RSS

Тарифи на комунальні послуги в Україні підвищили незаконно, — юристи

июля 5, 2016

tarifnyi-genocid1-768x523

 

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) перевищила свої повноваження. Вона встановила тарифи на ті види послуг, на які не видає ліцензій. Зокрема, на опалення та гаряче водопостачання.

Про це в коментарі журналістам заявив юрист Микола Титаренко, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

«Зростання цін на тепло відбулося не зважаючи на те, що є заборгованість із виплат пенсій та зарплат. Це заборонено законодавством. Були порушена процедура при голосуванні за нові тарифи на засіданні комісії. Шестеро людей за 15 хвилин, не досліджуючи документів, висновків компетентних органів, прийняли тарифи для 169 підприємств теплокомуненерго», — каже Титаренко.

На думку юриста, чиновники не врахували головного — доцільності збільшення тарифів.

«У законі „Про ціни та ціноутворення“ зазначено, що газ власного видобутку призначений для потреб населення. Укразвидобування має значно нижчу собівартість видобутку газу, ніж йому мають платити за новими тарифами. Кошти з держбюджету, які йдуть на субсидії, невідомо де діваються. Вони не направляються на модернізацію газотранспортної системи, утеплення будинків. Якби мова йшла про купівлю чорної ікри, яку можна і не їсти, ситуація була б іншою. А від газу люди відмовитися не можуть. І вимушені платити шалені тарифи, які прийняли за незрозумілою формулою», — говорить юрист.

Експерт із енергетики Валентин Землянський зазначає, що тарифи в Україні перестали бути економічною категорією. Вони стали політикою.

«Останнім часом на них має вплив Міжнародний валютний фонд. Він вважає, якщо вартість газу в Україні буде дорівнювати вартості імпортного палива — все буде добре. Але це тільки теорія. Нові тарифи неспівставні з доходами громадян. Українці платять за комуналку половину заробленого. Тоді як в Європі на це йде 10, а взимку — до 20 відсотків сімейного бюджету. 3,60 гривень за кубометр — це зараз оптимальна вартість газу для тих, хто споживає до 2500 „кубів“ на рік. А таких у нас 75 відсотків сімей», — додає Землянський.

Уряд Володимира Гройсмана перевищив свої повноваження. Він втручається у господарську діяльність Укргазвидобування та Нафтогазу на основі того, що держава повністю володіє цими підприємствами. Вводить ринкові ціни при відсутності вільного ринку природного газу та можливості у побутових споживачів обирати у кого купувати паливо. Також не враховує доходів людей.

685 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям