RSS

Forbes відцензурував рейтинг держзакупівель, виключивши з нього сина Януковича. 3 фото

мая 29, 2013

Український «Forbes» відредагував свій матеріал, виключивши ім’я Олександра Януковича з числа тих, хто найбільше нажився на «Укрзалізниці».

Про це свідчить порівняльний аналіз двох варіантів статей видання, пише інтернет-видання «Остров».

Так, у понеділок видання «Forbes.ua» розмістило матеріал журналіста Сергія Головньова про те, хто виграє тендери на «Укрзалізниці». У ньому з посиланням на дані «Вісника держзакупівель» говорилося про те, що старший син президента Олександр Янукович контролює компанії, які виграли у 2013 році третину всіх тендерів монополіста залізничних перевезень на Україні.

У матеріалі було перераховано компанії,  які нібито пов’язані з Олександром Януковичем. Це «Перша паливна компанія», «Левада-Палас», «Автономні джерела струму», «Євроінвестстрой» і «Консалтинг кепітал».

Такий вигляд мав рейтинг тендерних переможців на «Укрзалізниці» до зняття матеріалу:

За версією «Forbes.ua», в основному Янукович поставляв залізницям дизпаливо і мазут, технічні мастила, акумулятори та вугілля.

Загалом структури сина президента отримали від «Укрзалізниці» 3,1 мільярда гривень (близько $ 387 500 000) за 5 місяців поточного року. Це приблизно третина всіх закупівель залізниці.

За деякий час доступ до даної публікації на сайті «Forbes.ua» обмежили, але матеріал можна було знайти в кеші пошуковика Google.

Потім з’явився відкоригований матеріал, з якого було прибрано інформацію про те, що Олександр Янукович пов’язаний з виграшними тендерами на «Укрзалізниці».

Як пояснив головний редактор української версії «Forbes» Володимир Федорин, матеріал зняв він особисто з тієї причини, що текст був недороблений.

«Коли і якщо у Forbes будуть неспростовні докази того, що ПТК — це Янукович чи будь-хто інший, він про це одразу ж напише. Цензури щодо текстів із залізними доказами причетності до кампаній або подій Януковича, Курченка або інших подібних персонажів, ще не було. Як кажуть на „Форбесі“: потрібно прибити цвяхами», — сказав автор матеріалу Сергій Головньов.

1 400 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям