RSS

«Стіна» Яценюка: чотири кілометри за півроку. Розслідування

марта 24, 2015

Yacenuk-stina1-500x315

 

Шість місяців тому на засіданні Уряду прем’єр міністр України Арсеній Яценюк повідомив про початок масштабного проекту «Стіна», що передбачає облаштування укріплень українсько-російського державного кордону на лінії понад 3 тисячі кілометрів. Серед задач проекту є зупинка нелегальної міграції, зупинка диверсійних груп, контрабанди, переміщення зброї та радіоактивних матеріалів.

В своїх інтерв’ю Яценюк наголошував, що уряд вважає реальне облаштування державного кордону одним з основних завдань.

Тим не менш, на сьогодні ані документального, ані фактичного підтвердження проведення масштабних робіт з облаштування кордону, та хоча б ознак проведення тендерних закупівель для їх організації,Національному бюро розслідувань України виявити не вдалось.

В кінці листопада, у відповіді на запит ДемАльянсу зазначалося, що адміністрацією Державної прикордонної служби України проект «Стіна» не розробляється.

Про те, що «Стіна» (а іноді її називають “Європейський вал”) будується і буде добудована, українці в лютому 2015-го знов дізналися з чергового інтерв’ю Яценюка. В тому ж інтерв’ю міститься інформація про затвердження нової редакції проекту, де його вартість зменшено майже вдвічі.

Кілька місяців по крихтам збирали інформацію про проект. Успіхів небагато. Причин цьому кілька, але головна — в облаштуванні кордону з агресором повний безлад і мало практичних дій. Відомо, що за півроку побудовано лише чотири кілометри «стіни» Яценюка.

Уряду Яценюка для виконання взятих на себе зобов’язань та облаштування фактично Східного кордону Європи українській владі необхідно зробити те, що останнім часом їй вдається найгірше — бути чесною перед світом та українцями.

Розпочати варто з малого:

а) оприлюднити реальні граничні терміни готовності облаштування кордону;

б) сформувати реальний план дій поетапного впровадження;

в) приступити до негайного виконання.

1 935 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям