Злочинні схеми Коломойського. Розслідування
марта 23, 2015
За випад в сторону журналіста радіо «Свобода» Ігор Коломойський отримав догану від президента, в той час як у європейських країнах для чиновника першого рангу така поведінка означала б завершення кар’єри.
Перед цим Коломойського вирішили відсторонити від схеми, яка приносила його бізнесу мільйони. У четвер, 19 березня 2015 року, на час перевірки від керівництва компанією «Укртранснафта» усунули людину Коломойського Олександра Лазорка. Перевірка пов’язана з тим, що державне підприємство, яке керує магістральними нафтопроводами, чомусь платить втридорога за зберігання нафти приватним заводам групи «Приват», якою володіє Коломойський.
– Затрати на зберігання нафти склали майже 305 мільйонів гривень. Це дуже велика сума, незрозуміла, нелогічна, тому треба було провести перевірку по у цих фактах, – говорить голова наглядової ради «Укртранснафти» Олександр Савченко.
Щодня заводи Коломойського отримують за зберігання нафти 2,5 мільйона гривень. А ще навесні 2014 року з нафтогону викачали 675 тисяч тон державної технологічної нафти, щоб вона не дісталася сепаратистам.
– Без свого менеджменту групі «Приват» не поталанило б і не вдалось би відкачати технологічну нафту, – пояснює цінність Лазорка Леонід Косянчук, президент Асоціації «Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України». – За зберігання технологічної нафти, якої, мені здається, вже давно немає, Коломойський щоденно утримував по кілька мільйонів від держави. Зрозуміло, чому Коломойський туди приїхав з автоматниками.
Тим часом Верховна Рада цього ж дня ще підрізала крила впливовому олігарху, змінивши закон про акціонерні товариства. Це означає, що тепер з-під контролю Коломойського може бути виведена ще одна державна компанія – «Укрнафта». Маючи у ній лише міноритарний пакет, олігарх примудрявся блокувати виплати дивідендів.
За останні 4 роки держава не отримала щонайменше 2 мільярда прибутку «Укрнафти».
Власне, ухвалене парламентом рішення – це не спроба забрати щось у Ігоря Коломойського. Це просто важіль для держави, аби повернути своє ж майно і права.
Юлія Турбаєвська, Національне бюро розслідувань України