RSS

Рада ввела ліміт на поштові відправлення для українців до 100 євро та до 3 на місяць

ноября 25, 2018

Rada-groshovyi-minimum1-404x500

 

Зменшення безподаткового ліміту до 100 євро не вплине на пересічних громадян, які замовляють товари на міжнародних майданчиках.

Про це під час розгляду Верховною радою змін до Податкового кодексу розповіла байку голова податкового комітету Верховної Ради Ніна Южаніна з БПП, повідомляє 40ka.info.

«Надскладна зараз ситуація з поштовими посилками. При тому, що у деяких операторів поштові посилки йдуть по електронному реєстру і їх можна ідентифікувати, а деякі оператори продовжують перевозити все мішками», — заявила вона.

«Ми знаємо, що таким чином подрібнюються великі партії товару, який продається потім в деяких Інтернет-магазинах. Це один із способів контрабанди», — додала Южаніна.

За її словами, законопроектом передбачається впровадження системи електронного адміністрування посилок для всіх отримувачів.

«І ця система, на жаль, може запрацювати тільки з 2021 року через те, що „Укрпошта“ знаходиться в європейській угоді поштарів і не може раніше розпочати це…», — пояснила голова податкового комітету Верховної ради.

«Поштові оператори запевнили, що після змін поведінка людей також зміниться і придбаючи товари для власних потреб, вони зроблять так, що посилки більше 100 євро коштувати не будуть. Закон розповсюджується виключно на ті партії товарів, які під виглядом посилок ввозяться для продажу магазинами», — запевнила вона.

За словами народного депутата «Самопомочі» Тетяни Острікової, бюджет може отримати до 300 млн гривень від зменшення безподаткового ліміту на посилки від 150 до 100 євро. Тому, на її думку, у відповідній нормі немає сенсу, враховуючи, що сума надходжень невелика, і бізнесмени, які розбивають великі партії на підставних осіб, зможуть і надалі це робити через відсутність реєстру отримувачів посилок.

Як відомо, уряд Гройсмана хотів з 1 липня 2019 року оподатковувати посилки українців вартістю понад 100 євро.

Зараз діють такі правила: громадянин України може без сплати податків отримати на своє ім’я необмежену кількість посилок митною вартістю до 150 євро кожна, а з 2019 року одна людина зможе отримувати не більше трьох посилок, які не будуть оподатковуватися.

Також ухваленим законопроектом передбачається визнати податковими агентами операторів поштового зв’язку та експрес-перевізників.

561 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям