RSS

Хто надіне кайданки на корумпованого прем’єр-міністра Яценюка?

марта 26, 2015

http://photo.unian.net

 

 

 

 

 

Боротьба з корупцією, яку начебто рішуче розпочала одна політична сила, котру очолює прем’єр-міністр України, дуже схожа на дешевий піар. Впіймавшись на тому, що він лише нинішнього року відправив поза хмари 7,5 мільярда гривень, цьому чиновнику не залишалося нічого іншого, як шукати ворогів у стані інших посадовців. Так під роздачу казкових «преміальних» потрапило керівництво служби з надзвичайних ситуацій. І не дивно, що їх затримали якраз перед початком чергового засідання Кабміну, показово, під софітами телевізійників надягли наручники. Красти вони, звісно, крали, мабуть, і безсоромно багато, але ж точно не по 7,5 мільярдів за квартал, що доведено документально актами Державної фінансової служби відносно самого глави уряду. Однак тепер «надзвичайники» будуть віддуватися і за себе, і за Яценюка. Бо йому, та його політичній силі потрібен вал викриттів, з горами корупційних звинувачень, за якими можна було б бодай якось приховати власну крадіжку. Так що це лише початок гучних, публічних звинувачень. Можна передбачити, що Арсеній Яценюк та його команда будуть шукати ворогів на кожному кроці. Їм потрібно нині щонайбільше корупціонерів у владі України.

Чомусь ніхто не каже про те, (навряд, чи не помічають цього!), що на географічному ландшафті держави утворився дивний примітний бугор, який попервах оформився, продирався до влади, як організована політична сила. До неї увійшли переважно колишні галасливі майданівці. З огляду на те, як нахабно, з викликом ведуть вони себе тепер, видно, що приціл у них один – взяти в свої руки всю владу в Україні. І можу припустити, що відправлені на небеса 7,5 мільярда гривень, про які публічно заявив українському народові глава Державної фінансової інспекції на телеканалі 112.ua, (і цього, зверніть увагу, ніхто не спростовує!), не обов’язково потрапили до особистих кишень А. Яценюка та його найближчого оточення. Це, припускаю, здобуток «Народного фронту», який готується до остаточного й рішучого бою за головне крісло держави. Так що попереду ще має бути багато цікавого й захоплюючого. Особливо ж у справі непростого протистояння з БПП.

Але найперше й головне завдання НФ, який найбільше вимазався під час оббирання найбідніших верств населення, зокрема, й пенсіонерів, обклавши податками яких, уряд вирішив заробити чотири мільярди гривень, тієї ж пори тихцем укравши сім з половиною мільярдів, це знайти корупціонерів у структурах влади. Тим самим, відвести загрозу від своїх очільників.

З цією метою, приміром, перший заступник голови Верховної Ради України (фракція НФ) Андрій Парубій дає інтерв’ю Інтернет виданню «Українська правда» під промовистим заголовком «Корупція не має прізвищ і імен, це тотальне зло».

Пан Парубій, як у таких випадках кажуть, включивши дурника, гне до того, що в української злочинності, мовляв, немає свого обличчя. Це щось ефемерне, нереальне, неземне. Не інакше, як залетіли інопланетяни, обібрали українських пенсіонерів, навісивши на них по 15 відсотків сплати одних податків на війну, а для тих, хто з них працює, ще стільки ж, і ні при чому тут уряд, фракція НФ, яка зі шкури вилазила, аби протягнути через парламент цей особливий, драконівський «подарунок» від пана Яценюка старшому поколінню українців. І в злодія, який поцупив 7,5 мільярдів гривень з державної казни, теж немає ні імені, ні прізвища. Просто звідкілясь взялося «зло», вхопило кошти і загуділо за грошиками. А винних, зрозуміло, немає…

Одне слово, начебто серйозний чоловік цей пан Парубій, а верзе казочки. Просто він вирішив зіграти роль мудрого політичного аксакала, а повеличався мовби той заєць куцим хвостом.

Адже виникає цілком логічне запитання. Якщо корупція безіменна, тоді ж чому безпосередньо в залі засідань Кабміну пов’язали конкретних осіб – панів Бочковського і Стоєцького, очільників Держслужби з надзвичайних ситуацій? Чому ще один виходець з НФ А. Аваков тут же поспішив заявити, що, мовляв, напали на слід корупційних діянь в колишніх міністерствах, якими нещодавно командували представники партії ВО «Свобода» пани Мохник та Швайка.

Цікаво, що як стало зрозуміло, міліція лише зацікавилася діяльністю компаній, які діяли в блоці цих міністерств. Ще не має ніяких даних щодо фіксації фактів корупції в цих підприємствах, а соратник глави уряду уже анонсує про те, що тут будуть питання до міністрів. Хоча, знаєте, від підприємства до міністра, все одно, як до Києва рачки… Виходить, що Авакову, як корупціонери, потрібні саме ці обличчя. Тобто, зовсім не те, про що говорить А. Парубій. Коли є замовлення, то наперед уже є і імена, і прізвища. Себто, корупція все таки не безіменна. Безіменною вона є лише тоді, коли ці діяння вчиняють вищі керівники влади, поки вони знаходяться у своїх кріслах. Так, мабуть, буде правильно сказати. Бо хіба ж ми забули, як все розкрадалося при В. Януковичу, а саме він очолював у державі головну антикорупційну службу.

Правда, втрата 7.5 мільярдів гривень, які персонально розтринькав невідомо куди глава уряду А. Яценюк, керівника МВС, либонь, зовсім не цікавлять, хоч там і перевіряти вже нічого. Всі матеріали зібрані, опрацьовані найбільш кваліфікованою економічною службою — головною фінансовою інспекцією України. Оформляйте і спрямовуйте все до суду. Повертайте суми в бюджет. Але саме ця величезна купа лайна ні слідчим, ні прокурорам не до шмиги. Вони відвертаються від неї. Обходять її, сором’язливо прикриваючи носи. Ось, виявляється, для чого не так давно один із членів парламентської правлячої фракції НФ вносив для розгляду в парламенті законопроект про заборону криикувати влади. Розікарли бюджет і про це ніхто не має права навіть заїкнутися.

Як можна зрозуміти, в НФ існує безсмертне правило підводників: як самого себе, рятуй ближнього. На моє переконання, найбільш активно його сповідує нещодавній майданний активіст Тетяна Чорновіл. В недавньому безстрашний борець з режимом В. Януковича, вона враз виявилася найактивнішим борцем за постмайданну владу А. Яценюка в Кабміні. І таксолодко їй у ній, що мила пані готова кожного словесно розтерзати, знищити, хто лишень спробує покритикувати Яценюка, Турчинова, Пашинського…

Ця трійка для неї свята.

Скільки вже разів було, як заведена вискочить на парламентську трибуну, чи перед мікрофон на публічній телепередачі, а аргументів на захист своїх благодійників немає. Бо явно прикриває, вигороджує те, що не лізе в жодні ворота. І тільки зайвий раз цим доказує, що НФ працює проти народу, що її поплічники використовують службове становище (приміром, влаштовуючи синів на теплі місця, приховуючи їх від служби в АТО), чи розкрадаючи такі колосальні суми, як це учинив Арсеній Яценюк. Чи можна цю крадіжку зализати словами?

Парламентська фракція відтак перетворюється в зграю…

Олександр Горобець, заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників України, sprotiv.org

1 762 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям