RSS

Росія продовжує війну проти України вже на вулицях її столиці, — Washington Post

июня 30, 2017

Putin-ubludok1

 

Після того, як в центрі Києва 27 червня 2017 року був підірваний автомобіль, в якому перебував співробітник Головного управління розвідки Міноборони підполковник Максим Шаповал, це стало знаком, що Росія продовжує війну проти України вже на вулицях її столиці. І це є загрозою для цілого світу. На яку на Заході поки що не відреагували.

Про це у своїй статті для Washington Post пише Моллі Маккеу, яка свого часу була консультантом та радником у президента Грузії Михеїла Саакашвілі і колишнього прем’єр-міністра Молдови Влада Філата, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Максим Шаповал, провідний український офіцер військової розвідки, який протягом останніх трьох років проводив спеціальні операції близько до фронту в східній Україні, був убитий бомбою в автомобілі у Києві. Це частина серії атак, яка, на думку експертів, здійснюється під керівництвом російської розвідки проти українських військових, співробітників служби безпеки та розвідки. Кампанія, схоже, спрямована на послаблення контррозвідувальних можливостей України, а також залякування солдатів та волонтерів.

До того, як екс-президент Віктор Янукович втік з Києва після повстання Євромайдану, він багато років послаблював українську оборону та безпеку. Вакуум, що залишився після революції, був заповнений такими українцями, як Шаповал, який зрозумів, що буде робити Москва. Для цього в них був важливий урок в боротьбі з російською агресією на пострадянському просторі: ніхто не прийде на допомогу, так що є тільки ми.

Шаповал, який керував українським спецназом, вніс величезний внесок у можливості безпеки своєї країни. Він розвивав людський інтелект, здійснював захист окупованих територій з плануванням запобігання спробам державних переворотів; захищав Україну від багатьох загроз, з якими стикається країна через агресію сусіда. Шаповал також зосередив увагу на проблемах, пов’язаних з новим підходом Росії до гібридної війни, включаючи елементи інформаційної, економічної, політичної та культурної сили, і як захистити українське суспільство та демократію від таких нападів. Це вимагало гнучкого, швидкого, креативного мислення та здатності будувати і керувати інструментами в сфері безпеки. Результати неодноразово свідчать про те, що Україна перебуває на першому місці у переосмисленні відповіді на сучасні нелегальні війни.

Шаповал зробив те, що потрібно було зробити. Значна частина з цього все ще засекречена для ознайомлення. Але його втрату відчує командна, яка вже несе великий тягар. Їхня робота недозабезпечена, але не повинна бути недооцінена. Впродовж трьох років Україна веде війну проти російських сил і досі не програла.

Збройні Сили України є єдиною сучасною армією, яка вела наземну війну проти оновленої російської армії. Навіть у міру того, як Москва використовувала Східну Україну як лабораторію для тестування нових інструментів електронної та спеціальної боротьби, так само і Україна піднялася на виклик, щоб вчитися на цих атаках і вигадувати шляхи їх зриву. Спеціальні консультанти, спостерігачі і радники із Заходу в Україні намагаються вивчити досвід українських колег. Вони присутні на українській території і для цього теж.

Москва успішно добилася того, щоб дебати велися лише про те, чи ефективні Мінські угоди і про збереження чи скасування санкцій. Нічого з цього не стосується захисту України чи покарання Росії за агресію. Мало хто говорить про посилення оборонної здатності України, її наступальних і розвідувальних можливостей.

Тим часом, було досить мало обговорення щодо зміцнення оборонного, наступального та розвідувального потенціалу України. Чому саме Сполучені Штати готові підтримувати поліцейську реформу, а не контррозвідку, в той момент, коли все більш сміливі операції російської розвідки в Україні значно руйнують середовище внутрішньої безпеки? Українська система є новою і сильно залежить від окремих осіб. Росіяни точно розуміють, як деморалізувати це, – вбивати ці кадри просто на вулицях столиці.

Невдовзі після вбивства Шаповала, Україна стала жертвою масштабної кібератаки. Все це вказує на те, що країні потрібні більш серйозні можливості протистояти гібридним методам. Потрібні більш ефективні антикорупційні зусилля, які зможуть виявити російський фінансовий вплив, а також кращі інструменти кіберзахисту для збереження критично важливої інфраструктури. Потрібне також оновлення контррозвідки України і очищення її від московського втручання, а також необхідні не лише методи виявлення, а й протистояння російській інформаційній війні.

«Смерть Шаповала – це болісна втрата для України. Українська ідентичність, що виникла внаслідок протистояння на Майдані та в окопах на Сході, запам’ятає тих чоловіків і жінок, які вступили в порожнечу і робили те, про що завжди говорили їм, було б неможливо: боротися з Росією, а може – навіть перемогти. Щоб активізувати наше власне розуміння того, що можливо, перед обличчям широкої та тіньової російської загрози, добре, щоб ми стояли поруч з ними і допомагати їм розвивати можливості, які ми всі повинні захищати, від нових видів ведення війни», – підсумувала Моллі Маккеу.

150 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям