RSS

Чому менеджер Курченка кандидат в Кабмін, а не клієнт Яреми?

декабря 5, 2014

Обурює інформація, що на посаду заступника міністра енергетики України розглядається кандидатура менеджера Курченка – Віталія Дем’янюка. Проте нажаль мене це не дивує!!!

Коли я обіймала посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, то неодноразово надсилала звернення в Генпрокуратуру стосовно проведення перевірки фактів розкрадання бюджетних коштів за участі компанії Курченка Vetek Gas Trading and Supply SA та її адміністратора Віталія Дем’янюка. Просила мене проінформувати про результати перевірки. У відповідь -тиша. При чому по своїх каналах я дізнавалася, що керівництво генпрокуратури дало негласне розпорядження – Дем’янюка не чіпати.

А тепер ось – РЕЗУЛЬТАТ – «незачеплений» зібрався у владу! Запрошує його новий міністр Володимир Демчишин призначений міністром по квоті Блоку Петра Порошенко.

До літа цього року Демчишин працював директором відділу інвестиційно-банківських послуг групи «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU). А головою ради директорів ICU була нинішня голова нацбанку України Валерія Гонтарева. А заснував цю компанію Гонтарев Олег Борисович – чоловік керівника НБУ. Так, що менеджера Курченка запрошує в Кабмін дуже впливова команда. Хоча не має на це жодного права з огляду на ті факти, про які знає генпрокуратура, зокрема з тих листів, які надсилалися урядовим уповноваженим.

Коротко переповів, але спочатку нагадаю, що зразу після Майдану Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна) і частини 3 статті 255 (створення злочинної організації) відносно учасників злочинного угруповання Курченка. Підставою до порушення кримінальної справи стало розкриття органами МВС злочинної схеми ввезення і реалізації нафтопродуктів групою компаній ВЕТЕК. Нагадаю, Курченко ввозив паливо в Україну без сплати мита і податків.

Однією з ключових осіб, затриманих по вказаній справі був голова наглядової ради ПАТ «Брокбізнесбанк» і член наглядової ради UMH Group Денис Бугай. (Він був арештований, але звільнений на підписку судом.)

В схемах Курченка до виводу коштів за кордон була причетна компанія з групи ВЕТЕК – Vetek Gas Trading and Supply SA. Зазначена фірма була зареєстрована у вересні 2013 року в Женеві (Швейцарія) гр-ном України Віталієм Дем’янюком, який відповідно до офіційної інформації з комерційного реєстру Швейцарії є адміністратором цієї компанії.

Дем’янюк перебував в Женеві під час реєстрації вказаної компанії. Так, в період з вересня по грудень 2013 р. він здійснив 8 вилетів до Женеви. В 2014 році Дем’янюк пербував в Женеві, як до арешту Бугая (з 07 по 23 березня) так і після порушення вищезазначеної кримінальної справи (з 29 березня по 01 квітня) з метою приховування схем виводу з України коштів, отриманих злочинним шляхом.

Денис Бугай відомий, як адвокат Курченка. «Прославився» він на всю країну, коли в інтересах Курченка «віджимав» будинок у вчительки Ніни Москаленко. Тоді він особисто керував «тітушками» -рейдерами.

З Дем’янюком Бугай працював в корупційних та рейдерських схемах у газовій галузі віддавна – з 2006 року. Ті, їх справи красномовно характеризують претендента на посаду заступника міністра.

Наприклад, в 2010 році Дем’янюк був генеральним директором компанії «Газекс Україна», якою володів російський олігарх Віктор Вексельберг (99,9% статутного фонду). Компанія працювала у сфері газорозподілу та газопостачання в Україні, володіла пакетами акцій ВАТ «Харківміськгаз» (19,17%), ВАТ «Харківгаз» (19,74%), ВАТ «Криворіжгаз» (21,09%), ВАТ «Дніпрогаз» (21,55%) та ВАТ «Донецькміськгаз» (19,8%).

В тому ж році, директор Дем’янюк вирішив кинути власника – нахабно продав майно компанії на підконтрольну йому офшорну компанію «Meslack Investments Limited». А потім став шантажувати власника – вимагати 5 млн. доларів США в обмін на викрадені ним акції

Бугай, будучи співвласником юридичної компанії «Ващенко, Бугай та Партнери», юридично «прикрив» рейдерство…

Крім того, через підконтрольну собі фірму ТОВ «Повгаз» Дем’янюк вивів кошти газорозподільчих підприємств «Газексу», які надійшли на закупівлю газу у сумі 18,9 млн. грн. на підконтрольний йому рахунок.

В цілому, за даними проведеного внутрішнього аудиту: Дем’янюк, перебуваючи на посаді гендиректора ТОВ «ГАЗЕКС-УКРАЇНА» різноманітними схемами вивів з бізнесу близько 33 млн. дол. США.

Ось така малесенька афера.

А ось ще одна відома на всю країну: до працевлаштування в групу компанію Курченко ВЕТЕК, Дем’янюк працював головою Координаційної ради національного проекту LNG-терміналу скрапленого газу в Одеській області. В результаті все це виявилося великим фейком. В 2012 році прем’єр-міністр Азаров, міністр ПЕК Бойка та голова Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами Каськів підписали угоду з будівництва терміналу з… лижним інструктором з Іспанії – самозванцем Джорджем Бонвеном. У відомстві Каськіва саме Віталій Дем’янюк відповідав за зазначений напрямок. Тому мільярдна авантюра, через яку Україна зганьбилася на весь світ – це теж справа рук Дем’янюка.

А тепер аферист і менеджер Курченка буде працювати в міністерстві енергетики (і уявіть собі навіть не по квоті Ляшка, а по квоті Блоку Петра Порошенка)?

Цього не може бути!!! Пане Яреме, прокиньтесь – Дем’янюк не квота БПП, а ваш клієнт!

Ось, навіть знайшла один зі своїх листів в генпрокуратуру:

list-Chernovol-Demyanuk1

Тетяна Чорновол

1 871 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям