RSS

Фігуранти корупційних скандалів очолили 5 комітетів Ради. Прізвища

декабря 5, 2014

korupt2014-1П’ять комітетів Верховної Ради очолили народні депутати, які є фігурантами журналістських антикорупційних розслідувань.

Про це повідомляє Рух «Чесно».

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Ярослав Дубневич очолив Комітет з питань транспорту та зв’язку. Про його імовірну причетність до корупційних схем на «Укрзалізниці» нещодавно повідомляли журналісти програми «Наші гроші».

Крім того, фірми братів Дубневичів неодноразово були помічені  в участі у конкурсних торгах з фіктивною конкуренцією.

Комітет з питань соціальної політики та праці відійшов Людмилі Денісовій з «Народного фронту». Пов’язана з нею компанія ТОВ «Медіа фільм» начебто отримувала частину прибутків від оплати посередницьких послуг Спецоператора звітності.

У 2009 році Державна податкова адміністрація змусила платити за ці послуги всіх підприємців, які складали звітність в електронному форматі.

Сергій Пашинський із Народного фронту став головою Комітету з питань національної безпеки і оборони. У 2010 році він начебто сприяв рейдерському захопленню фабрики «Житомирські ласощі».

Миколі Мартиненку, також депутату від «Народного фронту», дісталась посада голови Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

За матеріалами газети «День», у часи перебування на посаді прем’єра Віктора Ющенка компанія «Бринкфорд», пов’язана з Мартиненком, стала основним оператором НАЕК «Енергоатом» у роботі з векселями, здійснювала постачання ядерного палива на українські АЕС, а також відправляла відпрацьоване паливо на переробку в Росію.

За інформацією видання, після оплати поставок на 250 млн. доларів на українські АЕС реально було доставлено палива лише на 50 млн. доларів.

Крісло голови Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму посів Артур Палатний з «БПП».

За даними розслідування Slidstvo.info, Артур Палатний є власником стриптиз-клубу «Ріо» в Києві. Клуб було звинувачено у несплаті податків на суму близько 2 млн. грн., однак справу закрили, оскільки прокурор відмовився підтримувати державне обвинувачення.

Також, за матеріалами розслідування, в 2013 році у клубі «Ріо» було знайдено велику партію алкоголю без акцизних марок, проте 4 березня 2014 році слідчий відмовився продовжувати розслідування, оскільки алкоголь начебто належав не клубу, а третій особі.

Як відомо, раніше двоє фігурантів антикорупційних розслідувань отримали посади в уряді.

Валерій Вощевський став віце-прем’єром, а Павло Петренко очолив Мін’юст.

Рух «Чесно» зазначає, що не підміняє правоохоронні органи та суди і не стверджує про вчинення особою правопорушення або її вину, а робить оцінку кандидатів на підставі  даних антикорупційних розслідувань, оприлюднених у  відкритих загальнодоступних джерелах.

«Таке оціночне судження може не збігатися з офіційними рішеннями та висновками державних органів», — зазначили в організації.

1 892 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


bigmir)net TOP 100 HotLog БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн InetLog.ru - статистика сайтастатистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям