RSS

У 20 млрд. грн. обійшовся Україні фейковий патріотизм Ігоря Коломойського. Розслідування

ноября 28, 2014

Kolomoyskiy6Дніпропетровський губернатор і мільярдер Коломойський зробив чимало для України, фактично він не пустив сепаратистів у Дніпропетировськ і Запоріжжя, а потім і взяв під контроль ситуацію в Одесі. Ідеалісти вірили в його патріотичне перевтілення, циніки вважали це інвестицією. Ми ж підраховуємо «дивіденти», які отримав бізнесмен і патріот починаючи з березня 2014 року.

Ми не стверджуємо, що Україна платить зависоку ціну. Вибивати тероростів вз Дніпропетровська було б дорожче. Але мрія «про Європу» з якою живе Україна вже рік виключає сумнівні оборутки і схеми попередніх часів.

Бізнесові, репутаційні та інші постреволюційні досягнення Коломойського можна розділити на кілька груп. По-перше, це кадри – призначені чиновники та обрані депутати.

По-друге, це безпосередньо пов’язані із війною перемоги на тендерах – виділення державних грошей на закупівлю у компаній Коломойського необхідних ресурсів. Крім того, сюди ж відносимо і державні кошти, зекономлені в кишеню Ігорю Валерійовичу завдяки його теперішнім позиціям.

По-третє, це виграні та перспективні битви за переділ власності із близькими до колишньої влади групами впливу – передусім, Рінатом Ахметовим та Дмитром Фірташем.

Оскільки наше завдання лише інвентаризувати «здобутки», не надаючи їм оцінки, то опис контексту буде максимально коротким. При цьому переліки очевидно не є вичерпними.

Кадровий резерв

Сам Ігор Коломойський — голова Дніпропетровської облдержадміністрації

Депутати:

1.Заступник Коломойського в обладамністрації і давній бізнес-партнер Борис Філатов — народний депутат (округ №27). Колишній топ-менеджер
2.Менеджер «Укрнафти» Ігор Палиця — голова Одеської облдержадміністрації, народний депутат за списками Блоку Петра Порошенка
3. Піарник групи «Приват» Андрій Денисенко — народний депутат (округ №26)
4. Радник Коломойського Віталій Купрій — народний депутат (округ №29)
5. Голова правління ПрАТ «ДніпроАзот», котре повязують з групою «Приват» Олександр Дубінін — народний депутат (округ №30)
6. Екс-директор «Буковелю» Олександр Шевченко, — народний депутат (округ №83)
7. Один із топів «Укртранснафти», (державна компанія під впливом Коломойського) Тарас Батенко, — народний депутат (округ №123)
8. Комбат «Дніпро-1», має кабінет в дніпропетровській обладмністрації, Юрій Береза, — народний депутат за списком «Народного фронту»
9. Екс-директор ФК «Волинь», котра належить Ігорю Палиці, Юрій Савчук, — народний депутат за списком Народного Фронту.
10. Радник Коломойського в обладміністрації Андрій Богдан, — потенційний народний депутат (№74 при 64 прохідних за списком БПП)

Виконавча влада

Екс-директор з розвитку мережі авіакомпанії Коломойського «МАУ» Денис Антонюк, — Голова Державіаслужби. На новій посаді сформував такі правила отримання авіакомпаніями маршрутів, за якими їх отримуватиме тільки МАУ, а лоу-кост Віз Ейр заявив про можливий вихід з українського ринку.

Юрист «Укрнафти» та «Приватбанку» Ганна Онищенко, — заступник міністра юстиції, Голова Державної реєстраційної служби.

Екс-віце-президент «МАУ» Антон Борисюк, — заступник директора аеропорту «Бориспіль»

Перемоги на «військових» тендерах

Бронижелети
55,32 млн грн отримала компанія пов’язана з Коломойським «ВТФ «Авіас» за поставки польських бронежилетів Maskpol S.A. КWМ-02 Представники Коломойського пояснювали, що вони заплатили польській фірмі оскільки гроші треба було перерахувати терміново, а українські держструктури платіж оформляли б дуже довго. Бронижелети передали державі, а вона просто повернула кошти, і фірма нічого не заробила.

Пальне
187,73 + 357,78 = 545,51 млн. грн. На таку суму «Укртатанафта» поставила пальне для армії.

Інші вигоди за рахунок бюджету / інтересів держави

11. 6 мдрд. грн. рефінансування від держави отримав Приватбанк, є підозра про виведення цих коштів через фіктивні угоди.
145,3 млн. грн. авіакомпанія «МАУ» заборгувала аеропорту «Бориспіль».
$ 100 млн стабілізаційного кредиту попросила «МАУ» в уряді.
606 тис. тонн технологічної нафти з трубопроводів закачав Коломойський у власні сховища, а також на Кременчуцький, Дрогобицький і Надвірнянський НПЗ. Різниця між балансовою вартістю і реальною оцінюється у $280 млн.
У 3 млрд. грн. оцінюють експерти недонадходженя в бюджет щороку через знижку на ціну української нафти, яку пролобіював Коломойський
540 та 640 млн. грн. збитків зазнала на половину державна «Укрнафта» через продаж нафти за заниженими цінами спорідненим структурам
700 млн. грн зекономили видобувники української нафти через те, що Рада відмовилася зібльшити ренту на видобуток.
650 млн. грн. зекономили в рік продавці так званого альтернативного палива ( аналоги бензину, які мають понад 30% не нафтових компонентів (спирт, біоетанол) «Група «Приват», у заправну мережу якої входить й «Укрнафта», у 2013 р. розпочала реалізацію власної «альтернативної» марки», — зазначають «Наші гроші»
500 млн. грн. недоплата за користування надрами «Укрнафта»

Загальний ґешефт від цих операцій – понад 20 млрд. грн.

До речі, фейковий патріот України Коломойський вже заговорив про Дніпропетровську народну республіку.

 

Тимофій Крамарів, Національне бюро розслідувань України

2 480 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям