RSS

Фонд гарантування намагається стягнути 19 мільярдів з нардепа Леоніда Клімова, який разграбував Імексбанк

декабря 17, 2018

Klimov-Leonid2

 

Фонд гарантування вкладів фізосіб звернувся до суду з позовом до колишніх акціонерів і топ-менеджерів «Імексбанку» з позовом про стягнення 18,98 мільярда гривень заподіяної шкоди.

Про це йдеться в ухвалі Господарського суду Одеської області, повідомляє Bankisk.info.

Згідно з висновком Фонду, відповідні збитки були понесені «Імексбанком» в результаті дій пов’язаних з ним осіб «при вирішенні питання щодо реалізації кредитної політики за 76 кредитними договорами».

Серед відповідачів, в тому числі, колишній власник «Імексбанку» Леонід Клімов, який наразі є народним депутатом, членом комітету Верховної Ради з питань фінансової політики та банківської діяльності.

Відповідно до реєстру судових рішень, Госпсуд Одеської області 10 грудня повернув Фонду гарантування позовну заяву, оскільки, за висновком суду, в ньому «порушені правила об’єднання позовних вимог».

26 січня 2015 року «Імексбанк» було віднесено до категорії неплатоспроможних.

Станом на початок 2017 року вкладниками банку отримано 4,16 млрд гривень у рамках виплати гарантованої суми відшкодування.

Повідомлялося, що за місяць до визнання «Імексбанку» неплатоспроможним з нього вивели кредити фізосіб, ліквідне забезпечення та щонайменше 11 млн доларів.

За місяць до визнання «Імексбанку» неплатоспроможним з нього вивели кредити фізосіб, ліквідне забезпечення та щонайменше 11 млн доларів.

Про це йдеться у повідомленні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

«Оціночна вартість активів „Імексбанку“ становить менше 15% від суми, зафіксованої у бухгалтерській звітності банку. У той час, як „на папері“ вартість активів, включених до ліквідаційної маси, становить 14 952,1 млн гривень, чотири незалежні суб’єкти оціночної діяльності оцінили їх у 2 081,8 млн гривень», — повідомляє Фонд.

«Аналіз операцій, проведених банком незадовго до введення тимчасової адміністрації, свідчить: були застосовані схеми, маніпуляції та виведення ліквідних активів», — йдеться у повідомленні.

Як наголошується, майже 90% у балансовій вартості ліквідмаси банку – кредити, надані юридичним особам. При тому, що у бухгалтерській звітності ця група активів була оцінена у 13 329,2  млн гривень, незалежні СОД визначили її вартість на рівні 1 535,9 млн гривень.

«Причин такої значної різниці у цифрах – кілька. Так, 90% корпоративного кредитного портфелю – інсайдерські кредити. Наближеним та пов’язаним із власниками банку компаніям було видано кредити на суму 13 100,0 млн гривень. З моменту запровадження тимчасової адміністрації усі „VIP-клієнти“ перестали виконувати свої зобов’язання перед банком», — повідомляє прес-служба.

118 переглядів

БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям