RSS

Шалене подорожчання цигарок по-новому в Україні: названо ціни

сентября 3, 2017

cigarki2

 

У найближчі кілька років паління цигарок для більшості українців стане справжньою розкішшю, оскільки уже до 2025 року пачка найдешевших цигарок коштуватиме 80-90 гривень.

Такі невтішні для багатьох прогнози випливають із законопроекту, запропонованого Кабміном Гройсмана, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

У документі пропонують поступово підвищити ставку акцизу на сигарети до мінімального європейського рівня. Замість нинішніх 21 євро за 1000 штук, табачники до 2025 року повинні будуть сплатити за кожну тисячу сигарет 90 євро в казну.

Підвищення проходитиме в кілька етапів. Так, у 2018 році акцизну ставку збільшать на прогнозний показник індексу споживчих цін (8,1%) і додатково на 20%, а потім щороку акциз підвищуватимуть на 20%. Таким чином, до 2025 року він вийде на 90 євро, що, у свою чергу приведе до суттєвого здорожчання цигарок для споживачів.

За словами експерта українського центру контролю над тютюном ГО «Життя» Оксани Тотовицької, при ставці 90 євро на 1000 штук  ціна пачки складе приблизно 4 євро. У наступному році після підвищення акцизу пачка цигарок здорожчає на сім гривень.

301 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям