RSS

Рашисти на Донбасі катували українську блогерку-інваліда

августа 1, 2017

Milchakov-Oleksyi-katue7

 

29 липня 2017 року бойовики ОРЛО відпустили українського блогера Людмилу Сурженко зі слідами фізичного впливу, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Як написав у Facebook заступник голови Луганської ОДА Юрій Клименко, їй самостійно вдалось перетнути КПВВ Станиця Луганська у важкому психологічному стані, після чого їй було надано необхідну медичну допомогу.

Луганчанку Людмилу Сурженко (псевдонім у соцмережах Людмила Ясная) затримали 13 липня у Луганську під час перетину лінії розмежування в районі КПВВ Станиця Луганська, на блокпосту бойовиків так званої «ЛНР».

Приводом для затримання стало невиконання Сурженко команд бойовиків. Клименко уточнив, що вона є інвалідом дитинства по слуху, користується слуховим апаратом, на якому на той час вийшли з ладу акумулятори.

У подальшому так зване «МДБ ЛНР» здійснювало тиск на українську громадянку, в тому числі фізичний (плоскогубцями пошкоджено палець на руці) з метою оприлюднення у подальшому відео із її «зізнаннями» в роботі на українські спецслужби.

29 липня Сурженко було відпущено на волю.

«Обласна влада надає Людмилі всю необхідну допомогу. Підготовлені звернення до міжнародних організацій та судових інстанцій з приводу кричущого порушення прав людини! Черговий матеріал для гаазького трибуналу», — зазначив Клименко.

Разом з тим, перший віце-спікер Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook повідомила, що питання про долю Сурженко українська сторона піднімала на останній зустрічі ТКГ в Мінську, а також направляла відповідні листи з проханням надати інформацію про її місце утримання.

«З ОРЛО традиційно відповідали, що їм нічого не відомо про затримання жінки», — додала вона.
Геращенко також повідомила, що факт катувань Сурженко «стане предметом жорсткої розмови під час скайп конференції щодо заручників у форматі Мінськоі гуманітарної групи» в понеділок.

283 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям