RSS

На Житомирщині паперова фабрика скидає у річку нечистоти

июня 20, 2018

Roza-hutro-protest2

 

Жителі п’яти міст Житомирщини перекрили трасу Київ — Чоп, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Вимагали заборонити Понінківській картонно-паперовій фабриці скидати відходи у місцеві річки. Саме з Хомори та Случ — в їхні оселі подається вода. Люди не раз виходили на акції протесту, а сьогодні — перекрити трасу міжнародного значення.

На акцію протесту з’їхалися кількасот жителів міст, розташованих на руслі річок Хомора та Случ. Третій пік поспіль люди потерпають від забруднення місцевих водойм. Паперова фабрика із сусідньої області регулярно скидає відходи виробництва у річкову воду.

“Люди у цій воді навіть не купаються — заборонено. А от пити воду з кранів мусять. З Хомори нечистоти потрапляють у Случ, а вже звідти — у водогони довколишніх сіл. Місцеві кажуть — вода не те що для пиття, для життя непридатна. Підтверджують це і екологи.

«Коли фабрика почала у 2015 році працювати — раки по річці Случ до Новоград-Волинська всі до одного повністю здохли! І які ще аналізи треба???»

«Попередньо проби відбиралися двічі в травні і на початку червня. Основна проблема — це зменшення кисню. Це може бути і вміст хімічних речовин, тяжких металів, які з’їдають кисень», — заявив Максим Железняк, начальник Держекоінспекції в Житомирській області.

І жителі, і місцева влада куди тільки не зверталися — марно. А все через те, що фабрика — на території сусідньої області.

«Відкрито декілька кримінальних проваджень. За підслідністю вони розслідуються у Хмельницькій області. На жаль, юрисдикція органів влади Житомирської області не розповсюджується на територію Хмельницької», — повідомив Олексій Ясюнецький, заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації.

Та Хмельницька сторона відмовчується, кажуть в обладміністрації. Активісти не раз намагалися блокували роботу самого підприємства з вимогою встановити очисні споруди — та все безрезультатно.

«Є хтось з керівництва поспілкуватися? — Немає!», — так само журналістам відповіли і торік. А нечистоти й далі скидають у річку. Люди змирятися із ситуацією не збираються і планують звертатися по допомогу до столиці.

119 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям