клопотання захисників Арбузова було прийнято рішення про скасування вищевказаних арештів.

Через три дні ГПУ звернулася до Печерського суду з повторним клопотанням про накладення арешту на вищезазначені рахунки. У цей же день слідчим суддею зазначені клопотання було задоволено.

29 листопада 2014 р. суд повторно наклав арешт на рахунки Арбузова та його дружини. Як повідомив тоді генеральний прокурор Віктор Шокін, на арештованих рахунках знаходиться понад 200 млн грн.

Санкції проти чиновників команди Януковича було також введено Євросоюзом 29 квітня 2014 р. у зв’язку з висунутими їм звинуваченнями в незаконному привласненні коштів держбюджету. До санкційного списку було включено 22 людини, у тому числі колишнього президента України Віктора Януковича та екс-прем’єра Миколу Азарова.

929 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям