RSS

Одіозний суддя Лінник виправдав екс-чиновника КМДА Бархатова, спійманого на хабарі

мая 17, 2018

sud-corupt1

 

Шевченківський райсуд Києва визнав невинним колишнього начальника головного управління транспорту Київської адміністрації Олексія Бархатова, якого затримали за хабар, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться у вироку судді Олега Лінника від 10 травня 2018 року.

Згідно з матеріалами суду Бархатов був призначений на посаду начальника головного управління транспорту КМДА 26 жовтні 2009 року.

За даними прокуратури, «ОСОБА_2 (Бархатов – ред.) протиправно використав надані йому повноваження для одержання матеріальних благ та став на шлях вчинення злочину».

Зокрема, 12 жовтня 2010 року вимагав «у директора ТОВ „А-400“ хабара в сумі 160 тисяч гривень за укладення договорів на перевезення пасажирів у Києві та щомісячну передачу 32 тисяч гривень за не створення перешкод у діяльності».

Слідство встановило, що 18 жовтня 2010 року Бархатов «отримав частину обумовленого хабара в сумі 50 тисяч гривень», після чого був затриманий.

Бархатов у суді вину у вчиненні злочину не визнав і заявив, що це перевізник намагався з ним домовитися про можливість впливати на конкурс щодо перевезень, а коли отримав відмову, то 18 жовтня «поклав в папку, яка знаходилась на столі (у Бархатова – ред.), білий конверт, і вискочив з кабінету».

Директор ТОВ «А400» наполягав, що Бархатов вимагав у нього хабара, тому він і пішов до СБУ, де написав заяву про вимагання.

Дві розмови з Бархатовим перевідник записав на власний диктофон, записи переписав на диск на роботі і диск приклав до своєї заяви. Він також додав, що 18 жовтня 2010 року на нього одягали якесь обладнання співробітники СБУ для запису розмов між ним та Бархатовим і що під час зустрічі з чиновником він передав частину хабара.

Водночас диктофон надати не зміг, мовляв, віддав його на зберігання батькові, батько помер, а відшукати диктофон в домі, де жив батько, не може.

Також перевізник не зміг надати документи, які він підписував в СБУ щодо грошових коштів.

Суд дослідив матеріали кримінальної справи, серед яких відео з записом, що на руках Бархатова була фарба з грошей, а в його корзині для сміття була частина аркушу паперу, на якому Бархатов власноручно виконав записи щодо суми хабара, запис розмови, де Бархатов вимагав хабара.

Згідно з матеріалами справи, оцінивши всі докази у справі, «суд дійшов висновку про те, що їх не можна покласти в основу обвинувачення, оскільки частина із них здобута з грубим порушенням норм чинного законодавства, а інші – як самі по собі, так і в сукупності – прямо чи опосередковано не підтверджують існування обставин, про які зазначено в обвинувальному висновку».

Таким чином суддя Лінник прийшов «до висновку про недоведеність участі ОСОБА_2 (Бархтов – ред.) у вчиненні злочину».

Суд також звернув увагу на розбіжності щодо того, кому ж належали 50 тисяч гривень – СБУ чи перевізнику, а також щодо номіналу купюр.

«У той же час у зв’язку із фактичною відсутністю вказаних коштів як речового доказу неможливо було провести судово-криміналістичну експертизу для встановлення чи є використані купюри оригіналами, а отже чи мала місце така подія як хабар», — йдеться у рішенні суду.

У зв’язку з цим «суд засудив: ОСОБА_2 (Бархатов – ред.) визнати невинуватим та виправдати його у зв’язку з недоведеністю його участі у вчиненні злочину. Запобіжний захід ОСОБА_2 у вигляді підписки про невиїзд – скасувати», — йдеться у рішенні суду.

Також Лінник скасував арешт, накладений старшим слідчим на майно (1/3 частину квартири та два легкові авто) і кошти Бархатова.

Відзначається, що вирок може бути оскаржений в Апеляційному суді упродовж 15 діб з дня, наступного після його проголошення.

Суддя Лінник відомий тим, що призначив умовне покарання підозрюваному у вбивстві журналіста В’ячеслава Веремія Юрію Крисіну.

123 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям