RSS

ОБСЄ теж розкритикувала закон Пашинського про позасудову спецконфіскацію

апреля 12, 2016

Pashinskyi-Sergyi8-470x500

 

Законопроект №4057 про позасудову конфіскацію у разі його прийняття Верховною радою в його теперішньому вигляді може створити суттєву загрозу для гарантій права власності.

Про це йдеться у експертних висновках Організації з безпеки та співробітництва в Європі, які оприлюднив Центр протидії корупції на своєму сайті, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Експерти ОБСЄ проаналізували даний законопроект на прохання голови Комітету ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрія Кожем’якіна.

У висновках відзначається, що вказаний законопроект в цілому відтворює загальну концепцію та підходи іншого проекту закону – «Про особливий режим спеціальної конфіскації майна» №3025 (жорстко розкритикований Міністерством юстиції США), не зважаючи на певні текстуальні відмінності.

Також в ОБСЄ вказують на те, що «концептуальні положення законопроекту не можуть бути визнані такими, що відповідають поширеній в країнах-учасницях ОБСЄ практиці поводження із неправомірно-набутим майном або майном, щодо якого не може бути доведення законність походження, а його розмір не відповідає задекларованим доходам власника».

Експерти ОБСЄ також наголошують на тому, що положення законопроекту можуть створити суттєву загрозу порушення як права особи на справедливий суд, так і гарантій права власності в розумінні Європейської конвенції з прав людини.

Раніше повідомлялося, що Рада Європи оприлюднила коментар, згідно із яким законопроект №4057 про позасудову конфіскацію у разі його прийняття Верховною радою в його теперішньому вигляді суперечитиме багатьом вимогам Європейської конвенції з прав людини та протоколів до неї.

Згодом один з авторів проекту Сергій Пашинський (НФ) зробив неправдиву заяву про відсутність критики ЄС на адресу проекту. У відповідь дипмісія оприлюднила свій коментар на офіційні Facebook-сторінці та наголосила, що ця критика «є позицією Євросоюзу».

Група депутатів міжфракційного об’єднання «Єврооптимісти» виступила із заявою, що прийняття законопроекту №4057 про позасудову конфіскацію, який ухвалений в першому читанні, суперечить інтересам держави.

998 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям