RSS

40 нардепів хочуть почути від #Порошенко, чи має він не задекларований зерновий та крохмальний бізнес у Росії

сентября 26, 2018

Roshen-Lipetsk1-500x354

 

Кілька десятків народних депутатів вимагають від президента Петра Порошенка публічної відповіді щодо низки питань зокрема можливого зловживання владою та наявності в глави держави бізнесу в Росії, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

Відповідний лист-звернення оприлюднив 24 вересня 2018 року у Facebook позафракційний нардеп Віктор Чумак, який балотуватиметься на посаду президента на виборах у 2019 році.

«Разом з Кримінальним кодексом, який я подарував президенту, я передав йому особисто в руки лист, який підписали 40 нардепів…», – вказує Чумак.

Як свідчить оприлюднений нардепом документ, депутати вимагають «публічного роз’яснення всіх фактів, які були оприлюднені українськими та іноземними ЗМІ та мають ознаки злочину».

Зокрема Порошенка просять спростувати чи підтвердити наявність не задекларованого майна, виведеного в офшори, не задекларованого зернового та крохмального бізнесу в Російській Федерації.

Від глави держави хочуть почути, чи зловживав він владою при проведенні тендерів на постачання української армії, та при замовленні ремонту фрегата «Гетьман Сагайдачний» підприємству “Завод «Кузня на Рибальскому».

Крім Порошенку ставлять запитання щодо впровадження схеми «Роттердам+», яка внаслідок закупівлі вугілля за завищеними цінами призвела до підвищення тарифів на комунальні послуги та збагатила олігарха Ріната Ахметова.

Президента запитують, чи дійсно він здійснював підкуп народних депутатів, а за реєстрацію кандидатом до Верховної Ради Олександра Онищенка отримав хабар у 6 мільйонів доларів.

Серед інших запитань до президента: розподілення 1,5 мільярда конфіскованих «коштів Януковича», спільне ведення бізнесу з олігархом Григоришиним, контроль над силовими та антикорупційними структурами, «використання інструменту позбавлення громадянства для політичних репресій», встановлення контролю над медіа тощо.

При цьому підписанти наполягають на форматі відвертої розмови з Порошенком у форматі прес-конференції або відкритої зустрічі за круглим столом, яку транслюватимуть провідні телеканали.

«Відповіді стосовно певних випадків, які раніше надавала Адміністрація президента та ваша прес-служба не є задовільними», – наголошують нардепи.

«Народні депутати, журналісти та інші співгромадяни хочуть почути Вашу „пряму мову“. Уникання відповіді означатиме свідому відмову від демократичних практик та остаточний регрес до тоталітарного стилю управління», – наголошують підписанти.

117 переглядів

Комментариев нет

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Sorry, the comment form is closed at this time.

ТАКОЖ ПО ТЕМІ

ОСТАННІ РОЗСЛІДУВАННЯ


БанкИск - Сообщество обманутых банками клиентов
Украина онлайн статистика Спротив. Часопис про свавілля влади та громадський спротив незаконним діям