RSS

Список блоку Тимошенко: нові люди Губського, Жеваго, Коломойського

августа 24, 2007

Виборчий список блоку Тимошенко на дострокових виборах 2007 року, порівняно з Партією регіонів та НУНС, зазнав незначних змін. Нові обличчя з’являються ближче до кінця першої сотні. Минулого разу депутатами парламенту стали перші 127 номерів – на цих виборах Тимошенко розраховує, що прохідна частина складатиме не менше.

Місця в прохідній частині, як і обіцяла Тимошенко, отримали всі, хто залишився у фракції БЮТ до кінця існування попередньої Верховної Ради.

Група Тимошенко-Турчинова

Традиційно в парламент балотується частина людей, безпосередньо пов’язаних з Юлією Тимошенко.

На 26 місці – особистий адвокат Тимошенко Віктор Швець, який, за іронією долі, був їй нав’язаний у далекому 2001 році. Тепер це – один із довірених соратників лідерки БЮТ, при чому настільки, що Тимошенко висунула його доньку Юлію Швець до Центрвиборчкому за своєю квотою.

56 в списку – Руслан Лук’янчук, який, за визначенням самої Тимошенко, відповідає за “делікатні питання”. Він – казначей каси блоку Тимошенко.

70 номер – в Івана Кириленка. Він очолює штаб БЮТ у рідній для Тимошенко Дніпропетровській області. Також Кириленко – це до певної міри наставник Тимошенко.

“Він у 1996 році дав мені напутствіє в політиці”, – подякувала Тимошенко Кириленку, вручаючи йому нагороду на закритій частині з’їзду БЮТ, що відбувся на початку серпня, Тимошенко.

“Коли я тільки починала, він був здатний вирішити будь-яке питання просто граючись”, – охарактеризувала лідерка БЮТ Кириленка, який у ті часи був заступником Павла Лазаренка.

На 76 місці в списку – Володимир Макієнко. “Коли було так важко, що не існувало жодного проблеску надії, ця людина зробила в моєму житті таку місію, що я навіть розповідати про це не можу”, – характеризує його Тимошенко.

За деякою інформацією, Макієнко ховав родичів Тимошенко в часи, коли їх переслідував Кучма.

63 в списку – Микола Сивульський, екс-керівник “Газоресурсного консорціуму”, один з наставників Тимошенко часів початку її бізнес-кар’єри.

80 позицію в списку займає Євген Шаго, колишній керівник компанії “Єдині енергетичні системи України”. Крім того, в списку БЮТ на непрохідній 162 позиції є бухгалтер ЄЕСУ Антоніна Болюра.

102 – В’ячеслав Пєрєдєрій, лікар Тимошенко, екс-заступник міністра охорони здоров’я.

На 106 місці – загадкова особистість Гарегін Арутюнов. Він – один із трьох братів Арутюнових, представник вірменської діаспори Дніпропетровська – а, як відомо, сама Тимошенко до шлюбу мала прізвище Грігян.

Арутюнов (в бежевій сорочці) займався візитом Тимошенко в Дніпропетровськ

Як розповіли “Українській правді” джерела в колишньому оточенні Павла Лазаренка, Арутюнов – у минулому авторитет, який перейшов у бізнес і пізніше був залучений до команди тодішнього патрона Дніпропетрощини. Вважається, що Арутюнов перебуває у гарних стосунках з тіткою Тимошенко Антоніною Ульяхіною, яка займається питаннями “Батьківщини” на рідній території.

Сама Тимошенко прокоментувала “Українській правді”, що познайомилася з Арутюновим два-три роки тому. “Він нам допомагав з організацією виборів. А ще раніше, під час революції, він проїхав усю Дніпропетровську область, одягнутий у помаранчевий шарфик, і піднімав людей проти мафії Януковича”. За це і отримав місце в прохідній частині.

Багаторічний прес-секретар Тимошенко та її спіч-райтер Віталій Чепінога – 87 по списку БЮТ.

На 143 місці – керівник служби Тимошенко Михайло Лівінський, на 144 – помічник Олександра Турчинова Валерій Бабенко. Політтехнолог штабу БЮТ Віктор Уколов – 147, керівник прес-служби “Батьківщини” Олександр Сочка – 172.

Олег Білорус та Михайло Ливінський
Олег Білорус та Михайло Ливінський

161 місце в списку – син померлого депутата-БЮТівця Михайла Павловського Андрій Павловський, який також причетний до київської “Батьківщини”.

На доволі високій 139 позиції – завгосп партії “Батьківщина” Всеволод Бородін. Цікаво, що організацією інавгурації Віктора Ющенка в 2005 році займався Олександр Турчинов, і на репетиціях роль президента грав саме Бородін.

СБУшні соратники Турчинова – на своїх місцях. 23 в списку – Андрій Кожем’якін, який очолює департамент внутрішньої безпеки БЮТ. Ще один екс-заступник глави СБУ Олександр Скибінецький – на 61 місці.

Перейшовши з Соцпартії, Йосип Вінський отримав 4 місце в списку БЮТ і всю оргроботу з осередками партії “Батьківщина”. На 111 місці – помічник Вінського часів депутатства Геннадій Задирко, який також очолив штаб БЮТ у Донецькій області.

Група Губського-Осики

Група Богдана Губського і його партнера Сергія Осики збільшилася в новому парламенті.

Сам Богдан Губський – на 27 місці в списку. Щоправда, розповідають, в липні на одній з нарад Тимошенко взяла з Губського обіцянку не претендувати на посади у виконавчій владі.

30 місце – Уляна Мостіпан, очолює Київський обласний осередок “Батьківщини”.

На 51 позиції – Сергій Осика, який фактично контролює більшість в Київській обласній раді. Саме ця людина подарувала Тимошенко книгу “Чайка на ім’я Лівінгстон”, яка перевернула уяву Юлії Володимирівни.

На 79 місці – креатура Осики Антон Яценко. У документах він значиться як “в.о. старшого наукового співробітника Інституту світової економіки і міжнародних відносин Академії наук України”.

Насправді Яценко непогано стоїть у цьому світі завдяки існуванню Тендерної палати, проводить переговори від її імені та залучає на підтримку цієї структури політиків. Сам Осика очолює один з підрозділів Тендерної палати, хоча на час виборів Турчинов наказав, щоб не було зайвих питань, залишити цю посаду.

На 114 місці в списку БЮТ – Костянтин Бондарев. Починаючи з минулих виборів на прохання Тимошенко бізнесмени, щоб не дратувати виборця, по-можливості подають себе до списку як представники благодійних фондів та громадських організацій. Так і Бондарев вказаний як “член правління регіональної громадської організації “Право народу”.

Насправді Бондарев – акціонер і голова спостережної ради банку “Велес”, а також власник лікеро-горілчаного бізнесу, який виходить на ринок під аналогічною маркою – “Бондарев”. У планах цієї групи також розвиток власної мережі продуктових супермаркетів.

А ще Бондарев – заступник голови Київської обласної ради, де БЮТ має абсолютну більшість. Голова облради Володимир Майбоженко очолює виборчий штаб блоку Тимошенко в столичному регіоні.

55 в списку – Олександр Шепелев, донецький банкір, причетність якого до справи Єрохіна Юрій Луценко так і не зміг довести. На минулих виборах Шепелева до списку рекомендував Губський.

Партнер Губського і Суркіса з часів “Української продовольчої компанії” Павло Костенко – 72 в списку БЮТ.

73 в списку – Сергій Пашинський, соратник Губського, який очолив Житомирський обласний штаб БЮТ. Тимошенко називає Пашинського “черговою жертвою режиму Кучми” – колись вона на особистій машині вивозила його зі слідчого ізолятора.

74 номер – в 27-річного юриста Валерія Писаренка, якого Тимошенко охарактеризувала як “наше молоде дарування”.

Номер 78 – у Ігоря Рибакова, одеського бізнесмена, якого на попередніх виборах також рекомендував Губський.

90 позиція – в Ігоря Єреська, він очолює штаб БЮТ в стратегічно важливій для Губського Черкаській області.

97 – Петро Кузьменко, ще одна креатура Губського.

Також до групи Губського відносять і 65 номер списку – будівельного мільйонера Івана Куровського, власника компанії “Житло-Буд”.

Група будівельних бізнесменів

Крім Куровського, в списку БЮТ зустрічається ще кілька людей, причетних до одного з найприбутковіших видів діяльності в сучасній Україні.

Номер 113 – Василь Собченко, голова правління ВАТ “Тайга”. Серед засновників цієї будівельної фірми є “Київміськбуд”. Партнер Собченка Андрій Волик – на 119 місці в списку.

120 позиція – у Олега Маліча, заступник голови наглядової ради АТ “Київська пересувна механізована колона-2”, яка займається будівництвом у столиці.

Ще один будівельний бізнесмен – на 157 місці в списку БЮТ Вадим Трофименко, причетний до компанії, що зводить скандально відомий офісно-торговий комплекс перед спорткомплексом “Олімпійський”.

Медіа-супровід цього об’єкту здійснює Ігор Гринів (42 місце в списку) – відповідальний за піар партії “Реформи і порядок”, яка цього разу стала суб’єктом блоку Тимошенко.

Група Абдулліна

За рік Олександр Абдуллін (49 місце в списку) здійснив карколомну кар’єру в “Батьківщині”. Тепер на ньому як заступнику керівника штабу БЮТ сходиться весь креатив Тимошенко.

Абдуллін рекомендував до списку Ігоря Черкаського (125 місце) – в минулому першого заступника керівника ДУСі часів Ігоря Бакая. Черкаський також є акціонером страхової компанії “Кредо-Класик”, переговори про придбання якої ведуть австрійські бізнесмени.

На 164 місці в списку – Сергій Кошин. В документах він проходить як директор Дубровицької автошколи при Товаристві сприяння оборони України (екс-ДОСААФ). Насправді Кошин є керівником Рівненського штабу Тимошенко. Його на цьому місці замість себе залишив Абдуллін.

Група Жеваго

Найбагатший БЮТівець Костянтин Жеваго вистояв у період, коли його намагалися змусити перейти до антикризової коаліції. За це Жеваго отримав 62 місце в новому списку.

Залишилися на своїх позиціях у БЮТ і члени команди Жеваго: Зоя Шишкіна (82 місце), Анжеліка Лабунська (88 місце) і Руслан Зозуля (93 місце).

Крім того, до прохідної частини потрапив ще один соратник Жеваго – 109 місце в Олега Бабаєва, президента “Футбольного клубу “Ворскла”, яким володіють структури, близькі до Жевага.

А на прохідному 52 місці – щоправда, в списку “Нашої України” – партнер Жеваго Олексій Кучеренко.

Група Фельдмана

Харківський бізнесмен Олександр Фельдман (43 місце в списку) очолює обласний штаб блоку Тимошенко, його заступник Валерій Камчатний – на 99 місці.

105 позицію обіймає Валерій Данілов, екс-партнер Фельдмана по футбольному клубу “Металіст”. Існує протилежна інформація про їхні нинішні стосунки. Зараз Данілов є власником іншої команди – ФК “Харків”.

На 130 місці в списку – Олег Гейман. Хоча у виборчих документах він значиться як директор держпідприємства “Завод “Радіореле”, однак ця людина має відношення до харківської компанії “Старий базар”. Як відомо, ринки в цьому місці є основним бізнесом Фельдмана.

Таріел Васадзе

Автомобільний магнат Таріел Васадзе – на 41 місці в новому списку БЮТ. Він також очолює Запорізький обласний штаб блоку Тимошенко. А на 138 позиції – Валерій Крайній, заступник голови правління Запорізького автозаводу, який належить Васадзе.

Зубов, Васадзе та Буряк на останньому з’їзді БЮТ

Група Буряків

Брати Буряки – власники “Брокбізнесбанку” – на дострокових виборах відповідають за Хмельницький штаб блоку Тимошенко. Старший Сергій Буряк – на 38 місці в списку, молодший Олександр Буряк – на 69.

Майже непрохідне 145 місце в списку займає заступник голови правління “Брокбізнесбанку” Олександр Пономаренко.

Група “Привату”

Зберегли свої місця в прохідній частині списку двоє юристів, пов’язаних із групою “Приват” – Андрій Портнов (58 місце) і Святослав Олійник (86 місце).

На 169 позиції – Володимир Пилипенко. У виборчих документах він значиться як адвокат Адвокатського об’єднання “Корпоративні технології”. Ця фірма пов’язана з групою “Приват”, а одним із її засновників є Сергій Петрашко, юрист Віктора Медведчука.

На 239 місці – Віталій Француз, один зі співробітників інвестиційного відділу ВАТ “Укрнафта” – компанії, яку контролює Коломойський.

288 у списку – Олександр Дубінін, голова правління Стахановського заводу феросплавів, що входить до групи “Приват”.

Група юристів

Окрім Корнійчука, Швеця, Портнова, Олійника та Писаренка, в списку БЮТ зустрічаються ще кілька правників.

На 118 місці у списку – Петро Крупко, в минулому – міністр Кабміну в уряді Тимошенко, пізніше був заступником міністра юстиції.

На безперспективному 170 місці опинився відомий київський юрист Сергій Власенко, який був адвокатом Пінчука в справах реприватизації “Криворіжсталі”. До списку він потрапив як член Української соціал-демократичної партії. Цю структуру очолює зять голови Верховного суду Василя Онопенка Євген Корнійчук (10 в списку БЮТ), який був партнером Власенка в юридичному бізнесі.

Власенко потрапив у список БЮТ ще у квітні. На першому з’їзді партії

На далекому 329 місці в списку – Юрій Дмитрук, президент юридичної фірми “Юрісвест”. Співзасновником цієї компанії виступав Микола Оніщук, заступник керівника виборчого штабу “Нашої України” з правових питань.

Різне

У списку блоку Тимошенко зустрічається ще кілька цікавих прізвищ. 75 номер – в Еліни Шишкіної, доньки члена Конституційного суду Віктора Шишкіна.

91 місце – в Юрія Полунєєва, колишнього представника України при Європейському банку реконструкції та розвитку.

За деякою інформацією, Полунєєва рекомендував Тимошенко Віталій Гайдук з “Індустріального союзу Донбасу”. Цікаво також, що Полунєєв від Міжнародної фінансової корпорації є членом наглядової ради “Укргазбанку”, що належить депутату-регіоналу Василю Горбалю.

95 позиція – в Олега Шевчука, який в минулому був головою Держкомзв’язку, а зараз займається телекомунікаційним бізнесом.

І на 96 місці – Віктор Лозінський, голова ревізійної комісії ЗАТ “Голованівський хліб”. У 2006 році він був уповноваженим Партії регіонів на одному з округів Кіровоградської області і своєю нинішньою появою в списку БЮТ викликав емоційну реакцію в деяких “старих тимошенківців”. Але процедуру перевиховання в цій політичній силі проходили і набагато одіозніші зубри епохи Леоніда Кучми.

Українська правда

1 841 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям