RSS

Маразми опозиції: Катеринчук розкрив святу таємницю Турчинова

июля 29, 2013

Опозиція стверджує, що єдиний кандидат на київські вибори в неї є. Але продемонструвати його знову відмовляється.

Як повідомляє News24 із посиланням на прес-службу Батьківщини, опозиційні сили таки домовилися щодо єдиного кандидата в мери Києва. Про це заявив Олександр Турчинов, хоча при цьому, у своїй звичній манері, назвати прізвище щасливчика відмовився.

«Враховуючи динамічність політичного життя в Україні, прийнято рішення оголосити прізвище єдиного кандидата відразу після того, як буде оголошена дата виборів», – пояснив він.

Віддаючи належне мудрій обережності опозиціонерів, не можемо не пригадати, що щось подібне ми вже чули – не далі як два місяці тому. Тоді йшлося про єдиного кандидата на президентських виборах, і той же Турчинов точнісінько так клявся та божився, що такий кандидат в опозиції буде. Але публіці його пред’являть тільки через два роки, «аби не було небезпеки для цього кандидата».

Як-то кажуть, жарт, повторений двічі, перестає бути смішним. Якщо опозиція повторить цей креатив про засекреченого кандидата у третій раз, то він, за законом жанру, стане просто низькопробним. І без того ймовірність існування єдиного кандидата від трьох гетьманів видається не дуже високою, а вираз «враховуючи динамічність політичного життя в Україні» мозок автоматично перекладає як «до виборів ми всі ще триста разів пересеремося».

Тому: «Имя, сестра, имя!»

Дійсно, час би вже і зірвати завісу з цієї страшної таємниці. Бо надмірна секретність може породити надмірні ж спекуляції та різноманітні фейки з боку всіх зацікавлених осіб. Власне, вже породжує: не встигла ще втихнути луна від гучної заяви Турчинова, як на інформаційному полі вигулькнув, як гриб порхавка після дощу, дуже зацікавлений у цьому питанні Микола Катеринчук. І повідав інтернет-виданню «Взгляд», що під єдиним кандидатом Турчинов мав на увазі Кличка.

«У нас є єдина узгоджена кандидатура на пост мера Києва – Віталій Кличко», – заявив Катеринчук.

Що це було, не зрозумів ніхто. Бо якщо єдиний кандидат в опозиції таки дійсно є та існує домовленість не оголошувати його прізвище, то виходить, що Катеринчук або балакун – «знахідка для шпійона», або тримає у кишені відому комбінацію із пальців і свідомо зливає опозиційні таємниці. Якщо ж кандидата взагалі не існує або Катеринчук насправді не має про нього інформації, то… ну ви самі здогадаєтесь, яким словом називаються заяви такого ступеня правдивості.

На користь останнього варіанта свідчать два моменти. Перший: Катеринчук – не та персона, з якою б Турчинов став обговорювати, що саме він мав на увазі, заявляючи про існування єдиного кандидата. У фракції Батьківщина Миколку і так ледве терплять. Згадаємо лише, за якою адресою опозиціонери завернули висунуту в лютому пропозицію катеринчукової партії призначити єдиним кандидатом у київські мери Катеринчука М. Д. Після цього спалахнув гучний скандал: Катеринчук довго кричав, що його ображають, і погрожував навіть вийти із фракції, але врешті-решт так і не вийшов.

Другий момент: незважаючи на повний ігнор із боку опозиції, Катеринчук таки продовжує свою агітаційну кампанію – із буратинськими ключиками та бомбуванням населення газетками, де розповідається, який класний буде з Миколи Дмитровича мер. Питається, і якого ж дідька посівати грішми, якщо єдиним кандидатом усе одно стане Кличко?

Сам Катеринчук на це питання дав таку відповідь, що ні на яку голову не налазить. Виявляється, він це робить на всяк випадок.

«Те, що я роблю, це на випадок, якщо Кличко відмовиться. У нас у фракції є домовленість, що єдиним кандидатом стане той, хто має найбільший рейтинг у Києві. А вести агітацію зараз – ніхто не забороняв», – пояснив він «Взгляду».

Зауважимо, що коштує ця розвага далеко не копійки. Керівник Асоціації зовнішньої реклами Артем Біденко у недавньому коментарі «ВВС Україна» оцінив сумарну вартість кампанії Катеринчука у 700–800 тисяч гривень на місяць. Причому Катеринчук цю цифру не заперечував. «Я сам не знаю точної цифри своїх витрат… Але гадаю, загальна сума не перевищує тієї, що ви назвали. Можливо, вона саме така і є», – заявив він «ВВС Україна». Могутня ж ви людина, Миколо Дмитровичу! Викидати щомісяця по 700–800 тисяч просто на всяк випадок – це не кожний зможе!

Однак, як би не йшли справи, очевидно одне: своїм «зриванням покровів» Катеринчук таки добре нагидив і Турчинову особисто, і опозиції загалом. Точніше, загнав їх у їхню ж власну пастку. Бо, дотримуючись улюбленої опозиціонерами конспірації, спростувати цей злив інформації просто неможливо. Сказати: «Це брехня та провокація, і єдиний кандидат зовсім не Кличко» автоматично означає підняти бучу серед прихильників боксера: «Я-а-ак не Кличко?!!» і спровокувати черговий внутрішньоопозиційний скандал – безглуздий і безпощадний. Сказати: «Це брехня та провокація, але ім’я справжнього кандидата ми вам так і не назвемо: може, Кличко, а може, й ні» – непереконливо. Бо і так уже задовбали своєю секретністю по саме нікуди. Кандидат-ховрах, якого ніхто не бачить, але він є, вже сам по собі дискредитує ідею опозиційної єдності – не гірше, ніж провокації язикатого Катеринчука.

Віталій Бережинський, Національне бюро розслідувань України

2 128 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям