RSS

Багаторічне затягування із формуванням #ЦВК вигідне #Порошенко і деяким політсилам, — Михайло Рябець

июня 12, 2016

poroshenko-ohendovskyi1-500x352

 

Затягування процесу формування нового складу Центральної виборчої комісії вигідне президенту Петру Порошенку і деяким політичним силам.

Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив голова Центральної виборчої комісії у 1997—2004 рр. Михайло Рябець, повідомляє sprotiv.org.

«Якби Петру Порошенку не був вигідний процес затягування із формуванням нового складу ЦВК, то, звичайно б уже давно сьогоднішній склад ЦВК, який „перезріває“ вже із 1 червня третій рік, був би давно замінений. Напевно, це і йому, і певним політичним силам вигідно. Ми ж прекрасно розуміємо, що сьогодні в країні нібито всі незалежні державні інституції формуються таким чином, щоб в адміністрації президента і президент особисто мав вплив на цих людей, цей орган», — сказав Рябець.

За словами екс-глави ЦВК, це відомство з 2004 року постійно є політизованим.

«Ми забуваємо, що ЦВК – це не політичний орган, а правозастосовний орган, який відповідно до закону всього-навсього повинен забезпечити підготовку і проведення виборів і референдумів», — сказав він.

«Цей орган почав політизуватися після того, як закінчилися повноваження першого складу ЦВК, які були припинені 17 лютого 2004 року, після цього в Україні не було жодного складу ЦВК, який би не був політизований», — підкреслив екс-глава Центрвиборчкому.

Президент України Петро Порошенко вніс нещодавно на розгляд Верховної Ради проект постанови про звільнення з посади 12 членів ЦВК. Також до парламенту внесено проект постанови про призначення на посади 11 членів ЦВК (№ 4790). Зазначимо, що у 12 із 15 членів ЦВК давно сплив семирічний термін повноважень. Вже усі фракції подали свої пропозиції президентові щодо складу ЦВК.

ЦВК призначила довибори на семи округах, на яких народними депутатами стали Борис Філатов (став мером Дніпра, колишнього Дніпропетровська), Владислав Атрошенко (мер Чернігова), Ігор Насалик (міністр енергетики), Тарас Кутовий (міністр АПК), Ігор Єремєєв (помер унаслідок нещасного випадку), Юрій Гарбуз (голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації) та Андрій Гордєєв (голова Херсонської обладміністрації).

1 007 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям