RSS

ОБСЄ теж розкритикувала закон Пашинського про позасудову спецконфіскацію

апреля 12, 2016

Pashinskyi-Sergyi8-470x500

 

Законопроект №4057 про позасудову конфіскацію у разі його прийняття Верховною радою в його теперішньому вигляді може створити суттєву загрозу для гарантій права власності.

Про це йдеться у експертних висновках Організації з безпеки та співробітництва в Європі, які оприлюднив Центр протидії корупції на своєму сайті, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Експерти ОБСЄ проаналізували даний законопроект на прохання голови Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем’якіна.

У висновках відзначається, що вказаний законопроект в цілому відтворює загальну концепцію та підходи іншого проекту закону – «Про особливий режим спеціальної конфіскації майна» №3025 (жорстко розкритикований Міністерством юстиції США), не зважаючи на певні текстуальні відмінності.

Також в ОБСЄ вказують на те, що «концептуальні положення законопроекту не можуть бути визнані такими, що відповідають поширеній в країнах-учасницях ОБСЄ практиці поводження із неправомірно-набутим майном або майном, щодо якого не може бути доведення законність походження, а його розмір не відповідає задекларованим доходам власника».

Експерти ОБСЄ також наголошують на тому, що положення законопроекту можуть створити суттєву загрозу порушення як права особи на справедливий суд, так і гарантій права власності в розумінні Європейської конвенції з прав людини.

Раніше повідомлялося, що Рада Європи оприлюднила коментар, згідно із яким законопроект №4057 про позасудову конфіскацію у разі його прийняття Верховною радою в його теперішньому вигляді суперечитиме багатьом вимогам Європейської конвенції з прав людини та протоколів до неї.

Згодом один з авторів проекту Сергій Пашинський (НФ) зробив неправдиву заяву про відсутність критики ЄС на адресу проекту. У відповідь дипмісія оприлюднила свій коментар на офіційні Facebook-сторінці та наголосила, що ця критика «є позицією Євросоюзу».

Група депутатів міжфракційного об’єднання «Єврооптимісти» виступила із заявою, що прийняття законопроекту №4057 про позасудову конфіскацію, який ухвалений в першому читанні, суперечить інтересам держави.

1 055 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям