RSS

«Репортери без кордонів» скоро визнають Януковича ворогом свободи слова

апреля 29, 2010

reporteri bez kordoniv2Міжнародна організація «Репортери без кордонів» звернулася з відкритим листом до президента України Віктора Януковича.

Представники організації висловлюють занепокоєння з приводу невідповідності тверджень президнта, висловлених у Парламентській асамблеї Ради Європи, реальній ситуації зі свободою слова в Україні, передає Радіо «Свобода».

Зокрема, Янукович пообіцяв «надалі зміцнювати демократію» і висловив переконання, що «саме вільні незалежні ЗМІ повинні забезпечити безперешкодний доступ суспільства до інформації, сприяти справжнім дискусіям щодо розвитку країни, жорстко контролювати владу».

Представники «Репортерів без кордонів» же вказують на відмінності заявлених цінностей від фактів грубих порушень прав журналістів.

Так, вони наводять, зокрема, факт недопущення деяких журналістів на прес-конференцію за участю президентів України і Росії, що відбулася 21 квітня у Харкові. За спілкуванням глав держав представники медіа слідкували з окремого приміщення і не мали можливості поставити запитання.

«Репортери без кордонів» звертають увагу глави української держави на те, що немає сенсу організовувати прес-конференцію, якщо в ній не можуть взяти участь більшість журналістів.

«За кілька днів до цього інциденту вустами заступника глави своєї адміністрації Ганни Герман ви (президенте) оголосили, що зустрінетеся з деякими журналістами, які піддалися нападу в попередні тижні, включаючи тих, які працюють у газеті „Експрес“ у Львові. Також говорилося про створення спеціальної комісії з розслідування порушень прав цих журналістів. На жаль, ці надзвичайно позитивні ініціативи втрачають сенс, якщо після них відбувається подібний інцидент», — підкреслюється в документі.

На закінчення автори листа висловлюють надію на те, що уряд України зробить усе можливе для того, щоб журналісти могли нормально працювати, як це відбувається в демократичних країнах.

Читайте також:

Police step up attempts to intimidate journalist Olena Bilozerska

Помогите найти журналиста Радченко Вячеслава. Фото

Журналісти, яких побили міліціонери, перекрили трасу Київ-Чоп. Відео побиття журналістів газети «Експрес»

Бегуны по граблям. Видео

Чиновник Київміськдержадміністрації Стороженко напав на журналіста телеканалу СТБ Сергія Андрушка. Відео

У журналістки Олени Білозерської менти провели обшук

Комісія моралі вводить цензуру на телебаченні убитих та поранених

Влада хоче закривати опозиційні сайти протягом доби

«Репортери без кордонів» просять Януковича припинити утискати свободу слова

У Верховній Раді впроваджуть політичну цензуру на блоги

СБУ хоче масово прослуховувати українців за рахунок операторів зв’язку і провайдерів

Sprotiv.org

929 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям