RSS

У міліції заявили, що журналіста Артема Фурманюка побили законно

сентября 22, 2010

Furmanuk izbit1

На фото редактор сайту “Протест”, позаштатний співробітник “Радіо Свобода” Артем Фурманюк після побиття міліцією

Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Донецькій області заявляє про законне застосування сили відносно журналіста Артема Фурманюка й трьох його товаришів у Донецьку.

Про це сказано в повідомленні відділу зв’язків із громадськістю ГУМВС області.

У повідомленні уточнюється, що о 3:30 18 вересня 2010 року в чергову частину Калінінського районного відділу міліції Донецька надійшло повідомлення від громадян про те, що у дворі одного з будинків по вулиці Марії Ульянової відбувається групова бійка, у якій бере участь 8 людей.

Правоохоронці для припинення масової бійки відповідно до норм закону «Про міліцію» застосували спецзасіб — сльозоточивий газ.

«Як співробітники міліції повинні діяти? Бігати й просити: будь ласка, припиніть, не заважайте людям спати? Міліція першою справою повинна припинити протиправні дії. От вони й припинили. Вони вимагали припинити бійку. Але лише слів не вистачило. І вони змушені були застосувати спецзасоби відповідно до закону», — цитує прес-служба начальника міського управління внутрішніх справ Донецька Віктора Дубовика.

Повідомляється також, що відповідно до повноважень, закріплених законом «Про міліцію», було застосовано прийоми рукопашного бою й наручники, після чого всіх затриманих було доставлено в райвідділ.

«При спробі доставити в райвідділ для подальшого розгляду події всіх учасників бійки одна з її сторін, а саме брати Фурманюки й їх товариші, вчинила злісну непокору законним вимогам співробітників міліції», — пояснює прес-служба застосування сили.

Прес-служба пояснює, що непокора полягала в тому, що затримані хапали міліціонерів за одяг, обривали шеврони. «Поки ми не знали — є там журналіст чи ні», — повідомив Дубовик.

Дубовик також вважає, що інцидент за участю Фурманюка ніяк не пов’язаний з його професійною журналістською діяльністю.

«Ніякого посвідчення він міліціонерам не пред’являв, а в райвідділі заявив, що тимчасово не працює, що й було записано в підписаному ним власноручно поясненні», — заявив Дубовик, повідомляє tsn.ua.

Водночас за повідомленням начальника Калінінського райвідділу міліції Василя Горячова, який особисто був присутнім у будинку райвідділу на момент доставки туди затриманих, жодних заходів фізичного впливу до доставлених не застосовували.

Побитий донецькими міліціонерами редактор сайту «Протест», позаштатний співробітник «Радіо Свобода» Артем Фурманюк не виключив, що його побиття — це спланована провокація, яка могла бути пов’язана з професійною діяльністю.

Він зазначив, що йдеться про його критичні статті, в яких висвітлювалися недоліки роботи керівників правоохоронних органів Донецька й області. Зокрема, підставою для спланованого міліцейського свавілля могла стати і резонансна стаття «Донецької мафії більше не існує. Де-юре…».

За словами журналіста, міліціонери жорстоко побили його та трьох його друзів. При цьому всі четверо були заковані у наручники та не мали можливості захищатися від ударів, стверджує журналіст.

На думку Фурманюка, міліція, очевидно, не очікувала, що інформація про цей інцидент дістане розголосу не тільки в місцевих ЗМІ, а й приверне увагу МВС.

Керівник правозахисної організації «Донецький Меморіал» Олександр Букалов каже, що побиття людей — одне з найчастіших проявів свавілля правоохоронців. Міліціонери дозволяють собі бити людей, бо впевнені у своєї безкарності, зазначає він.

Однак правозахисник не виключає, що перевірка з боку МВС буде ефективною, і якщо буде зібрано достатньо фактів свавілля міліціонерів вони будуть притягнені до відповідальності.

Але ж в більшості випадків довести провину правоохоронців в побитті людей неможливо. Як зазначив експерт, існує безліч способів «відмазування» міліціонера від відповідальності, адже тоді мають відповідати за злочин і їхні керівники.

Раніше Європейський Союз висловив стурбованість заявами про застосування сили стосовно журналістів в Україні.

Вадим Гладчук, sprotiv.org

Читайте також:

В Калининском районе Донецка ментами жестоко избит журналист Артем Фурманюк. Фото

1 722 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям