RSS

Генпрокуратура підозрює керівника «Депутатського контролю» Вадима Руденко в підкупі нардепів в інтересах Росії. Подробиці. Відео

марта 8, 2017

Rudenko-Vadym1-500x315

 

Генеральна прокуратура підозрює керівника громадянської організації і секретаріату міжфракційного депутатського об’єднання «Депутатський контроль» в дачі хабарів депутатам Верховної Ради.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду Києва від 21 лютого 2017 року, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Згідно з матеріалами слідства, в кінці 2014 року керівник ГО «Депутатський контроль» (за даними організації ним є Вадим Руденко – НБРУ) і ще один громадянин створив організовану групу для вчинення злочинів.

Їх підозрюють у вимаганні коштів, дачі хабарів посадовим особам вищих органів влади за сприяння у вирішенні питань в своїх інтересах і в інтересах третіх осіб.

Зокрема, керівник секретаріату об’єднання «Депутатський контроль» з посібником шукали депутатів Ради, які за грошову винагороду погоджувалися на участь у передбачених заходах (виступ на сесіях Верховної Ради на підтримку певного законопроекту, підписання потрібного депутатського запиту чи звернення, участь в організованих конференціях, брифінгах, круглих столах, нарадах і т.д.).

Надалі для цих злочинів були залучені ще ряд людей.

Встановлено, що вказані особи координують свою діяльність з керівником ГО «Донбаське земляцтво Києва» та ГО «Народна експертна рада», через які здійснюється фінансування.

В ході розслідування було встановлено ще одну організовану групу, яку підозрюють у дачі хабарів вищим посадовим особам. До складу зазначеної організованої групи увійшли: колишній помічник екс-міністра освіти і науки та 5 фізосіб.

Також встановлено, що грошові кошти для фінансування вищевказаної організованої групи отримували через конвертаційний центр від невстановлених фізичних і юридичних осіб Росії.

Вказується, що 20 лютого в одного з учасників злочинної групи провели обшук і вилучили 15 тисяч євро і 20 тисяч доларів.

Руденко раніше був помічником депутата від фракції «Народний фронт» Максима Полякова. У міжфракційне депутатське об’єднання «Депутатський контроль» входять 10 депутатів від «Народного фронту», 7 депутатів від фракції «Блоку Петра Порошенка», 1 депутат від Радикальної партії Олега Ляшка та 2 позафракційних.

Міжфракційне депутатське об’єднання «Депутатський контроль» — створене у Верховній Раді 9 грудня 2014.

226 переглядів

БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям