RSS

#Порошенко не хоче платити податки Україні. Названо офшорні компанії. Розслідування

января 20, 2016

Roshen-Lipetsk1-500x354

 

Багатомільярдний бізнес Президента обгрунтовано запідозрено у використанні схем, що дають змогу оптимізовувати податки.

Поки сам керівник держави переконує усіх виходити із тіні та чесно платити податки, його компанія “Roshen” проводить сумнівні (з податкової точки зору) торговельні операції — через Панаму, Беліз та Домінікану. Схема стала відомою завдяки витоку інформації з Київської регіональної митниці, яку опублікували в інтернеті.

З’ясувалося, що в українській митній базі торговельною країною для “Roshen” зазначена Великобританія і компанією-одержувачем продукції вказана не туркменська компанія, куди насправді йде продукція, а британська “Foreway Sales LLP”, зареєстрована за адресою: 175 Darkes Lane, Suite 2-nd, Potters Bar, Hertfordshire En 1 BW, United Kingdom.

Poroshenko-bez-podatkiv1

Притім уповноваженими учасниками цієї компанії є дві офшорні структури у Панамі та Белізі: “Gateno Ventures Inc” (адреса реєстрації: Suite H, Global Plaza Tower, 19th Floor, 50th Street, Panama City, Panama) та “Viala Trade Limited” (2236 Albert Hoy Street, Belize City, Belize). Ще кілька компаній-партнерів мають прописку в Домініканській Республіці.

Poroshenko-bez-podatkiv2

Як виглядає, бізнес президента тісно зав’язаний на офшорних компаніях, котрі допомагають йому значно земншити суми податків, які “Roshen” сплачує до українського бюджету. Чи законно це? І чи морально, якщо бізнес належить найвищій посадовій особі країни? Докладніше про те, як працює така схема, — у розмові журналістів з керівником економічних програм гуманітарного фонду «Єдиний світ» Всеволодом Степанюком.

— Навіщо компанії постачати продукцію в Туркменістан через британську компанію, що має уповноважених осіб в офшорах?

— Це типова для України схема уникнення оподаткування за українським законодавством. Оскільки у нашому законодавстві є деякі обмеження  щодо прямої торгівлі з офшорними країнами, то схему організовують через Великобританію. Її застосування дає змогу уникнути оподаткування як в Україні, так і у Великобританії.

— Рiч у тому, що за законами цiєї країни компанiї з позначкою LLP — це партнерства, — каже експерт Всеволод Степанюк. — Таким компанiям дозволяють платити податки там, де зареєстрованi їхнi партнери або учасники, не поповнюючи британський бюджет. А оскiльки партнери зареєстрованi в офшорах, то й там податкiв не платять або платять якiсь мiнiмальнi вiдрахування.

Офіційні бази даних компаній в країнах-офшорах підтверджують, що президент Порошенко — «власник-оптимізатор» бізнесу.

— Скiльки грошей втрачає країна через такi схеми?

— Цi схеми використовує весь великий та середнiй бiзнес. У малого на них немає коштiв, тому що схема потребує певних iнвестицiй, зокрема, утримання офiсiв з мiнiмальним персоналом фiрм у Великобританiї та офшорi. Свого часу говорили про те, що таким чином нашi компанiї виводять загалом 10 — 12 мiльярдiв доларiв на рiк!

— Наскiльки можна зрозумiти, «Roshen» — не єдина компанiя Порошенка, котра оптимiзує оподаткування таким чином?

— Звiсно! У вiдкритому доступi також iнформацiя про те, що Вiнницький комбiнат хлiбопродуктiв №2, кiнцевим бенефiцiаром якого також є наш глава держави, мiнiмiзує податки аналогiчним чином. Зокрема, вiн здiйснює поставки з України до Туреччини, знову ж, через Великобританiю. Можете глянути на карту, щоб краще уявити, який довгий цей шлях. Вiдома i назва компанiї — «Kulbert Int. Trading LLP» (адреса: Suite 1, 5 Persy Street, Fitzrovia, London, W1T 1 DG, United Kingdom). А уповноваженi особи цiєї фiрми перебувають у тому ж Белiзi. Це компанiї «Admiral Group Corporation» (адреса: 864 Northern Highway, Trellis Building, Belize City, Belize) та «Poramto Group Inc» (адреса: 864 Northern Highway, Trellis Building, Belize City, Belize).

— Але як може застосовувати таку схему компанiя Президента в часи, коли йому ж з урядом доводиться титанiчними зусиллями збирати бодай якусь мiнiмально прийнятну доходну частину бюджету?

— Ми живемо в країнi брехунiв, де на бiле кажуть чорне i навпаки. Те, що публiчно декларує президент, — одне. А живе i заробляє грошi вiн за зовсiм iншими принципами. У мене стiйке враження, що вiн як був олiгархом, який дбає про свою кишеню, так ним i залишився. Тому й виходить, що зi звичайних людей намагаються стягнути максимально, оподатковуючи навiть пенсiї та доходи вiд часто назбираних неймовiрними зусиллями заощаджень на депозитах, а своїми грошима не дiляться. При цьому, на вiдмiну вiд великого бiзнесу, у народу й варiантiв для оптимiзацiї сплати податкiв нема. Якщо ви звичайний працiвник, примiром, вчитель, лiкар чи бiблiотекар, то з вас автоматично знiмають все, що передбачає закон. Зрозумiло, що, маючи можливiсть не дiлитися з державою належною часткою зi своїх пiдприємств, Петро Олексiйович може й не дуже поспiшати їх продавати, хоча й обiцяв це зробити. Схема працює, усе пiд контролем, а народу вiн розповiдає, що, мовляв, покупця на активи важко знайти.

— Але ж повинна бути можливiсть законодавчо боротися з такою несправедливiстю!

— Для того, щоб закрити лазiвки для створення рiзноманiтних схем, потрiбно, аби при владi були полiтики, а не бариги. Полiтик має оперувати державними цiнностями, якi не прив’язанi до грошей. А олiгархи iншими категорiями, нiж грошi, думати не здатнi. Iнакше б вони олiгархами не стали. Саме в цьому причина того, що нова влада замiсть того, щоб почати боротьбу зi старими сумнiвними схемами, далi активно ними користується.

— Чи можна буде кiнцевого власника «Roshen» притягнути до вiдповiдальностi за такi махiнацiї?

— А ви як думаєте? Головне — принаймнi змусити Порошенка почати платити бiльше грошей до державного бюджету — хоча б тому, що вiн заробляє грошi в Українi, державi, якою керує.

Iрина Коваленко, газета «Експрес»Національне бюро розслідувань України

1 412 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям