RSS

Зелена гнида Гетманцев хоче збільшити для українців податок на нерухомість у тисячі разів: 100 000 гривень за хрущовку

ноября 18, 2020

Якщо зараз податок на нерухомість нараховується за квадратними метрами (квартира до 60 і будинок до 120 квадратів не обкладаються податком, а за кожен зайвий метр потрібно платити до 1,5% мінімальної зарплати, тобто, 75 гривень за квадрат), то за новою формулою податку зелені гниди прив’яжуть до вартості житла, повідомляє 40ka.info.

При цьому не буде обкладатися податком тільки житло пенсіонерів, інвалідів і пільговиків. За умови, якщо його вартість не перевищує 300 розмірів мінімальної зарплати (з початку наступного року — 1,8 млн гривень або близько 60 тисяч доларів) для великих міст (з населенням більше мільйона чоловік) і до 100 мінімалок (600 тисяч гривень або трохи більше 20 тисяч доларів) для більш дрібних населених пунктів. По домівках цифри, відповідно, 600 і 250 мінімальних зарплат в залежності від розміру населеного пункту.

Нардеп з фракції Слуга народу Данило Гетманцев представив концепцію пропозицій структурних змін місцевих податків представникам Асоціації міст України, про що написав у своєму фейсбуці. Цікаво, що можливість залишати коментарі до цього посту закрита.

Максимальну ставку податку хочуть встановити на рівні 0,2% від оціночної вартості для житла і 0,3% для нежитлової нерухомості за кожен квадратний метр. Але податок на нерухомість — місцевий, тому в різних населених пунктах його розміри можуть змінюватися.

Як приклад, звичайна хрущовка на Лівому березі столиці вартістю 40 тисяч доларів (1,14 млн гривень) і площею 46 квадратів. Сьогодні вона не підлягає оподаткуванню. Але якби не було пільгової площі в 60 квадратних метрів, її господарі повинні були б заплатити максимум 3450 грн. в рік (беремо до уваги максимальну ставку). Якщо новий законопроект буде прийнятий, з 2022 роки за квартиру цих же параметрів при ставці 0,2% оціночної вартості за квадрат доведеться заплатити 104880 грн.

У новому проекті закону прописано, що базою оподаткування є оціночна вартість всього об’єкту, і вона множиться на кількість квадратних метрів. Тобто, виходить, що 2280 — це податок з одного квадрата, а за квартиру в 46 квадратних метрів потрібно заплатити рекордну суму в 104880 гривень. Це майже 10% від її ринкової вартості на рік, тобто, за 10 років потрібні виплатити повну вартість квартири.

Також депутати Зеленського пропонують обкласти податком МАФи і промислові склади, які сьогодні не підлягають оподаткуванню, а також будови сільгосптоваровиробників.

Документом пропонується віднести до об’єктів оподаткування об’єкти нерухомості, завершені будівництвом, що використовуються (або можуть використовуватись) за цільовим призначенням, але не введені в експлуатацію та/або не зареєстровані як об’єкти житлової або нежитлової нерухомості в установленому законом порядку.

208 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям