RSS

Сірий кардинал Костянтин Бондарєв. Хто «рулить» Київщиною від Тимошенко. Розслідування

августа 5, 2017

Bondarev3

 

Мабуть, чи не найбільш впливовим персонажем, який має в Київській області величезні ресурси — екс-нардеп Костянтин Бондарєв. Саме він стоїть за війною між Київською ОДА та Київською облрадою.

Минулої осені після корупційного скандалу та подальшого звільнення губернатора Київської області Максима Мельничука, прокинулася Київська облрада. Більшість депутатів тоді проголосували за рішення рекомендувати конкурсній комісії при адмінистрації президента України призначити на посаду голови Київської обласної державної адміністрації такого собі Костянтина Бондарєва — екс-нардепа та близького соратника Юлії Тимошенко. Щоправда, на Банковій не дослухалися до рішення облради. Тим паче, ці звернення не мали жодної юридичної сили, а сама ідея звернення виглядала як свідоме розхитуванням ситуації з боку «пташенят» Юлії Тимошенко. В результаті, губернатором став ставленик скандально відомого екс-регіонала Ярослава Москаленка — Олександр Горган. Утім, це зовсім не означає, що Бондарєв полишив сподівання взяти під контроль владу в столичному регіону, де він і без того має дуже серйозний вплив.

Костянтин Бондарєв в українській політиці людина — не нова, і скандалів навколо його персони більш ніж достатньо. Варто розпочати з того, що герой нашого часу двічі встиг побувати в Київській облраді і у Верховній Раді. Щоправда, представляв він дві різні політичні сили – Соціалістичну партію України і ВО «Батьківщина» відповідно. Бондарєв був одним з керівників виборчого штабу СПУ в Київській області у 2006 році, головою фракції Соціалістичної партії України та першим заступником голови Київської облради. Але вже з січня 2007 року Бондарєв – член партії ВО «Батьківщина», став нардепом, а у 2012 році був обраний народним депутатом України від цієї ж політсили. Зараз Бондарєв не має жодного мандата, але очолює Київську обласну організацію «Батьківщини». А також має величезні ресурси під собою.

Свій шлях до високого становища Бондарєв розпочинав давно. При цьому, не рідко потрапляв у різноманітні скандали, деякі з них мали присмак криміналу, але навіть такі «зашквари» не завадили йому збудувати кар’єру. Так, за інформацією деяких ЗМІ, ще в далекому 1992 році його звинуватили у підробці документів. Суд визнав його винним у злочині та навіть посадив його за грати, де він пробув з 1993 по 1994 роки. Пізніше судимість «погасили». Інакше нардепом йому стати не «світило»…

У часи його керівництва в компанії «Максі-К» потрапляє в поле зору правоохоронців під час загадкового викрадення його компаньйона та директора фірми «Система Маркет». Ходять чутки, що до зникнення приклав руку саме Бондарєв. І хоча дружина зібрала викуп – 30 тис. доларів — та передала їх вимагачам, чоловік більше додому не повернувся.

Звинувачували Бондарєва і у контрабанді. Так, у 1999 році через митний пункт пропуску «Коростень», приховуючи від митників були перемішені 50 т. пічного мазуту на суму понад 1 млн. грн. Цей «бізнес-план» викрили працівники СБУ та навіть протримали майбутнього нардепа чотири місяці у СІЗО, але пізніше справа була перекваліфікована з фінансового шахрайства у зловживання службовим становищем. Арешт йому замінили на заставу, а в суді справа була похована…

У 2004 році за фактом експортних махінацій було порушено кримінальну справу, але Бондарєв став заступником Київської обласної організації СПУ Олександра Мороза і справу закрили. Тоді, як писали ЗМІ, Бондарєв, будучи керівником фірми ТОВ «Ремжитлофонд-2000», здійснював фіктивні зовнішньоекономічні операції для незаконного отримання відшкодованого податку на додану вартість шляхом вивезення за кордон заготовок оптичних елементів на 1 мільярд гривень. Йдеться про експорт лінз Ізюмського оптико-механічного завод для окулярів в Гонконг. У підприємства утворився фіктивний податок на додану вартість в розмірі декількох сотень мільйонів гривень. Цей надлишок йшов в залік акцизу на горілку «Бондарев».

Відому в минулому марку випускали на Іванківському лікеро-горілчаному заводі, який тримав Костянтин Бондарєв спільно з партнерами. Відповідно — акциз на іменну горілку Бондарєв не платив. Таким чином, Бондарєв зумів збагатитися на колосальні суми. При цьому, сам він свій горілчаний бізнес називає «найзбитковішим бізнес-проектом» у своїй кар’єрі. «Розкусивши» схему, МВС України порушили кримінальну справу. Але «волохата рука» (на той момент Бондарєв стає заступником Київської обласної організації СПУ, яку очолює Олександр Мороз) допомагає закрити усі кримінальні справи. Пізніше «очковий барон» Бондарєв до кінця «відіжме» через банкротства державний завод офтальмологічної лінзи…

Фінансові схеми сумнівного походження займають особливе місце у житті нашого героя. Варто згадати йому сумнозвісний банк «Велес», більше 90% операцій якого, за словами деяких аналітиків, були спрямовані на виведення капіталу з України в обхід законодавства. Тільки за 2015 рік через цей банк було виведено понад 100 млн. доларів, а ще 460 млн. доларів встигли вчасно «зловити». Правда, сам банк, як тільки стало відомо про махінації, моментально з’їхав з орендованого приміщення і зник. У тому ж приміщенні раніше знаходився і конверт-центр партнера Бондарева по банку Олександра Кандиби.

«Бізнес-вотчиною» Костянтина Бондарєва завжди вважався Іванківський район Київської області. У цьому регіоні він спільно з партнерами контролював цілий ряд активів, в тому числі й Іванківський маслозавод, на якому випускалася молочна продукція під ТМ «Нововід», а також тваринницьку фірму «АПіК» і «Поліський м’ясокомбінат».

До цього і так величезного «букету» варто додати ще й участь Бондарєва у «віджимі» 10 гектарів вишгородської землі біля Дніпра. При цьому, «віджим» відбувся у однієї з найуразливіших категорій населення — дітей. Так, рейдери Бондарєва виселили дитячу спортивну школу олімпійського резерву з веслування та вітрильного спорту «Осещина» на користь фірми «Медіком», пов’язаної з екс-нардепом. Тепер там побудовані нові котеджі і плаваючі сауни.

Але, в дечому Бондарєву таки треба віддати належне. Коли до влади в Україні прийшла «злочинна влада» на чолі з президентом-утікачем Януковичем, у Верховній Раді спостерігалася міграція «тушок» з різних політсил до лав «Партії регіонів». Бондарєв залишився вірним соратником Тимошенко, хоча й тут своєї вигоди він втратив. Поговорювали, що Бондарєв тоді сидів на схемі мажоритарних округів Київщини, продаючи для регіоналів місця для проходу у парламент. При цьому, «зливалися» і округи однопартійців. Іноді такі схеми на округах траплялися і по дружбі. Так, на парламентських виборах 2012 року «Батьківщина» відмовилася виставляти свого кандидата по округу скандально відомого Олександра Онищенка.

Зараз Бондарєву приписують значний вплив у Київській області. В першу чергу, називають його зв’язки з низкою депутатів обласної ради. Насамперед – йдеться про голову облради Ганну Старикову, яка не лише є колегою по партії, але тривалий час була помічницею Бондарєва за часів його роботи у Верховній Раді. Також вона є співвласницею банку «Велес».

Пов’язують Бондарєва і з головним «опоблоківцем» облради Олександром Качним, який як і лідер обласної «Батьківщини», розпочинав свою політичну кар’єру в Соціалістичній партії.

Головний «радикал» в облраді Микола Стариченко до «радикалізму» був главою управління капбудівництва в обладміністрації регіонала Анатолія Присяжнюка. Функція УКБ — «забезпечення квитками» забудовників, що тісно пов’язано з інтересами Костянтина Бонадрєва.

Ще один екс-нардеп від «Батьківщини», неформальний господар обласної «Самопомочі» Володимир Полочанінов — колишній соратник Костянтина Анатолійовича по тій же самій СПУ. При цьому, як писала раніше «Моя Київщина», Полочанінов перебуває в дружніх відносинах з лідером «Оппоблока» Юрієм Бойко.

Які зараз стоять завдання перед Бондарєвим та його командою в Київоблраді? Разом зі своєю помічницею Стариковою він явно рухається в напрямку розхитування ситуації в області. І це йому цілком вдається. Не в останню чергу — завдяки абсолютній інертності губернатора Олександра Горгана. Останній приклад — голосування за звернення до ВРУ з проханням законодавчо врегулювати процедуру усунення з поста президента України в порядку імпічменту. Тоді це явно провокативне рішення підтримали навіть представники «Солідарності». В результаті, попри те, що представники президентської сили зараз вимагають скасувати рішення Київоблради по даному зверненню, все це вчергове продемонструвало нездатність Горгана-Ляльки взяти під контроль політичні процеси в столичному регіоні…

Антон Болбочан, Національне бюро розслідувань України

354 переглядів

БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям