RSS

Фігуранти корупційних скандалів очолили 5 комітетів Ради. Прізвища

декабря 5, 2014

korupt2014-1П’ять комітетів Верховної Ради очолили народні депутати, які є фігурантами журналістських антикорупційних розслідувань.

Про це повідомляє Рух «Чесно».

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ярослав Дубневич очолив Комітет з питань транспорту та зв’язку. Про його імовірну причетність до корупційних схем на «Укрзалізниці» нещодавно повідомляли журналісти програми «Наші гроші».

Крім того, фірми братів Дубневичів неодноразово були помічені  в участі у конкурсних торгах з фіктивною конкуренцією.

Комітет з питань соціальної політики та праці відійшов Людмилі Денісовій з «Народного фронту». Пов’язана з нею компанія ТОВ «Медіа фільм» начебто отримувала частину прибутків від оплати посередницьких послуг Спецоператора звітності.

У 2009 році Державна податкова адміністрація змусила платити за ці послуги всіх підприємців, які складали звітність в електронному форматі.

Сергій Пашинський із Народного фронту став головою Комітету з питань національної безпеки і оборони. У 2010 році він начебто сприяв рейдерському захопленню фабрики «Житомирські ласощі».

Миколі Мартиненку, також депутату від «Народного фронту», дісталась посада голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

За матеріалами газети «День», у часи перебування на посаді прем’єра Віктора Ющенка компанія «Бринкфорд», пов’язана з Мартиненком, стала основним оператором НАЕК «Енергоатом» у роботі з векселями, здійснювала постачання ядерного палива на українські АЕС, а також відправляла відпрацьоване паливо на переробку в Росію.

За інформацією видання, після оплати поставок на 250 млн. доларів на українські АЕС реально було доставлено палива лише на 50 млн. доларів.

Крісло голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму посів Артур Палатний з «БПП».

За даними розслідування Slidstvo.info, Артур Палатний є власником стриптиз-клубу «Ріо» в Києві. Клуб було звинувачено у несплаті податків на суму близько 2 млн. грн., однак справу закрили, оскільки прокурор відмовився підтримувати державне обвинувачення.

Також, за матеріалами розслідування, в 2013 році у клубі «Ріо» було знайдено велику партію алкоголю без акцизних марок, проте 4 березня 2014 році слідчий відмовився продовжувати розслідування, оскільки алкоголь начебто належав не клубу, а третій особі.

Як відомо, раніше двоє фігурантів антикорупційних розслідувань отримали посади в уряді.

Валерій Вощевський став віце-прем’єром, а Павло Петренко очолив Мін’юст.

Рух «Чесно» зазначає, що не підміняє правоохоронні органи та суди і не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину, а робить оцінку кандидатів на підставі  даних антикорупційних розслідувань, оприлюднених у  відкритих загальнодоступних джерелах.

«Таке оціночне судження може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів», — зазначили в організації.

1 892 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям