RSS

Корупціонер Яценюк незаконно відсторонив від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Олега Мусія

октября 4, 2014

Musyi-Oleg1Уряд Яценюка ухвалив рішення відсторонити від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я Олега Мусія та звільнив його першого заступника Руслана Салютіна.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

За це рішення 1 жовтня 2014 року проголосували всі члени уряду, крім трьох, які утрималися.

Виконання обов’язків міністра охорони здоров’я покладено на заступника Мусія Василя Лазоришинця.

Уряд України також ухвалив рішення звернутися до Генпрокуратури щодо розслідування бездіяльності керівництва МОЗ з закупівлі медичних препаратів.

Водночас Мусій називає необ’єктивними причини свого відсторонення і вважає нереальним відведений прем’єр-міністром термін на завершення процесів державних закупівель — 21 день.

Він також розповів, що у зв’язку з рішенням балотуватися в депутати Верховної Ради написав заяву на відпустку, проте прем’єр-міністр цю заяву не розглянув.

Як відомо, з ініціативою відсторонити Мусія та звільнити Салютіна виступив прем’єр Арсеній Яценюк, пыд приводом затягування з закупівлею ліків.

Мусій ще у червні заявляв про те, що його перший заступник Руслан Салютін саботує проведення тендерів на закупівлю ліків за державними програмами та просив прем’єра його звільнити.

За данними Національного бюро розслідувань Украиїни Яценюк покривав Салютіна, бо мав особисту зацікавленість в тому, щоб тендери виграли певні компанії.

Тендер затягують коли хочуть виписати особливі умови та позбутись головних конкурентів, вигадують якусь схему, що постачати ліки має якась певна компанія яка має якісь особливі дозволи і поки ця компанія чи компанії оформлюють ці особливі дозволи чи сертифікати тендер відтягують. Потім оголошують тендер де по формальним даним роблять неможливою участь головних виробників та постачальників ліків, а тендер розігрують між прокладками. Прокладки отримують державне фінансування і йдуть до виробників купляти ліки вже за набагато нижчими цінами.

Міністри мають отримати право звільняти всіх заступників та будь якого співробітника міністерства власним рішенням.

МОЗ не здійснилв закупівлю ліків на 2014 рік за такими програмами як онкологія, гемофілія, муковісцидоз, вірусні гепатити, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, зокрема, і через інтриги керівника профільного парламентського комітету регіоналку Тетяну Бахтееву.

Слід зазначити, що міністра охорони здоров’я призначає і звільняє Рада, а не уряд. А все що відбулося — це самодіяльність Яценюка та регіоналки Бахтеєвої. Те, що уряд ухвалив — ще нічого не значить, в уряду немає таких повноважень.

Яценюк мав відразу реагувати на корупцію в Мінздраві та миттєво звільняти всіх хто гальмує тендери чи займається корупцією. А по-факту Яценюк просто покривав тендерну мафію, а тепер намагається перекласти відповідальність на міністра Мусія.

1 800 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям