RSS

Скутер-убивця з БЮТу

августа 27, 2009

Відлуння загибелі підлітка на озері «Байкал»: серед підозрюваних у злочині — родич депутата-БЮТівця з Львівської облради, організатора пиятики перед трагічним катанням на воді. Керманич облуправління СБУ Станіслав Курман «злетів» з посади.


Цей випадок стався два місяці тому й шокував не лише Галичину, а й усю Україну. 29 червня 2009 року на озері поблизу села Демня Миколаївського району, що на Львівщині, серед білого дня потонув 14–річний Ігор Заріцький. Хлопець плавав разом із восьмирічним приятелем Назаром Медиком на надувній камері, як раптом на них на великій швидкості налетів гідроцикл: камеру перевернуло, а дітей накрило хвилею. Ігор намагався урятувати Назара, який не вмів плавати, але потонув сам. Меншого врятував місцевий селянин. Натомість водій водного скутера навіть не звернув увагу на хлопців, продовжував кататися по водоймі і дивом урятувався від самосуду селян. Того дня на «панській» водоймі відпочивало чимало можновладців зі Львова, яких пов’язують з обласним осередком БЮТ, і які після НП хутко «зробили ноги». Був помічений, і на березі й тодішній керманич облуправління СБУ Станіслав Курман, який ні того дня, ні після пальцем об палець не вдарив, щоб допомогти в з’ясуванні обставин трагедії та посприяти затриманню винних.

Галицькі перегони для VIP–осіб

НП сталося на затопленому кар’єрі, який в народі прозвали озером «Байкал». На берегах водойми повно садиб львівських високопосадовців, які часто влаштовують перегони на скутерах, незважаючи на існуючу заборону. Варто додати, що й самі «хатинки» галицькі пани побудували тут самовільно. Так було і того червневого дня: місцеві мешканці стверджують, що до злочину опосередковано причетний депутат Львівської облради, заступник голови фракції БЮТ Ярослав Дубневич, який приймав на власній дачі обласну еліту. Серед них партнери Дубневича по бізнесу, які спочатку випивали, а потім ганяли на скутерах. Того дня на березі «Байкалу» відпочивав і тодішній керманич облуправління СБУ Станіслав Курман. Він «вчасно» зник з озера, уникнувши участі в з’ясуванні обставин по гарячих слідах.

Нагадаємо, що правоохоронці області десять днів відмовлялися порушувати кримінальну справу за фактом загибелі підлітка. Мовляв, немає тіла — немає вбивства. Аж доки про трагічну смерть хлопця не дізнався Президент Віктор Ющенко. Лише тоді на «Байкалі» хутко з’явилися водолази МНС, які одразу дістали з дна глибокого озера тіло хлопця. А до цього часу кілька пірнань рятувальників завершувалися словами: тіла на дні немає, може, хлопця хвилею винесло на берег і він живий, але загубився…

Лише 9 липня облпрокуратура порушила кримінальну справу №122–0742 за ст. 291 КК (порушення чинних на транспорті правил) та ч. 3 ст. 135 КК (завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває у небезпечному для життя стані, що спричинило смерть особи). За словами народного депутата від НСНУ Андрія Парубія, до загибелі підлітка причетний один із родичів депутата облради Дубневича, але на місцевому рівні відбувається гальмування цієї справи.

Вбивці відповідатимуть, а їхні дачі знесуть

Оскільки справу про загибель підлітка узяв під власний контроль Президент Віктор Ющенко, дії правоохоронців стали ефективнішими. І хоча безпосередньому винуватцю НП на воді слідство обвинувачення ще не пред’явило, за словами глави держави, керівництво СБУ та ГПУ має терміново розслідувати справу про загибель підлітка.

Лише протягом останнього місяця відбулося кілька важливих зрушень. «Немає сумнівів, що кримінальна справа буде розслідувана і злочинці відповідатимуть перед законом, — зазначило «УМ» джерело у Генпрокуратурі. — Крім того, прокуратурою вжито відповідних організаційних заходів. Так, за результатами перевірки вимог природоохоронного законодавства, на водоймі до Миколаївського райсуду заявлено 13 позовів про звільнення самостійно зайнятих ділянок прибережної захисної смуги водойми на території Демнянської сільради, повернення ділянок у розпорядження Миколаївської РДА та знесення самовільно збудованих будівель у межах прибережної зони».

Керівництвом обласної міліції за неналежне реагування на подію притягнуто до дисциплінарної відповідальності шість службових осіб із Миколаївського райвідділу міліції та обласного главку. А от роль пана Курмана у з’ясуванні обставин трагедії два тижні тому оцінив глава держави: 14 серпня Указом Президента України за № 610/2009 його звільнено з посади начальника УСБУ Львівщини. Причина — виявлена безпринципність та несприяння в об’єктивному з’ясуванні обставин трагедії.

Питання про те, хто очолить УСБУ Львівщини, наразі залишається відкритим. Зараз обов’язки начальника управління тимчасово виконує заступник Євген Семін. Але, за даними «УМ», на цю посаду не проти повернутися попередник Курмана — Анатолій Матіос, який наразі працює в центральному апараті Служби безпеки.
Богдан ПЕРЕЯСЛАВЕЦЬ, газета “Україна молода”

957 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям