Пригоди Попова у Відні: заради кого він залишив киян? Колаж
апреля 7, 2013
У житті політиків трапляються повні провали. Це сталося з Олександром Поповим, який заявив, що ніч з 22 на 23 березня 2013 року, тобто в розпал снігового колапсу в Києві, він провів у Відні з дружною. Туди він начебто відбув у відрядження.
«Ввечері я о 17 відлетів до Відня. Я провів там переговори з бізнес-кругами і нашим послом, який представляє Україну. Предмет переговорів – це наші дні Києва у Відні і деякі культурні програми, які ми тут плануємо робити», – заявив Попов на ефірі у «Шустера».
Ця версія виглядає жахливо, тому що керівник міста залишив його в розпал снігопадів. Якби Майкл Блумберг полетів до Мехіко напередодні торнадо, після повернення він не зміг би вийти на роботу через мільйонний мітинг під мерією Нью-Йорка.
Я надіслав запити до Міністерства закордонних справ та Київської міської державної адміністрації з питаннями: хто входив до делегації Попова, з якими саме бізнес-кругами провів переговори Попов та скільки склав кошторис відрядження.
Отримані відповіді про подорож Попова в якійсь нормальній європейській державі спричинили би вже відставку такого чиновника.
Отже, Міністерство закордонних справ повідомило, що Попов у Відні зустрівся… з українським послом. Але хіба недостатньо телефонного дзвінка, щоб чиновники однієї держави переговорили між собою?
«МЗС лише володіє інформацією, яка була отримана з посольства України в республіці Австрія, що 22 березня у Відні відбулася зустріч голови КМДА Попова з послом України в Австрії Березним з метою обговорення протокольно-організаційних питань проведення днів Києва у Відні 22-24 квітня 2013 року», – ідеться у листі Міністерства закордонних справ.
Київська міська державна адміністрація надала трохи більше інформації.
Виявляється, розпорядження Попова про його відрядження було ухвалено безпосередньо в день відльоту – 22 березня. Тобто в день, коли всім були відомі прогнози погоди та неминучість колапсу, Попов підписує документ про намір залишити Київ.
Також стає відомо, що за словосполученням «бізнес-круги», з якими Попов провів переговори у Відні, ховався лише один (!) громадянин з не дуже австрійським прізвищем Мороз.
Загалом же, як сказано в поясненні КМДА, Попов літав до Відня “для проведення перемовин з керівництвом компанії «Voest-Alpine Stahl AG», оскільки ця компанія є спонсором проведення у Києві концерту Віденського філармонічного оркестру 12 квітня.
Але оскільки Попову довелося терміново повертатися до Києва, то він скасував цю зустріч з Voest-Alpine Stahl AG та попросив згаданого громадянина О.Мороза «провести її та обговорити необхідні питання».
Тут я взагалі втратив розуміння. По-перше, хто такий цей «пан О.Мороз»? Ви чули про таку людину раніше? Чи це часом не почесний громадянин міста Комсомольськ, яким керував Попов до переведення в Київ? Чи це не перевищення влади, коли глава державної адміністрації за кордоном делегує свої повноваження бізнесмену? Хіба це передбачено хоч якимсь законом?
По-друге, якщо Попов зміг доручити Морозу провести переговори з австрійською компанією, то навіщо глава КМДА взагалі прилітав до Відня в день снігового колапсу, коли цю роботу міг зробити інший чоловік?
По-третє, я не уявляю, щоб австрійські бізнесмени проводили в суботу ділові переговори. Так просто не заведено. Але саме це було передбачено програмою.
22 березня, в день, коли Попов полетів у Австрію, він програв вибори мера Києва. Це – медичний факт. Але якщо Партія регіонів не хоче призначати вибори міського голови, бо знає, що їх програє – то де гарантії, що вони в 2014 році проголосують за постанову про вибори президента? Якщо так само не будуть впевнені у переобранні Януковича?
Ми входимо у дуже важкі часи. І те, що раніше нам видавалося «погано» або «антизаконно», буде виглядати дитячою забавкою на фоні того, що чекає нас попереду.
Сергій Лещенко, журналіст «Української правди»