RSS

Нові держуправлінці, які заробляють на корпоративному рейдерстві, — Андерс Аслунд про головну проблему України

марта 23, 2017

Kononenko-Igor3-500x305

 

Києву загрожують не старі олігархи, а нові державні управлінці, зокрема такі, як Ігор Кононенко, і не тільки він.

Таку точку зору висловив шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Аслунд, повідомляє sprotiv.org.

На думку Аслунда, у період з 2013-го по 2016-й олігархи в Україні багато втратили, разом з частиною свого впливу, як на економіку, так і на пресу. Навіть багатство Ахметова, за даними Forbes, скоротилося приблизно на 85% до $ 2,9 млрд., Приблизно така ж ситуація й у інших — втрата двох третин свого капіталу. Війна на сході і дерегуляція завдали їм великої шкоди.

«Тому нинішня проблема України — все ж не старі олігархи, а державні управлінці, в основному з парламенту, але також і з адміністрації президента. Вони заробляють не на приватних, а на державних підприємствах, і корпоративному рейдерстві, завдяки контролю над прокуратурою, судами та СБУ», — повідомив Аслунд у своєму блозі для видання «Новое время».

Найкращими «ліками» в цій ситуації, на думку науковця, має стати скасування Генеральної прокуратури, що абсолютно невиправдана і покриває вимагання. Слід створити справжню прокуратуру. А також довести до кінця судову реформу.

«Можна сказати, що дерегуляція загалом відбулася. Головними кроками стали уніфікація цін на енергоносії і скасування всіх видів субсидій в бюджеті. ProZorro також є життєво важливим елементом реформ. Що необхідно прямо зараз, так це реформування держслужби. Що стосується антимонопольних комітетів, то в справі поліпшення регулювання економіки вони не дуже ефективні по всьому колишньому Радянському Союзу. В основному ці органи працюють заради контролю над цінами, їх краще всього скасувати. Це не панацея», — повідомив він.

Аслунд також порівняв події в Україні із тими, що відбувались і відбуваються в Росії, Казахстані, Латвії.

«У Росії Путін з поплічниками фактично змінили олігархів, зберігши ту ж структуру. У Казахстані президент Назарбаєв узурпував багатство олігархів на благо своєї сім’ї. У Латвії олігархи були розорені і втратили політичну владу в період фінансової кризи 2008—2009 років — демократія перемогла. Щось подібне відбувається зараз в Україні», — підсумував він.

259 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям