RSS

Репутації Віктора Януковича загрожує нова «тендерна палата»

марта 2, 2010

Зараз в черзі на президентський підпис знаходить так би мовити «оновлений» закон про тендерні закупівлі, в якому фактично збережена та сама корупційна схема, яка була і в законі про так звану «тендерну палату».

Віктор Ющенко не підписав цей закон, і він очевидно ляже на стіл новому президенту, який підписавши його може добряче зіпсувати свою репутацію вже на самому початку своєї каденції.

Закон був остаточно проголосований 12 лютого 2010 року, поміж двома турами президентських виборів, попри те що не були розглянуті інші набагато важливіші законопроекти. За закон проголосувало 245 депутатів. З них 156 від Партії регіонів, 50 -від БЮТ, 10 — НУНС, 27 комуністів.

У цілому ж новий закон зберігає статус-кво в держзакупівельній сфері: бюджетні кошти, як і раніше зможуть освоювати лише наближені до чиновників структури.

Документ не дає можливості оскаржити багато процедурних моментів, зокрема неправомірні положення тендерної документації, а також ж встановлюються вельми підозрілі кваліфікаційні умови для учасників торгів .

До нього також перекочувала норма, що навіть за наявності інших суттєвих критеріїв відбору постачальників, під час розкриття тендерних пропозицій оголошується лише ціна. Все це дозволить корупціонерам і далі освоювати бюджетні кошти з користю для себе.

Одним із головним корупційних важелів є так званий орган оскарження, який дозволяє пропускати лише ті тендерні угоди, які задовольнятимуть «відкатні» апетити лише тих політиків які «в законі».

Основну частину членів органу оскарження «затверджують» два комітети Верховної Ради: економічний, очолюваний Олександром Ткаченком (колишній почесний президент Тендерної палати, через корупційну діяльність якої свого часу скасували старий держзакупівельного закон) і фінансово-банківський, який перебуває тепер під керівництвом Миколи Азарова.

Саме надання останньому комітету права затверджувати своїх представників до органу оскарження стали причиною згоди «регіоналів» підтримати новий закон про держзакупівлі в лютому цього року.

«Набрання  чинності  цим законом,  ініційованим депутатами, причетними до  діяльності  ліквідованої раніше за корупцію Тендерної палати України,  відкине нашу державу на роки назад унеможливить подолання  економічної  кризи», — наголошує  лідер Всеукраїнського об’єднання “Молодь — надія України” Вадим Гладчук, відомий своєю безкомпромісною боротьбою з тендерною мафією.  Він закликав Віктора Януковича не починати свою президентську каденцію, підписавши закон, яким відверто нехтуються національні інтереси, а також поновлюється «тендерна мафія», що вже завдала українській економіці  мільярдних збитків.

951 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям