RSS

Український правозахистник з окупованого Донбасу Андрій Древицький подякував президенту США Бараку Обамі. Фото

декабря 16, 2014

– Світове співтовариство має боронити право кожної людини на гідне ставлення та гарантувати виключний рівень безпеки правозахисників, котрі відважно служать цій справі, – підкреслив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, звертаючись до міжнародної спільноти з нагоди відзначення Дня прав людини 10 грудня 2014 року.

– Діяльність нашої команди справді дуже складна та небезпечна, адже ми постійно перебуваємо в епіцентрі воєнних дій. Сьогодні активне залучення правозахисників до боротьби за людську честь і гідність на Сході України ставить їхнє життя під загрозу, часто навіть змушуючи евакуйовувати з регіону цілі родини, – наголосив правозахисник Андрій Древицький, коментуючи ситуацію в галузі прав людини в Україні.

За його словами, на Донбасі сепаратисти переслідують не тільки громадських активістів, представників етнічних, релігійних чи сексуальних меншин, а й усіх свідомих громадян, котрі протистоять пануванню проросійських бойовиків.

– Ми прагнемо врятувати людей, які живуть у постійному страху за своє життя, піддаються знущанням та тортурам. Дуже добре, що сьогодні на наші заклики відгукнулася міжнародна спільнота, адже представники європейських країн та, особливо, Сполучених Штатів Америки надають істотну підтримку постраждалим, а часто навіть допомагають урятувати їм життя, – додав Андрій Древицький.

Він розповів, що нині за підтримки міжнародних фондів SILC, Lifeline, Front Line та неурядової організації Freedom House в Україні активно реалізовуються проекти, у рамках яких надається екстренна допомога постраждалим правозахисникам, котрі перебувають «на передовій» демократичної боротьби з російською військовою агресією та терористичними угрупованнями.

– Під час візиту до США у вересні цього року я був вражений рівнем підтримки, яку американський народ, громадські та неурядові організації, благодійні фонди, політичні діячі, конгресмени та особисто президент США Барак Обама висловлюють українському народу в його боротьбі за демократичні цінності, – наголосив правозахисник.

– Після зустрічі з Президентом США я можу впевнено заявити про те, що українське громадянське суспільство не залишається наодинці з викликами сучасності, адже весь американський народ допомагає нам не допустити знищення демократії та протистояти тим зовнішнім та внутрішнім загрозам, які можуть зашкодити її розвитку, – підкреслив Андрій Древицький.

 DrevitskyiObama1small

Висвітлюючи основні напрями діяльності правозахисників, він наголосив на важливості реалізації проекту «Громадський контроль за дотриманням міжнародних стандартів у галузі прав людини в Україні». Його започатковано за підтримки Міжнародної програми Lifeline та Шведського міжнародного ліберального центру (SILC – Swedish International Liberal Centre. – ред.) після підписання 12–14 серпня 2014 року президентом України Петром Порошенком низки взаємопов’язаних законів. На думку правозахисників, ці закони потрібно привести до норм Конституції України задля реального дотримання основоположних прав і свобод людини та громадянина.

Українські громадські активісти та представники світової спільноти обстоюють прогресивні демократичні цінності та переконують вітчизняну владу в необхідності приведення згаданих законів у відповідність до положень Конституції України та принципів міжнародного права.

У зв’язку з цим, Андрій Древицький звернувся до президента України, запропонувавши йому провести зустріч із представниками громадянського суспільства, під час якої має бути обговорено алгоритм вирішення проблем, що гальмують розвиток демократії в Україні та ставлять під загрозу здобутки Революції гідності: приведення українського законодавства у відповідність до Конституції України та ключових актів міжнародного права; активізація боротьби з корупцією; інтенсифікація процесів оновлення влади; та проведення реальної люстрації корумпованих високопосадовців і суддів.

Довідково:

Міжнародний день прав людини проголошений Генеральною асамблеєю ООН 4 грудня 1950 року. У Резолюції № 423 (V) представники ГА ООН закликали народи всього світу звернути особливу увагу на значення Загальної декларації прав людини від 10 грудня 1948 року, яка є «загальним ідеалом для всього людства». Для цього держави світу мають щороку відзначати День прав людини, примножувати свої зусилля щодо відстоювання загальних суспільних свобод та регулярно надавати Генеральному секретарю ООН спеціальні доповіді щодо такої практики.

Цьогоріч День прав людини проходить під гаслом «Права людини – 365». Пропонуючи цей слоган, ООН мала на меті донести до кожної держави, суспільства та особи універсальність ідеї захисту прав людини, котра de facto відстоюється правозахисниками протягом усіх 365 днів року. За задумом ООН, нині людство повинно згадати про фундаментальність Загальної декларації прав людини, яка надає всім його представникам однакові права й свободи, таким чином підтверджуючи створення глобальної спільноти, котра сповідує універсальні ідеї та відстоює спільні цінності.

Ніна Марцинюк, sprotiv.org

1 794 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям