RSS

Влада: була донецькою, стала надто вiнницькою. Розслідування

сентября 9, 2015

Poroshenko-Petro51

 

Петро Порошенко впевнено йде шляхом Вiктора Януковича й масово призначає на високi державнi посади вихiдцiв з Вiнниччини. Минулого тижня — новий кадровий прорив вiнницьких: управлiння справами адмiнiстрацiї президента очолив вiдомий «кавеенщик» Борзов.

Це призначення стало черговим у низцi попереднiх кадрових рiшень iз вiдчутним регiональним присмаком.

Здавалось, пiсля другої революцiї усе змiниться. Але якщо за часiв правлiння Вiктора Януковича країною керували донецькi, то з приходом Порошенка при владi в обласних прокуратурах, СБУ й iнших державних органах опинилися вiнницькi.

Саме Вiнницьку область називають вотчиною Петра Порошенка, тут левова частка його бiзнесу. Саме ця область свого часу дала Петру Олексiйовичу дорогу як у великий бiзнес, так i у велику полiтику. Саме на Вiнниччинi Порошенко був уперше обраний народним депутатом як кандидат в одному з мiсцевих мажоритарних округiв, удруге став нардепом вiд Вiнницької областi й на передостаннiх парламентських виборах. А ставши президентом, за пiвтора року свого правлiння дав високi посади багатьом «вiнницьким».

У самiй Вiнницi вже ходять анекдоти, що «за Яника рулили донецькi, за Порошенка — вiнницькi».

Ми з вiдкритих джерел проаналiзували бiографiї деяких силовикiв та посадовцiв i з’ясували цiкавi речi.

Ось кiлька прикладiв. Так, першим заступником керiвника Апарату ВР є Володимир Слишинський, екс-заступник мiського голови Вiнницi. А колишнiй перший заступник мера Вiнницi Володимир Кiстiон став першим заступником мiнiстра регiонального розвитку.

Екс-заступник голови адмiнiстрацiї президента, а сьогоднi посол України у США Валерiй Чалий теж має вiнницьке корiння. Свого часу, з листопада 2009-го по квiтень 2010 року, вiн працював заступником мiнiстра закордонних справ, коли мiнiстерство очолював Петро Порошенко. Керiвництво Вiнницькою ОДА президент теж доручив колишньому секретаревi мiськради Вiнницi Сергiю Моргунову.

Ще донедавна Державне управлiння справами очолював вiнничанин Сергiй Березенко. А його першим заступником був Сергiй Борзов. Однак пiсля обрання Березенка нардепом на скандальних виборах у Чернiговi Петро Порошенко призначив Сергiя Борзова тимчасовим виконувачем обов’язкiв керiвника Державного управлiння справами. Новий завгосп Порошенка до свого приходу в ДУС був директором команд КВК «Вiнницькi перцi» та «Збiрна України». Також Борзов працював у товариствi з обмеженою вiдповiдальнiстю “Телевiзiйне творче об’єднання «Олександр Масляков i Компанiя».

Начальником головного управлiння Державної фiскальної служби у Вiнницькiй областi є Мирослав Продан, котрий народився в селi Кукавка Могилiв-Подiльського району на Вiнниччинi.

Не бракує вiнницьких i в керiвництвi обласних прокуратур. Серед них прокурор Волині Дмитро Чепiжак. Вiн народився в мiстi Калинiвка Вiнницької областi. В селi Iвашкiвцi Шаргородського району народився прокурор Рiвненщини Анатолiй Ковальчук. Вихiдцем iз Шаргородщини є й прокурор Вiнницької областi В’ячеслав Соколовий. У Вiнницi народився перший заступник прокурора мiста Києва Олег Валендюк.

Вiнничанин Юрiй Педос обiйняв посаду першого заступника начальника Головного слiдчого управлiння Мiнiстерства внутрiшнiх справ України. До цього вiн працював на посадi першого заступника начальника управлiння МВС у Вiнницькiй областi.

Гладковський — не єдиний бiзнес-партнер Петра Олексiйовича, котрий потрапив до влади. Так, разом з головою Адмiнiстрацiї Президента Борисом Ложкiним Порошенко розвивав медiа-бiзнес. Очiльник НБУ Валерiя Гонтарева керувала компанiєю з управлiння активами, що допомагала вести справи пiдприємствам нинiшнього Президента. Заступником голови фракцiї БПП є Iгор Кононенко, партнер Петра Олексiйовича по Українському промислово-iнвестицiйному концерну.

А керiвником Нацiональної комiсiї, що здiйснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, є Дмитро Вовк — колишнiй маркетолог i мерчендайзер росiйського представництва компанiї «Рошен».

Вiдкрита дорога вихiдцям з Вiнниччини й у керiвництво великих держпiдприємств. Депутат вiнницької мiськради Iгор Ткачук працює в. о. гендиректора Укрпошти. Заступником генерального директора iншого державного пiдприємства-монополiста Укрзалiзницi є уродженець Козятина Вiталiй Журакiвський.

Ось такi цiкавi бiографiї, ось така оригiнальна кадрова полiтика Петра Порошенка.

«Петро Порошенко, — каже полiтолог Iнституту соцiальних технологiй „Соцiополiс“ Ярослав Макiтра, — повторює Леонiда Кучму, за правлiння якого у владi домiнували днiпропетровськi, та Вiктора Януковича, котрий до влади привiв донецьких. Порошенко покладається на своїх, перевiрених людей, яких знає по Вiнницi чи по бiзнесу. На жаль, кадрова полiтика в Українi базується не на критерiях професiоналiзму, а на особистiй вiдданостi. Це дорога в нiкуди. Думаю, що така тенденцiя зберiгатиметься й надалi. В Українi є ще чимало вакантних посад. Не вiдкидаю того, що й на них буде призначено вiдданих Порошенку людей. Кадри сьогоднi далi добирають не за професiйними характеристиками, не за здiбностями, а за принципом земляцтва».

Богдан Куфрик, Національне бюро розслідувань України

1 113 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям