RSS

ВМС Росії оголосило війну українським рибалкам в Азовському морі. Подробиці

августа 19, 2013

«Тобі мандец»: росіяни сміялися і стріляли чергами, — розповідає дружина вижив українського рибалки…

“Юрка був живий, він помер від того, що захлинувся, його можна було витягнути. Чоловік за човен вчепився, а росіян побачив десь в 2 км. Каже, вони хвилин сорок стояли осторонь, думали — рятувати чи ні. Не знаю , як тепер йому допомогти “, — сказала журналістам Марина Ніколаєва, цивільна дружина 49-річного Олександра Федоровича, якому пред`явили звинувачення у м. Єйську (Росія).

У водах спільного користування

Чоловік єдиний вижив після події в Азовському морі 17 липня 2013 року. У азовських водах загального користування Росії та України потужний російський прикордонний катер «Мустанг» з водометом і великокаліберним кулеметом розніс човен з українськими рибалками. Четверо українців загинули.

Олександр Федорович виписаний з лікарні і перебуває на підписці про невиїзд. Він живе в орендованому будиночку, сім`я найняла йому 2 адвокатів — громадянку Росії та українця.

За «Незаконну видобуток водних біологічних ресурсів» за російським законодавством Федоровичу, який вижив лише завдяки диву, загрожує 2 роки позбавлення волі (ч. 3 ст. 256 КК Росії), і це у водах спільного користування!

“У Саші 6 ребер поламано, з перитональному виливом. Зашита голова і щока (була розрубана). Удари внутрішніх органів. О шостій вечора сталося зіткнення наших хлопців з російським прикордонним катером, і тільки в половину другого ночі Сашко потрапив до лікарні. Що вони робили ці 7,5 годин з Сашею, чому не поспішали? ” — розповідає дружина вижившого рибалки.

На якість лікування Марина не скаржиться. Лікарі реанімаційного відділення зробили все можливе для порятунку життя Федоровича. Але українця виписали передчасно, оскільки російські лікарі отримали вказівку лікувати безкоштовно, однак, не отримали на це коштів і не хотіли тримати пацієнта собі на збиток.

«Виписали з рекомендацією» лікування за місцем проживання “, а де це місце, якщо він не може покидати Єйськ? Ні таблеток, ні уколів не призначили.

“За словами жінки, її чоловік скаржиться на болі в нирках, у нього постійна температура — 37,5. Олександру Федоровичу, як вважають близькі, потрібне глибоке обстеження і подальше лікування.

“Минулого четверга, до прибуття російського телеканалу, Сашу перевели в шикарну палату для ветеранів. З телевізором і з холодильником. А коли поїхали телевізійники — відразу повернули назад, в палату-ізолятор, схожу на камеру, де грати на вікні, каналізаційна труба і протиснута ліжко “, — говорить про умови, в яких знаходився чоловік до виписки.

«Чистий таран був!», — український моряк звинувачує російських прикордонників у вбивстві

У родини потерпілого українця є претензії до Генконсула України в Росії. “Консул повинен боротися, видирати своїх зубами, а ми 5 днів нічого не знали про Сашка. Мені дзвонили з МОЗ, готові були дати реанімобіль, надати медичну допомогу, в цей час обвинувачення не було пред`явлено і можна було забрати сюди Сашу. Генконсул визнав, що хлопці були у водах загального користування. Не можна судити рибалку, який був у нейтралці!

Чи не задоволена сім`я і рівнем юридичної допомоги? «Українського адвоката не пускають, мені сказали, що тільки в Москві можна отримати дозвіл. Адвокат, яку надала російська сторона, відразу сказала:» Нехай підписує все, платить штраф і їде додому “.

Ще сказала, що її послуги коштуватимуть 30 тисяч. Тому я від неї відмовилася, і найняла іншу “. Марина переконана, що чоловік ні в чому не винен і став жертвою жорстокого злочину. — Він пам`ятає все, — запевняє жінка, — Він був удома, подзвонив друг Юра Бойко. Сказали, йдуть з хлопцями двигун перевіряти, і він з ними сіл. У них якраз заглох двигун, коли з боку Должанській коси появився «Мангуст» росіян.

Чому Дмитро Дороган став тікати? Тому що у нас багато хлопців не повернулося після зустрічей з росіянами в море, і багато засуджені за браконьєрство, працюють на російському цементному заводі. У росіян теж є показники, вони ловлять всіх підряд. Якщо на баркасі риби немає, можуть і підкласти. Відвезуть човен до Росії і все, процес пішов — вони красені, а наші — браконьєри. Тому наші втікали.

А росіяни їх заливали водою. Вони підходять близько й роблять 2-метрову хвилю. Топлять. Два-три рази хлопців заливало хвилею. Двічі була можливість зіткнення, але Дімка йшов, у нього 20 років водного стажу. На третій раз у них знову заглох двигун, а росіяни розігналися і тупо пішли на таран. Може, думали, що Дімка знову заведеться і піде? А вони не змогли завестися. Не встигли і їх просто в ніс катера вдарили росіяни. Наш баркас повністю розсипався, тільки рубка вціліла “.

Дружина українського моряка стверджує, що ФСБшники вийшли в море і «знайшли» улов, якого не було.

“Далі Сашко пам`ятає, що він у воді, а поруч був Юрко Бойка. Він з ним розмовляти намагався. Але сам став захлинатися і Юрка у нього вискочив з рук — видно, без свідомості був. Потім виявилося, що Юрка був живий, він помер від того, що захлинувся, його можна було витягнути. Чоловік за човен вчепився, а росіян побачив десь в 2 км. Каже, вони хвилин сорок стояли осторонь, думали — рятувати чи ні. Потім підпливли і кинули коло Саші. Їх перші слова: «Тобі мандец». Він відповідає: «Та мені все одно, але там же ще 4 пацана — підійміть їх!» Відповідають — ні, будемо чекати МНС-ників.

І години півтори ще чекали! До речі, на кораблі у них все в шортах і майках — нікого у формі. Саша потім втратив свідомість, а коли приїхали МНС-ники, вже Юрка Бойко не знайшли. Виживший рибалка також стверджує, що російські прикордонники вели стрілянину по українському човні.

Це здорово, що Росія порушила кримінальну справу проти українського моряка “Коли привезли тіло Дімки Дорогана, його оглянули тут у нас судмедексперти і сказали, що в нього стріляли. Але патологоанатоми тамтешні добре попрацювали, так нам сказали. Так що треба ще довести, що в Дімку стріляли. А Саша сказав, що були не поодинокі постріли, а черги. Росіяни в наших стріляли чергами. У них на сторожовому катері є кулемет. Мій Сашка каже, що не бачив куди стріляли, але чув черги. Це було вбивство наших хлопців — ось як Саша це називає. І ще він висловився так : «Це все одно як гра для них, а ми — жива мішень». Було відчуття, що над ними бавляться. Росіяни знали, що вони швидше і потужніше наших, і знали чим ця гра закінчується. І вони сміялися! Коли ловили наших — вони сміялися і свистіли. Це була забава для них і вірна смерть для наших хлопців “.

Анастасія Марцинюк, Національне бюро розслідувань України

1 179 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям