RSS

Навіть при Януковичу такого не було. Державіаслужба ввела тоталітарні правила для безпілотників

июня 12, 2018

Poroshenko-angl1-500x464

 

Державна авіаційна служба встановила тоталітарні обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кілограм, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Про це йдеться в оприлюдненому Тимчасовому порядку використання повітряного простору України.

Зазначається, що польоти таких суден здійснюються без інформування та отримання дозволів від різних відомчих органів, однак «за умови дотримання наступних вимог».

Зокрема польоти повинні виконуватися лише вдень.

Також порядок забороняє літати над об’єктами під охороною, визначеними Міноборони, МВС, прикордонною службою, СБУ, Нацполіцією, Нацгвардією, УДО, іншими військовими та правоохоронними органами.

Не можуть ДППС літати над дорогами державного значення, промисловими зонами, електростанціями, залізничними станціями, морськими портами, сховищами пального, нафти, газу, інших небезпечних речовин та рідин тощо.

Центральні вулиці міст, селищ міського типу та сіл, залізні дороги державного та регіонального значення та лінії електропередачі можна перетинати, але не літати над ними.

Заборонені польоти безпілотників також над виправними центрами, колоніями та СІЗО.

У порядку також вказується без уточнення про заборону польотів над «іншими важливими державними та потенційно небезпечними об’єктами».

Над переліченими об’єктами можна літати, отримавши дозвіл від відповідного відомства, власника, адміністрації тощо.

Крім того, заборона на польоти стосується місць аварій та катастроф, зон поліцейських, АТО, спеціальних операцій та зон, «визначених для забезпечення безпеки осіб, відносно яких здійснюється державна охорона».

Оприлюднений порядок також визначає максимальну швидкість польоту (160 км/год), висоту (50 м), відстань від пілота (не більше 500 м) та відстань до сторонніх осіб: не ближче 30 метрів, для осіб до 12 років – не ближче 50 метрів, для груп понад 12 осіб – не ближче 150 метрів.

Як пише у Facebook юрист Масі Найєм, за новим порядком політ має припинятися на вимогу представників правоохоронних органів або військових формувань, якщо вони вважають, що судно «загрожує інтересам національної безпеки чи безпеці інших людей».

За ствердженнями Найєма, пілот має також на вимогу передати правоохоронцям «відзнятий з повітря матеріал для проведення його експертизи».

«Це прямо порушує Конституцію України в частині презумпції невинуватості (ст. 63) та в частині права вільно збирати інформацію (ст. 34)», – зазначає юрист.

За його словами, 28 лютого 2018 року було створено робочу групу, що складається з 26 членів, метою якої була робота над концепцією інтеграції безпілотних повітряних суден до існуючої системи використання повітряного простору.

10 квітня концепція була ухвалена, однак 6 червня Украерорух і Державіаслужба провели інформаційну зустріч, під час якої ввели зазначені тимчасові правила, а не запропоновану концепцію.

Найєм наполягає, що створена, але не ухвалена концепція є збалансованою.

Він зазначив, що компанія «Міллер», юристом якої він є, буде оскаржувати правила на замовлення Всеукраїнська федерації власників безпілотників.

Відтепер журналісти не зможуть використати дрони, щоб провести відеозйомку об`єктів новоукраїнської еліти режиму Порошенка. “Заборона на польоти стосується … зон, «визначених для забезпечення безпеки осіб, відносно яких здійснюється державна охорона»!

121 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям