RSS

Нардеп Дерев’янко розповів, чим небезпечна спецконфіскація від рейдера Пашинського. Подробиці

октября 20, 2016

Pashinskyi-Sergyi-fuck1

 

Законопроект про спецконфіскацію корупційний, і приймати його в запропонованому вигляді неприпустимо.

Таку думку в коментарі журналістам висловив позафракційний народний депутат Юрій Дерев’янко, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Він підкреслив, що виступає за повернення коштів Віктора Януковича в Україну, але категорично не погоджується із запропонованим інструментом для цього.

На його думку, законопроект, який пропонують розглянути депутатам, буде стосуватися не лише коштів Януковича.

«Законопроект передбачає можливість по всім кримінальним провадженням, які були порушені до вступу закону в силу, а також в часі після дії цього закону, сказати слідчому по будь-якій корупційній кримінальній справі по відношенню до третьої особи, що майно цієї особи могло бути якимось чином пов’язане з тією чи іншою категорією кримінальної справи. Цього достатньо, щоб прокурор подав цивільний позов до суду, де ця третя особа повинна буде доводити з презумпцією винуватості, що це майно було набуте з законних джерел», — пояснив Дерев’янко.

Це означає, підкреслив депутат, що будь-яку людину можна «за вуха втягнути» в кримінальну справу.

«На сьогодні, коли ми не прийняли закон про нульове декларування, для величезної кількості звичайних людей, не пов’язаних із корупцією, які володіють майном, джерела надходження якого вони не зможуть пояснити в суді, наслідком буде конфіскація. Мало того, навіть якщо людина, проти котрої було порушено кримінальну справу, сяде у в’язницю і буде виправдана, то це ніякого відношення не буде мати до майна особи, яку затягнули в суд», — заявив депутат.

Так, навіть виправдання корупціонера не поверне йому його майна, як і грошей. Для цього потрібен окремий судовий процес.

«Сьогодні держава за рішеннями судів винна близько 10 мільярдів гривен громадянам України і юридичним особам. В тому числі — за рішеннями європейських судів. В бюджеті на цей рік передбачено 100 мільйонів гривень на погашення таких заборгованостей», — підкреслив Дерев’янко.

На його думку, запропонований інструмент спецконфіскації «в разі потрапляння в руки нашій реформованій правоохоронній системі», загрожує тим, що «будь-який слідчий чи прокурор буде шантажувати особу тим, що може включити її у кримінальну справу по відношенню до якогось корупціонера  і особа буде доказувати в суді, що майно нажите нею законно».

Якщо не докаже, підкреслив депутат, то втратить своє майно.

«І вгадайте, яка буде ситуація? Не хочеш,  аби турбували і долучали до кримінальної справи — давай хабар», — спрогнозував депутат.

Він повідомив, що на засіданні комітету Верховної Ради  з питань запобігання і протидії корупції було прийняте негативне рішення по законопроекту про спецконфіскацію.

«Це корупційний закон. Приймати його в такому вигляді не можна. При тому, що ідея закладена правильна, але треба мати можливість юридично відправити кошти, про які йдеться, в бюджет. Але не в такий спосіб, щоб потім ми мали системну корупцію у всіх правоохоронних органах», — вважає депутат.

На його думку, не треба фракції «Народний фронт» «носитися з законопроектом і називати всіх не такими, хто не хоче підтримувати абсурд».

«Я бачу, що сьогодні „НФ“ контролює МВС, частково Генеральну прокуратуру, і думає, що буде використовувати це для своєї політичної чи іншої діяльності. Це абсурд, який не можна приймати в істнуючому вигляді», — підкреслив депутат.

592 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям