RSS

Хто і як фальсифікував вибори у 223 окрузі на користь Пилипишина. Розслідування. Частина перша

февраля 26, 2013

Вже 115 днів пройшло від дня невизнання виборів парламентаря від Шевченківського района. Вся країна бачила, як +927 голосів переваги «свободівця» Юрія Левченка над висуванцем влади Віктором Пилипишиним були розвіяні за допомогою спритності рук. За цей час Пилипишин вже став кандидатом в президентські намісники в цьому районі. А про слідство чути лише те, що його курує давній знайомий Пилипишина заступник прокурора Києва Сергій Софієв. Плюс один зі свідків повстав проти ігнорування його показів.

«Свідомо» вирішило не дати цій історії піти в забуття. І назвати поіменні усіх відповідальних за фальсифікацію цих виборів. Як мінімум для того, щоб вони не пролізли у виборчі комісії на виборах майбутніх.

Перемога Левченка була вкрадена шляхом псування бюлетенів з п’яти дільниць. Хто дав їх зіпсувати? Відповідати на це запитання ми почали з дільниці N800987, облаштованої в Київському професійно-педагогічному коледжі імені Антона Макаренка. Там голосували мешканці вулиць Глібова, Кравченка Миколи: 21–23;  та Чорновола В’ячеслава: 2–20, 26/2;.

Підрахунок в ніч з 28 на 29 жовтня показав: Юрій Левченко набрав на цій дільниці 420 голосів, Руслан Брицький від «УДАРу» — 237, Віктор Пилипишин – 236.

Ці голоси рахували усі 24 члени комісії, які і підписали протокол.

1.  Полохайло Олег Володимирович, фракція Народної Партії у ВРУ (Голова)

2. Кунцевич Микола Віталійович, Конгрес Українських Націоналістів (заступник голови)

3. Ткаченко Олександра Іванівна, «Наша Україна» (секретар)

4. Клименко Євгеній Олексійович, депутатська фракція «НУ-НС»

5. Жиляєв Олександр Анатолійович, Компартія

6. Рябченко Сергій Олегович, кандидат Куташев Ігор Вікторович

7. Смик-Ханко Олена Євгенівна, Ліберальна партія України

8. Самусенко Валентина Олександрівна, Народна екологічна партія

9. Гуляницька Інна Миколаївна, партія Віче

10. Камінська Наталія Володимирівна, Партія «Єдина Родина»

11. Михайлова Ірина Іванівна, Партія регіонів

12. Камінський Володимир Валерійович, партія «Реформи і порядок»

13. Сухорукова Оксана Сергіївна, кандидат Пархоменко Ігор Леонідович

14. Ковальов Данило Ігорович, партія «Руський блок»

15.  Крівова Людмила Валентинівна, ВО «Батьківщина»

16. Щербатюк Катерина Петрівна, фракція Компартії

17. Бондаренко Ганна Павлівна, партія Громадянська Позиція

18. Івасюк Надія Миколаївна, політична партія «Єдиний центр»

19. Харитоненко Оксана Василівна, партія «Ліберальна Україна»

20. Кузнецова Крістіна Вікторівна, партія Права Воля Україна

21. Івасюк Сергій Миколайович, УНА-УНСО

22. Самоненко Антоніна Володимирівна, кандидат Тарима Сергій миколайович

23. Приходько Микола Михайлович, фракція БЮТ

24. Прутка Надія Василівна, фракція Партії регіонів

За свідченнями членів комісії та спостерігачів, ключову роль у зникненні цих голосів у подальшому зіграли дві людини. По-перше, голова комісії Олег Полохайло. По-друге, член комісії Оксана Сухорукова. Обох їх пов’язує підприємство «Агрофірма «Теплиці України». Олег там є директором, а Оксана – бухгалтером.

Олег Полохайло - третій голова №800987 дільниці

В день виборів їх тандем вперше проявився при оголошенні позначок у бюлетені. За законом, це має робити голова або його заступник. Але Полохайло наполіг, що оголошуватиме протоколи Сухорукова. Так само він запропонував Оксану для ведення протоколів. Хоча це мала робити секретар Олександра Ткаченко.

Оксана Сухорукова в окружній виборчій комісіїї

Далі стався символічний інцидент. Як розповів «Свідомо» заступник голови комісії Микола Кунцевич, в одному з бюлетенів були викреслені і прізвище, і ім’я, і по батькові Віктора Петровича Пилипишина. Полохайло запропонував зарахувати цей бюлетень як…голос за Пилипишина. Здійнявся ґвалт: «Хто викреслює того, кому віддає голос?». Тоді голова комісії поставив питання на голосування і голос Пилипишину було зараховано.

Коли бюлетені було складено та запаковано, протоколи підписані, залишалося їх відвезти. Але машина з окружної комісії не приїхала. Кунцевич запропонував Полохайлу відвезти пакунки на власних машинах або ж викликати власним коштом таксі. Голова, як стверджує його заступник, щоразу крутив головою. В результаті пакунки залишилися в комісії на Чорновола. Впродовж двох днів і трьох ночей — до 31-го числа — члени комісії по-черзі їх охороняли. На запитання «Коли таки поїдемо?», голова комісії відповідав – коли подзвонять з окружної комісії.

30-го у день Кунцевич заявив, що на знак протесту починає голодувати. Ввечері цього дня Полохайло сказав, що бюлетені здадуть завтра, і що це відбудеться о 08:00 ранку в окружній комісії на Щербакова.

За словам заступника і секретаря, голова комісії відправив обох додому та призначив збір на 08:00. Стерегти бюлетені залишилися подружжя Івасюк.

Фото Івасюків з соціальних мереж

Коли Кунцевич прийшов о 07:30 до окружкома, він побачив Івасюків, Сухорукову та Полохайла. Це вже було порушенням закону, бо як заступник голови комісії Кунцевич теж мав супроводжувати бюлетені. Також закон вимагав присутності голови, представника партії-переможця та кандидата-переможця. Але був лише голова — Полохайло.

Коли Кунцевич його побачив вже в окружкому, голова заявив, що бюлетені відправили на перерахунок – хтось поряд з двійкою в протоколі іншою ручкою домалював нуль.

При перерахунку виявилося, що з 420 бюлетнів за Левченка 212 було зіпсовано

Останнє, на що варто звернути увагу в цій історії – місце роботи Сухорукової та Полохайла.

«Агрофірма «Теплиці України»», де він значиться як засновник та директор, говорить про її зв’язок з компанією «Украфлора». На сайті «Украфлори» розділ про компанію зараз пустий, але «Свідомо» вдалося знайти в архівах інтернету, що там було раніше:

«Компания «Украфлора» входит в группу компаний «Стоик». В свою очередь, компанія «Украфлора» является частью більшого цветочного проекта, объединившего компанию-продавца с производителями: предприятием «Украфлора Винница» и агрофирмой «Теплицы Украины».«Компания «Украфлора» входит в группу компаний «Стоик». В свою очередь, компанія «Украфлора» является частью більшого цветочного проекта, объединившего компанию-продавца с производителями: предприятием «Украфлора Винница» и агрофирмой «Теплицы Украины». А права на торгову марку «Украфлора» на державному сайті патентів закріплені за Людмилою Пилипишиною – дружиною екс-кандидата.

Ще один факт – Полохайло був делегований до комісії від фракції Народної партії Литвина. Пилипишин у 2007 році був обраний депутатом від цієї партії та був заступником її голови.

Нижче – відео, на якому Полохайло клянеться, що навіть не знайомий з Віктором Пилипишиним.

Ми продовжимо розслідувати історію фальсифікацій на наступних дільницях. Якщо у Вас є інформація – давайте знати [email protected]

Олесь Лук’яненко, Свідомо

2 305 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям