RSS

Чому «узурпатори» з Конституційного суду підтримують #Порошенко?

июня 16, 2016

Konst-sud9-500x296

 

Генеральний прокурор Юрій Луценко під час обговорення в Брюсселі реформи системи правосуддя України відкрив «страшну таємницю» про те, що члени Конституційного Суду допомогли узурпувати владу Віктору Януковичу.

Взагалі-то, ця «новина» міститься в одному з перших рішень Верховної Ради України після Революції гідності та, відповідно, у рішенні Верховного Суду України 2014-го року. І проблема не лише в застарілій «сенсаційності» цієї справи, а в тому, що вже більше двох років влада чомусь не просто не відкриває справу проти цих «узурпаторів», а навіть не звільняє їх з посад!

Нагадаю, що я неодноразово у парламенті і в медіа привертав увагу до того, що президент та його команда не реагують на те, що всупереч рішенню Верховного Суду України від 2 грудня 2014 року щодо правомірності рішення Верховної Ради стосовно звільнення 8 суддів КС, які за часів правління Януковича своїми діями фактично змінили конституційний лад України, порушили низку положень Конституції України тощо, ці судді продовжують працювати в Конституційному Суді і сьогодні.

Очевидно, правда полягає в тому, що привчені командою Януковича, значна частина «старого набору» суддів КС віддано служить тепер нинішньому президенту!

Чого варті лише швидкі й термінові рішення Конституційного Суду без жодного застереження стосовно «законності» змін до Конституції щодо децентралізації і так званого «особливого статусу Донбасу» — речі, які очевидно не відповідають конституційним засадам України, викладеним у першому розділі Основного Закону, де йдеться про унітарну державу! Чи, скажімо, те, що жодного застереження у суддів КС не викликали також зміни до Конституції і в частині правосуддя, за якими, фактично, на три роки судова система передається президенту…

Я вже не кажу про унікальне рішення КС стосовно тлумачення фрази «на наступній черговій сесії Верховної Ради», яке дало право тлумачити процедуру внесення змін до Основного Закону депутатам через зміни до Регламенту ВР, тобто — будь-коли, коли скаже президент!

Отож, нинішня заява Генерального прокурора про «узурпаторів» з Конституційного Суду запізнилася «усього-на-всього» більше, як на два роки!

Микола Томенко, лідер громадського руху «Рідна країна», доктор політичних наук, sprotiv.org

546 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям