RSS

Від правоохоронців вимагають вибачень за роздягання журналістів-жінок у суді

февраля 22, 2018

Poroshenko-grabli1

 

Уповноважена президента з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі перший віце-спікер Ірина Геращенко вибачилась за дії правоохоронців, які влаштовували додатковий огляд журналісткам в Оболонському районному суді 21 лютого 2018 року.

Про це вона пише у Facebook, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Шановні колежанки- журналістки. Я повністю поділяю ваше обурення діями тих представників силових структур, які вчора вдалися до принизливого огляду жінок — представниць ЗМІ», – пише Геращенко.

«Я, як представник влади, приношу вибачення вам, шановні колежанки, за ці чужі дії. Вибачте», – зазначила віце-спікер.

Також відповідну публічну заяву з протестом проти таких дій силових структур зробило міжфракційне об’єднання депутатів Верховної Ради «Рівні можливості».

Зокрема МФО засудило ганебне порушення прав людини в Оболонському районному суді міста Києва, яке відбулось під час допиту свідків у справі Януковича 21 лютого.

Нардепи наголошують, що так звані «заходи безпеки», яких було вжито на тому засіданні, стосувалися винятково жінок-журналісток, які заходили до суду за редакційними посвідченнями, і відбувалися із порушенням вимог до порядку проведення заходів особистого огляду та зухвалим поводженням зі сторони правоохоронних органів.

«МФО „Рівні можливості“ засуджує ці акти приниження жінок, яких змушували не тільки знімати верхній одяг, а й оголюватися у туалеті! Такі дії зі сторони Національної поліції України є неприпустимими та вимагають публічних пояснень та вибачень», — йде мова в заяві.

Як повідомлялось, 21 лютого в Оболонському райсуді, який слухає справу за звинуваченням у держзраді екс-президента Віктора Януковича, планувався допит президента Петра Порошенка, в зв’язку з чим були посилені заходи безпеки. Згодом суд задовольнив клопотання прокуратури про допит глави держави в режимі відеоконференції.

Близько 11:00 правоохоронці, які забезпечували дотримання правопорядку в Оболонському райсуді, ввели додаткові заходи безпеки.

Зокрема вони зобов’язували жінок, що приходять на 5 поверх, де знаходиться зал засідань №15 і розглядається вказана справа, пройти з співробітницями поліції в окрему кімнату і продемонструвати відсутність написів на тілі.

В столичній поліції «Українській правді» розповіли, що при перевірці поліцейські зокрема зупинили активістку руху Femen та запросили її для встановлення особи та профілактичної бесіди.

Самі правоохоронці пояснили посилені заходи безпеки статусом свідка Петра Порошенка.

178 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям